Farmaceutski fakultet u Beogradu > Prijemni ispit

savet...

(1/33) > >>

vlada89:
Pozdrav svima i nadam se iskrenim odgovorima...kao sto vidite ja imam 17 godina i vec sam opterecen prijemnim ispitom..definitivno cu upisati farmaciju!Sad cu IV godina srednje pa cu za 1 godinu i da polazem prijemni..e sada...matematiku super znam,uvek imam 5 bez problema i sve kapiram ali mi je hemija malo zeznuta...mislim opstu i neorgansku super znam ali se kod organske bas i ne snalazim najbolje...zanima me koliko ima organse i da li je teska?Koliko sam ja cuo jeste..i da na sta posebno da obracam paznju sto se tice hemije posto mi matematika nije stvarno problem...i najgore svaki put kad me pitaju sta cu da upisem kad kazem farmacija svi prave izraz :( i kazu da je mnogo tesko...ali ja neodustajem :)..hvala unapred...

Vampire 666:
Ja sam bio u slichnom tripu kao ti. Ako odradish matu odlicno i hemiju ono sto znas upadash sigurno na jet(pod uslovom da si bio odlichan u srednjoj). Hemija je pola organska, a pola opsta i neorganska(15+15 pitanja). Ja sam organsku pomalo ubadao i imao 21.5 poena iz hemije
Sto se tiche tezine to je subjektivno...Ako ti se neshto svidje nikad nije teshko...Sto rece jednom asistentkinja Sladja:"Ovo se studira iz ljubavi!"

Bred:
A u koju srednju skolu ides? postoje velike varijacije u znanju izmedju ucenika razlicitih srednjih skola.
Drugo, nemoj jos da panicis, jednostavno uzmi knjigu iz organske i pazljivo citaj. Organska mora da se RAZUME od a do s, ja sam organsku bas voleo u srednjoj posto sam imao dobrog profesora. I naravno moras da povezujes stvari. U krajnjem slucaju-tu su i privatni casovi :wink:

Darker:
Ma nije nikakav problem... Problemi počinju tek kad upišeš :wink: :wink: :wink:
Ja sam matiš spremio max, hemiju onako (19 i po), odličan uspeh u srednjoj=budžet opuštencija...

vlada89:
Hvala na savetima..idem u gimn opsteg smera i imam 4 godine hemiju i radimo kao matematicki smer..ma ide meni hemija,idem svake godine na takmicenje ali nikako da prodjem :( i znam koliko moze biti teska..a i odlican sam u srednjoj pa se nadam najboljem ali kao i za srednju skolu,na prijemnom uvek imam onu tremu :(...ma upisacu valjda :P

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version