Forum obavestenja > Kosarka

Еurobasket 2007

(1/12) > >>

mikele:
Slavnić: Ruse pobedjuje jedinstvo
(http://www.putfile.com/pic.php?img=6483412)

Reprezentacije Srbije mirno se priprema za početak Evropskog šampionata u Španiji. Plavi su u nedelju pre podne odradili još jedan trening u Granadi i prema oceni selektora i igrača u potpunosti su spremni za prvi duel na prvenstvu, protiv Rusije u ponedeljak od 18 sati.

“Rusija je za nas najopasniji protivnik, imaju dobre igrače i mislim da u poslednjih deset godina imaju sigurno najjači tim, medjutim to nas ne amnestira od borbe. Moraćemo da pružimo maksimum, iako nam ne leže ti lagani timovi. Nemam ništa novo da dodam, ako pobedimo pobediće jedinstvo, ako izgubimo to će biti problem”, izjavio je selektor Slavnić.

On je dodao da ne postoji nijedan pojedinac u ruskoj reprezentaciji od kojeg vreba posebna opasnost, već da kao tim predstavljaju protivnika za respekt.

“Džej Ar Holden i Andrej Kirilenko su vedete u njihovoj ekipi, a Viktor Hrijapa i Sergej Monja su u najboljoj formi. To je veoma lagan tim, mi smo mnogo teži, tako da su brzi i veoma opasni”, dodao je Slavnić.

Kapiten tima Milan Gurović pun je samopouzdanja pred početak šampionata i veruje da će Srbija uspešno prebroditi prvu prepreku.

“Svi se osećamo dobro, uključujući i mlade igrače, kojih ima mnogo, i bez obzira na njihovo neiskustvo verujem da ćemo upisati pobedu protiv Rusije. Ne želimo da se opterećujemo tom utakmicom iako je prva i sigurno najbitnija, jer iako je izgubimo, u šta ja čisto sumnjam, to nije kraj”, rekao je Gurović;.

On je dodao da je kolektivni duh reprezentacije ono na čemu on bazira svoj optimizam, ali da veliku prednost Srbija ima na centraskoj poziciji.

“Mislim da na tom meču maksimalno treba da iskoristimo Darka Miličića. Siguran sam da je u tome naša prednost, jer nijedan njihov igrač neće moći da ga čuva u reketu”.

Kapiten Srbije istakao je da je Rusija igrala po sistemu toplo-hladno tokom priprema, ali da to nije njihovo pravo lice.

“Tim Rusije sastavljen je od vrhunskih igrača, ali oni još nisu u pravoj formi. Mislim da će se vrlo brzo uigrati i predstavljati veliku opasnost. Ipak, nadam se, da to neće biti do duela protiv nas”, dodao je Gurović.

Na konstataciju da je Aleksej Savrašenko rekao da će izjave davati tek posle utakmice Gurović je prokomentarisao da već unapred zna šta će ruski centar reći tada.

“Njegova izjava će biti - čestitam reprezentaciji Srbije na pobedi”, rekao je u svom prepoznatljivom stilu kapiten plavih.

(MONDO)

Roben:
држимо фиге

nasty girl:
e iznervirala sam se i ne mogu vise da gledam...

jbt sudjenje je ocajno, a Milicica i gurovica su ubili uzas...

Sole:
jeste sudjenje, a i oni nekako igrali malo neorganizovano.
nije nas htelo, nece lopta u kos za slobodna bacanja i 2 poena, pa nece. :roll:
cim Rusi malo stisnu ovi nasi ustuknu, a taman kad se povrate Rusi jos vise nagaze.
bzvz, ali idemo dalje! (nadam se) :~
a Sarenac je mogao jos malo vise da pominje Khryapomona, bas mu se izgleda dopalo. :trfr:

laclaire:
Najtuznije je sto su ovi Rusi nikakva ekipa, cim smo ih stisli u par navrata, njihova prednost se topila...nekako nam je stalno nedostajao jedan korak da preokrenemo. Mi krenemo na prvenstvo sa idejom da Gurovic, Jaric i Milicic povuku ove mladje i neiskusnije, a ono  :shock . Jedino je Gurovic odigrao nesto, Milicic katastrofa, kao i Jaric, od mladjih jedino je Teodosic odigrao dobro, Erceg me je skroz razocarao, ostali koji su ulazili osrednje...Sve u svemu slabo za nesto vise na EP, cak i za plasman u Peking, ali hajde da se nadamo da ce biti bolje...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version