Farmaceutski fakulteti u regionu > III godina

Mikrobiologija-usmeni ispit

<< < (2/3) > >>

gligicmila:

Frkice jel znas sta je sad iz mikroba, jer kazu da nema eliminacionog, i da je usmeni iz dva dijela....
Pa znas li nesto o tome?
pozz

frckica-j:
Koliko ja znam, ukinut je eliminacioni!  :~ Dobro si me podsjetila, treba da zaključam tu temu! Eto, manje nerviranja!

A mikrobi se mogu polagati na dva načina: integralno (sve odjednom) ili u dva UZASTOPNA roka po dva dijela. Tako se u prvom roku izlaze na prve dvije knjige (opštu i specijalnu bakteriologiju) a u drugom druge dvije (parazitologiju i viruse). Ako ovo odaberete, morate polagati druge dvije u sledećem roku. Nema u januaru prvi dio a ostalo u novembru!  :wink:

Ima samo jedna začkoljica: ako padnete da prvom dijelu, morate izlaziti onda sve odjednom. Ali ako padnete na drugom dijelu, imate popravni u trećem roku!

Tako je bilo još u vrijeme kad sam ja polagala (što će reći u februaru). Ne znam da li je sad i ovo promijenjeno!  :hm

bozana:
Moja pitanja:
1.bakterijski genom
2.normalna mikroflora covjeka
3.Neisseria gonorrhoeae i meningitidis
4.micoplasmae
(ja sam polagala samo prvi dio, i pala, a vidjecemo kako ce biti u septembru)

alexandram:
zna li se nesto o januarskom roku,da li je neko nesto nacuo,bar okvirno..

bozana:
Mislim da je sad lakse polagati mikrobiologiju. Polaze se iz dva djela, neki govore da cak i za polaganje prvog dijela mozes da se dogovoris sa profesorom za rok. Za polaganje drugog dijela sam 100% sigurna da se moze zakazati rok.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version