Ostalo > Vicevi, smesne slike, klipovi

Jos 2 mozgalice

(1/5) > >>

Bred:
5 kuća je obojeno u 5 različitih boja, u svakoj kući živi osoba druge nacionalnosti; tih 5 vlasnika piju određeno piće, puše određene cigarete i drže određene kućne ljubimce; nijedan vlasnik nema istog ljubimca, cigarete ili piće.

KO DRŽI RIBICE?

Nagoveštaji:

1. Britanac živi u crvenoj kući
2. Šveđanin drži pse
3. Danac pije čaj
4. Zelena kuća je levo od bele kuće
5. Vlasnik zelene kuće pije kafu
6. Osoba koja puši Pall Mall gaji ptice
7. Vlasnik žute kuće puši Dunhill
8. Vlasnik srednje kuće pije mleko
9. Norvežanin živi u prvoj kući
10. Čovek koji puši Blend živi pored onog koji gaji mačiće
11. Čovek koji drži konje živi pored čoveka koji puši Dunhill
12. Vlasnik koji puši Blue Master pije pivo
13. Nemac puši Prince
14. Norvežanin živi pored plave kuće
15. Čovek koji puši Blend ima suseda koji pije vodu

Ovo je sastavio Albert Ajnštajn u prošlom veku i rekao da 98% ljudi nije sposobno da reši test. Da li ste meðu 2 % ?

Reši zadatak za manje od 30 minuta.
AJ SAD DA TE VIDIM!

malena:
E ovaj Ajnštajnov problem sam pokusavala pre par godina da resim i moram da priznam da nisam uspela...Pokusacu ponovo ali kad se setim kolko sam se tada nervirala...  :wall: Cisto sumnjam... Tad sam bila saznala i resenje ali sam ga zaboravila,tako da stvarno moram opet da resavam...  :ball2:

josefina87:
hahah...
znam i ja,ali je bila data tablica i imao si foru nekoliko grešaka,a ja ga rešila iz prve! :K
sada ću da zapišem..pa ću javiti ako ga ponovo rešim..ovog puta bez tablice i malo je drugačije :roll:

josefina87:
pih..isto je kao sa tablicom! :roll:
neću vam reći rešenje..mučite se malo! :K
nego pokušaću da se snadjem da vam ubacim sa tablicom mislimda će vam biti lakše! :happy:

igrackica:
Test je sou porgram, ja isto ne znam resenje, resavala sam ga pre 4 godine... Svi smo se mucili u kuci, neko vreme... Srecno :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version