posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Viši ljudi su pametniji?  (Read 2047 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Viši ljudi su pametniji?
« on: 28-08-2006, 22:37:49 »

Naučnici su odavno utvrdili da viši ljudi zarađuju bolje od nižih, ali nova studija je pokazala i zašto je to tako - viši ljudi su pametniji!

"Već od treće godine - dakle pre nego što počne školovanje - i tokom detinjstva, viša deca bolje rešavaju kognitivne testove", navodi se u studiji naučnika s Prinstona.

Zaključci studije temelje se na dva britanska istraživanja u kojima su praćena deca rođena između 1958. i 1970. godine, te američka studija o povezanosti visine i izbora zanimanja.

Ranija istraživanja pokazala su da viši ljudi bolje zarađuju jer imaju veće samopouzdanje, bolje zdravlje i nemaju problema s društvenim prihvatanjem.

Nova studija, međutim, tvrdi da nije riječ samo o tome. "Kao odrasli, viši ljudi biraju bolje plaćena zanimanja u kojima su potrebne veće verbalne i numeričke veštine, kao i veća inteligencija", navodi se u studiji.

Ipak, agencija Hina navodi i podatak da je Albert Anštajn imao samo 175 cm, ali čak 6 cm više od Napoleona.

(Hina)

B92

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
Odg: Viši ljudi su pametniji?
« Reply #1 on: 29-08-2006, 00:10:47 »
Savršeno!!! Znači da mojih 177cm nije zabadava.... a primetila sam ja odstupanja od ostalih   :>

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #2 on: 30-08-2006, 01:30:12 »
E Yeco, vidis, i mojih 175 nije za salu  :). Plus, visoko celo i naocari tj.sociva- ma milina!

Offline pekmez

• Elitni clan
  • **
« Reply #3 on: 30-08-2006, 23:43:48 »
1.90, hvala, hvala.

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #4 on: 31-08-2006, 01:37:29 »
@pekmez:   :wink:

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana