Farmaceutski fakulteti u regionu > Informacije sa fakulteta

Da li će biti ekskurzije???

(1/2) > >>

frckica-j:
     Smatramo da je red da se i mi oglasimo povodom virusa zvani "svinjska gripa". Necemo negirati postojanje gripe, ali cemo sagledati realne cinjece koje su nastale pojavom ovog novog virusa. Moramo reci, sto smo danas i uradili, prvi i to javno na televiziji Pink, da je u nasoj zemlji doslo do prevelike uzbune medju ljudima. Niko od zvanicnika nije rekao da je to jedan vid gripe koji je izljeciv, i niko nije rekao da je on vec postoji od 2007. Ako se sjecate prije par godina je bila pticija gripa, pa sars, pa crni prist i tako dalje i tako dalje. Da li se sjecate da je neko objavio prestanak uzbune??? Naravno da ne, jer je sve bila dobro osmisljena marketing kampanja velikih farmaceutskih kuca koji su proizveli serum protiv oboljenja.
Ne zelimo da negiramo postojonje ovog virusa ali zelimo da kazemo da je vec dosta nemira uneseno u ljude i da se po citav dan prica o svinjskoj gripi. Sva ova prica najvise je uzdrmala Vas, koji ste planirali Vasu apsolventsku ekskurziju i neke od Vas je ponukala na razmisljanje o tome da je nece biti. Oglasila su se pojedina ministarstva koja daju preporuke o tome da se ne putuje. Uredu, ali da li oni daju garanciju da se mi necemo zaraziti ako ostanemo kod kuce??? Naravno da ne, a da daju zabranu, to je vec nesto drugo, mnogo ozbiljnije sto niko nema pravo. Vi ste ti koji odlucujete da li cete ici ili ne!!! Kazu na sopstvenu odgovornost, pa vi i bez gripe idete na sopstvenu odgovornost. Zemlje iz okruzenja su pod istom kampanjom pa su im preporucili da se paze, ne ljube sa nepoznatim licima, peru ruke i sli:))). Smijesno ali istinito. Mi smo u protekla tri dana pomno pratili desavanja i kontaktirali smo Ministarstvo zdravlja Kraljevine Spanije koje je poslalo zvanican stav, koji cete imati priliku vidjeti na ovoj grupi za nekih par sati. U tom dopisu jasno stoji da je Spanije locirala i izolovala 4 slucaja, od kojih 2 danas napustaju bolnicu a ostali u narednih par dana. Napominjemo da su svi registrovani putnici boravili Meksiku i kao takvi dosli zarazeni,a da se niti jedan slucaj nije naknadno zarazio na teritoriji Spanije.
Nama je na prvom mjestu sigurnost svih nas. Niko od nas ne bi rizikovao da krene na ovo putovanje da postoji realna opasnost da se nesto desi. Naravno, ako dodje do eventualne eskalacije virusa i dodje do zabrane, mi necemo srljati u ambis.
Zelim naglasiti da je u protekla dva dana iz Srbije, Slovenije i Hrvatske u organizaciji nasih i drugih agencija otputovalo preko 3500 ljudi u Spaniju, Amsterdam, Pariz, Prag i niko ne razmislja o odustajanju. Ovo pisemo zbog pitanja koja nam stizu na FB i red je da Vas obavijestimo. Do Vaseg putovanja je ostalo jos dosta vremena, govorim o Spaniji, tako da se ne trebate brinuti. Za sad ekskurzija nije otkazana niti pomjerena. Ako dodje do nekih promjena u dogovoru sa Vama mi cemo datum realizacije pomjeriti za odredjeni termin.
Nadam se da su Vam ove informacije pomogle, jer ako je tako strasno i ako se taj virus siri tom brzinom onda nismo sigurni ni kod kuce...pa onda je bolje da se zarazimo na nekom dobrom partiju nego i to u zemlji u kojoj ima Tamilflia u milionskim kolicinama a ne u u autobusu koji nas vozi na fakultet :))) .
Sutra ce na svim medijima,ako to nase vlasti i farmaceutski lobi dozvole :)))) biti objavljeno zvanicno saopstenje Kraljevine Spanije
Do tada veliki pozdrav i uzivajte u produzenom vikendu
Sol Azur i Buena Vista

Bred:
A dolepotpisane su agencije koje vam organizuju apsolventsku, a?

