Nauka > Recepti

Treba mi recept za urea kremu

(1/2) > >>

faR:
Molim vas,  treba mi neki dobar recept za urea kremu. Pravila sam neki dan po receptu sa lanolinom i bas nije lepo ispala. Pa bi mi znacilo ako bi neko imao neki proveren recept. Hvala vam!

Sleeping Beauty:
Nisi izabrala dobru podlogu.
Obicno pravim 5% urea krem, a kao podlogu koristim Bazu O. Mozes da uzmes Fambazu ili Galsanu. Sad stvarno nemam neki kontakt sa nabavkom sirovina, pa i ne znam sta je trenutno aktuelno na tržistu od podloga ovog tipa.

Mislim da nema potrebe da pisem detaljnije, a da preracunas sigurno znas.

faR:
Imamo kristal bazu, mogu nju da iskoristim. :) Znaci samo mi treba urea i baza. :)
U ovaj recept koji imam, ide holesterol koji se rastrlja sa parafinskim uljem, pa im se doda vazelin i lanolin. Na kraju se u tu podlogu doda, urea i NaCl rastvoreni u vodi. Ima lepu konsistenciju, ali taj lanolin je uticao na boju i specifican miris, mislim, ne bih je ni ja kupila, verujem da ne bi ni pacijenti.

Hvala ti!

Jovana Bg-Bl:
U drzavnoj apoteci kao podlogu koriste iskljucivo emolliens...(bitno je da je odnos urea:voda=1,5:1 jer u suprotnom emolliens nece emulgovati svu vodu).Poz ;-)

faR:

--- Quote from: Jovana Bg-Bl on 10-10-2012, 10:55:07 ---U drzavnoj apoteci kao podlogu koriste iskljucivo emolliens...(bitno je da je odnos urea:voda=1,5:1 jer u suprotnom emolliens nece emulgovati svu vodu).Poz ;-)

--- End quote ---
Probacu i tako. :)
Inace, bas sam danas napravila, po izmenjenom receptu, umesto lanolina sam stavila kristal bazu. Lepo je ispalo, mada je vise kao losion, nego kao krema. Manje vode treba da stavim. :)
Pozdrav i hvala na odgovoru! :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version