posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Panika zbog nestašice metadona  (Read 3024 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Panika zbog nestašice metadona
« on: 19-04-2007, 10:13:28 »

Izvor: FoNet
Novi Sad -- Novosadski Metadonski centar dobio 300 bočica metadona umesto 3.000, koliko se mesečno troši u ovoj kući, piše Dnevnik.

Zbog nestašice su u panici višegodišnji narkomani koji su na terapiji odvikavanja od zavisnosti. Narkomani koji su u zatvoru takođe su ostali bez metadona, jer ga dobijaju od Metadonskog centra, piše Dnevnik.

Prema rečima načelnice odeljenja za narkomaniju Instituta za psihijatriju Aleksandre Dickov, od proizvođača metadona Hemofarma dobili su naknadno još 440 bočica leka i od tada ništa više.

Hemofarm je saopštio da metadon stiže sutra. "Imajući puno razumevanja za novonastali problem nedostatka metadona, leka koji se koristi u terapiji odvikavanja od zavisnosti, u pogonu Hemofarma je zaustavljena redovna proizvodnja i u proces uvedena proizvodnja metadona, saopštio je Hemofarm.

b92

Offline Maslacak

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • ~ štreber ~
Odg: Panika zbog nestašice metadona
« Reply #1 on: 20-04-2007, 00:16:43 »
ja mislim da je koriscenje metadona za odvikavanje, potpuno pogresno...
ali ko sam ja da mislim o tome :K

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana