Farmaceutski fakultet u Beogradu > Postdiplomske studije

Biohemijska dijagnostika - akademska specijalizacija

(1/1)

pexualis:
Pozdrav svima. Kao neko ko upravo pohađa ovu akademsku specijalizaciju, želim da je preporučim svim kolegama. Predavanja su obično svakog drugog vikenda, traju 4-6 sati. Na svakom predavanju dobijamo puno kvalitetnog materijala iz domaće i strane literature. Ne uči se sve to za ispite, ali je veoma korisno imati. Meni lično, ova specijalizacija je puno pomogla u svakodnevnom radu u laboratoriji, i značajno unapredila moje praktično znanje, iako se ova specijalizacija bazira na teoriji, uz dosta primera iz kliničke prakse, ali bez praktičnih vežbi. Nakon tri semestra, položenih 9 ispita i specijalističkog rada, stičete zvanje spec. biohemijske dijagnostike. Najveća prednost ove specijalizacije, pored zaista velikog znanja koje ćete steći uz pomoć odlično koncipiranih predavanja, i materijala koje ćete dobiti, jeste to da se ovi položeni ispiti, i specijalistički rad priznaju na zdravstvenoj specijalizaciji, koju ćete možda dobiti jednog dana. Ali pošto je poslednjih godina broj zdravstvenih specijalizacija koje država daje značajno manji, i možda ćete na ovu specijalizaciju čekati mnogo godina, ova akadamska spec. je prava stvar da nešto pametno završite u međuvremenu, a uz to i puno toga obnovite i naučite. A jednog dana, ako vas zdravstvena ustanova u kojoj radite uputi na zdravrstenu specijalizaciju iz Medicinske biohemije, biće vam daleko lakše, jer ćete već imati položen veći deo ispita, i spec. rad. Puno sreće svima u daljoj karijeri.

pexualis:
Pozdrav svima. Kao neko ko upravo pohađa ovu akademsku specijalizaciju, želim da je preporučim svim kolegama. Predavanja su obično svakog drugog vikenda, traju 4-6 sati. Na svakom predavanju dobijamo puno kvalitetnog materijala iz domaće i strane literature. Ne uči se sve to za ispite, ali je veoma korisno imati. Meni lično, ova specijalizacija je puno pomogla u svakodnevnom radu u laboratoriji, i značajno unapredila moje praktično znanje, iako se ova specijalizacija bazira na teoriji, uz dosta primera iz kliničke prakse, ali bez praktičnih vežbi. Nakon tri semestra, položenih 9 ispita i specijalističkog rada, stičete zvanje spec. biohemijske dijagnostike. Najveća prednost ove specijalizacije, pored zaista velikog znanja koje ćete steći uz pomoć odlično koncipiranih predavanja, i materijala koje ćete dobiti, jeste to da se ovi položeni ispiti, i specijalistički rad priznaju na zdravstvenoj specijalizaciji, koju ćete možda dobiti jednog dana. Ali pošto je poslednjih godina broj zdravstvenih specijalizacija koje država daje značajno manji, i možda ćete na ovu specijalizaciju čekati mnogo godina, ova akadamska spec. je prava stvar da nešto pametno završite u međuvremenu, a uz to i puno toga obnovite i naučite. A jednog dana, ako vas zdravstvena ustanova u kojoj radite uputi na zdravstvenu specijalizaciju iz Medicinske biohemije, biće vam daleko lakše, jer ćete već imati položen veći deo ispita, i spec. rad. Puno sreće svima u daljoj karijeri.

vukcevicb:
Pozdrav!

Koje su mogucnosti zaposlenja nakon zavrsene specijalizacije? Da li mozes da vodis svoju laboratoriju?

Trenutno radim u apoteci, ali mi je ovo jako interesantno kao nesto sto bih radila u buducnosti.

Koliko mora obimno da se uci za ispite? :)

Hvala unapred na odgovoru!  :wink:

Navigation

[0] Message Index

Go to full version