Ccc, svako vodu tera na svoju vodenicu ali minimiziranje realne opasnosti po cenu da se zarade pare je  :bljak: :shock2: :nonono:

Adonis_Vernalis:
Više ne živimo u vremenima kada bismo se mogli nasmejati na vest da je negde, u nekoj zabiti belog Sveta, izbila neka epidemija. U ta vremena, delile su nas barijere u vidu hiljada kilometara između nas i njih. Danas je sve to malo drugačije: deli nas samo par sati koje je potrebno provesti na putu između tačke A i tačke B. Hiljadu kilometara je razdaljina koju prosečan avion prevali za nešto više od sat vremena. Toliko je potrebno tom istom, potencijalno smrtonosnom virusu, da iz belosvetske nedođije stigne do naše domaće, isto takve - nedođije.

Nije smešno. Vrlo je ozbiljno. Grip nije makar kakva bolest. Nema kod gripa "rizičnih kategorija stanovništva", kao kod AIDS-a... Za razliku od potonjeg, grip može napasti (i savladati) svakog od nas, ma kako zdravim životom živeli.

A ove tlapnje o farmaceutskoj mafiji neću ni da komentarišem. Ko hoće da veruje u teoriju zavere (protiv koga?), slobodno neka veruje u tu istu teoriju - možda će mu život biti bar malo lakši. Možete me prozvati i apostolom te teorije, savršeno me se ne dotiče. Onog momenta kada budem dobio novce na tekući račun, prethodno potpisavši odgovarajući ugovor, od strane predstavnika nekakve "Big Pharma" tvrtke, a uradivši nekakav projekat za istu tu tvrtku, moći ću da se prozovem njenim dužnikom. Do tada, ja sam slobodni mislilac.

Turističkim agencijama: jeste li ikada pomislile da svojim potencijalnim (masovnim) klijentima ponudite na uvid bar parče ove naše namučene, a ipak jako lepe Srbije? O, da jeste, ali apsolventske ekskurzije se, po defaultu, prave u inostranstvu. Maturske ekskurzije lepo klize po Srbiji, ali apsolventske se moraju provesti negde daleko.

Možda je i ovde došlo do zamena teza. Možda postoji i turističko-operaterska mafija?

Ne, neeee, farmaceutska mafija je mnogo jača, zar ne?

frckica-j:
Ovako, da odmah odgovorim na ovo: nemam apsolutno nikakve veze ni sa jednom od ovih kompanija (izuzev što sam im dala novce za ekskurziju) tako da ovo nisam stavila u cilju promovisanja istih.

Drugo: razlog zašto sam ovo stavila je što kod nas kruže glasine da će ekskurzija biti otkazana kao i one koje govore da neće. Moj cilj je bio da na ovaj način pokušam da bar malo rasvijetlim situaciju jer je to trenutno, bar 5. godini, najvažnija tema.

Da je napisano da ekskurzije neće biti opet bih to stavila u neku temu, a ako bude otkazana, i to će se ovdje naći.

E sad, moj lični stav je da je ovo sve malo naduvano, ne zbog bilo koje mafije nego čisto zbog toga što smo mi ljudi takvi kakvi smo-svega se bojimo i skloni smo dramatizovanju. A mikrobe sam relativno skoro polagala, i koliko se sjećam, gripa je opasna uglavnom za one ljude koji već imaju problem sa imunim sistemom, i sama može da dovede do pada istog, ali ne postoje apsolutne mjere zaštite. Ko nam garantuje da se mi ovdje nećemo zaraziti ako i ne budemo negdje putovali? A koliko se sjećam, gripa nije kuga pa da moramo u karantin, i nije neizlječiva. Ne shvatam olako svoje zdravlje, čak naprotiv, ali sjetite se priča o antraksu, pa o sarsu, pa o ptičijoj gripi, pa o meningitisu ovdje kod nas relativno skoro-previše priče i frke oko svega. A mislim da je i ovdje isti ako ne i još gori slučaj: tolika frka a još najmanje opasan problem (od ovih par nabrojanih)...

Bred:
Shvatili smo te kovrdzo tj bar sam te ja shvatio i kritika se odnosila na agenciju a ne na tebe  :wink:

Da, postoji opasnost da se zarazis i ovde ali koliko je pametno ici mecki na rupu?

:wink:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version