Filozofija i njeni izrodi

Started by Vampire 666, 19-05-2006, 06:56:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

AquArius

Naravno.
Cak je i pronadjeno je nesto od tih jevandjelja po cupovima nekih pustara Afrike i sad mozes misliti Amerika pokusava da otkrije istinu... sumnjivo.

nasty girl

Quote from: AquArius on 30-06-2006, 10:39:06
Naravno.
Cak je i pronadjeno je nesto od tih jevandjelja po cupovima nekih pustara Afrike i sad mozes misliti Amerika pokusava da otkrije istinu... sumnjivo.

Ameri da otkrivaju istinu...to stvarno zvuci sumnjivo.... :` :` :`

Darker

Pa da evo Judinog jevanðelja :> :> Zna¹ kako ja gledam na Bibliju kao na magiènu knjigu, svako bi trebalo da je posmatra drugaèije... Ne¹to kao Nostradamusovo predskazanje... Svako gleda iz svog ugla... I to nije ni¹ta lo¹e!!

lijepa bosanka

Quote from: AquArius on 30-06-2006, 10:28:41
I take it ti si ateista. Nemoj toliko bas da pljujes, imaj malo postovanja za tudje izbore i misljenja. Postoji lepsi nacin da kazes to sto si hteo.  :happy:

On to odavno nema.....ja sam se veæ navikla na njegove ispade.... :roll:

Vjerovatno niste svoj ¾ivot dovoljno posvetili religiji kojoj pripadate.....vjerovatno niste bili u situaciji da jedinu utjehu i mir nadjete ba¹ u svetim hramovima....u situacijama kada mi je bilo te¹ko ja sam tamo nalazila mir i spokoj.... i danas kada udjem u hram,crkvu  ja osjetim kao da dobijam snagu da se izborim sa svim problemima,sa svim zlom ovoga svijeta,sa zlim ljudima....mnogo se lijepo osjeæam...i zato vjerujem da postoji "neka vi¹a sila".....i smatram da èovjek nije kompletna liènost ako ne pripada nekoj religiji....
6 godina sam pohadjala vjeronauku...i sa u¾itkom sam je uèila....ima tu  mnogo ¹to ¹ta da se nauèi...
Ja svoju vjeru volim ....tudju po¹tujem...
Izrièito sam protiv jeresi svakog tipa.....poku¹avam da razumijem ateiste,ali ne ide mi....

zoe zna¹ da te ja podr¾avam.....izboriæemo se mi veæ nekako sa ovima.... :wink:



vladimir

Quote from: lijepa bosanka on 30-06-2006, 12:43:42
Quote from: AquArius on 30-06-2006, 10:28:41
I take it ti si ateista. Nemoj toliko bas da pljujes, imaj malo postovanja za tudje izbore i misljenja. Postoji lepsi nacin da kazes to sto si hteo.  :happy:

On to odavno nema.....ja sam se veæ navikla na njegove ispade.... :roll:

Vjerovatno niste svoj ¾ivot dovoljno posvetili religiji kojoj pripadate.....vjerovatno niste bili u situaciji da jedinu utjehu i mir nadjete ba¹ u svetim hramovima....u situacijama kada mi je bilo te¹ko ja sam tamo nalazila mir i spokoj.... i danas kada udjem u hram,crkvu ja osjetim kao da dobijam snagu da se izborim sa svim problemima,sa svim zlom ovoga svijeta,sa zlim ljudima....mnogo se lijepo osjeæam...i zato vjerujem da postoji "neka vi¹a sila".....i smatram da èovjek nije kompletna liènost ako ne pripada nekoj religiji....
6 godina sam pohadjala vjeronauku...i sa u¾itkom sam je uèila....ima tu mnogo ¹to ¹ta da se nauèi...
Ja svoju vjeru volim ....tudju po¹tujem...
Izrièito sam protiv jeresi svakog tipa.....poku¹avam da razumijem ateiste,ali ne ide mi....

zoe zna¹ da te ja podr¾avam.....izboriæemo se mi veæ nekako sa ovima.... :wink:




Pravoslavlje je vera koja pociva na ljubavi, Bog nam nudi mnostvo izbora, a na nama je koji cemo da izaberemo...Ja sam izabrao svoj put.Molim se da ce svako izabrati onaj pravi... :*

zoe

Поздрав Владимире! Још један човек који мудро збори!

willie the scot

mislim da je pravoslavlje istina i da filozofske odgovore treba traziti u kombinaciji pravoslavlja i budizma.svestenstvo JESTE vazno,svestenstvo ukazuje svojim primerom da li je istina apsolutna stvar ili ne.pravoslavno hriscanstvo i budizam u tom smislu na prave kompromise i kao takvi su jedini moguci put ka duhovnom miru.

AquArius

"Kako ne bih pustio u groblje krstena covjeka? I sto da ga ne opojem? Zar mu je malo sto je bio zle srece za zivota? A tamo, neka ga pitaju za grijehove oni koji ce i nas ostale pitati za nase."

                                                                                                    I. Andric (Na Drini cuprija)


Al-Jasmina

Wau! Lakonski i na mestu...


sta reci...

AquArius

Kad smo kod svesti i podsvesti sta kazete na pesmice koje nam se uvuku u mozak i onda (negde sam citala), kao da mozak svrbi, "pusta histamin", a ti ponavljanjem pesmice ga cheshesh. Naravno mislim na marketing, ali to ni muzickoj industriji nije strano.  :shock

"Immo centar, kupi sta ti treba, uvek mozes da se oslonis na njega,
Immo centar, prijatelj je vecan, u centar dodji i bices srecan"

Vampire 666

da,da...sublimirane poruke...

SandraD.

Quote from: AquArius on 01-07-2006, 10:07:19
Kad smo kod svesti i podsvesti sta kazete na pesmice koje nam se uvuku u mozak i onda (negde sam citala), kao da mozak svrbi, "pusta histamin", a ti ponavljanjem pesmice ga cheshesh. Naravno mislim na marketing, ali to ni muzickoj industriji nije strano.  :shock

"Immo centar, kupi sta ti treba, uvek mozes da se oslonis na njega,
Immo centar, prijatelj je vecan, u centar dodji i bices srecan"
Negde sam proèitala,da kada se to dogodi da onda podsvest ¾eli na ne¹to va¾no da nam uka¾e,tekst pesme obièno je tu od simboliènog znaèenja,treba malo muænuti glavom i razluèiti o èemu se radi...

zoe

Можда AquArius треба да купи нове ципеле па је центар зове! :K

Al-Jasmina

UFffffffffffff sto to izludjuje...

Pevala sam danima "SIMKA NAM JE NAPRAVILA SIMCHETA..." >:(


Aman!!!!!!!!!!!! :B
Bjez' iz mog mozga!!!!

A onda pre 2 nedelje,
na inozemnoj TV stanici,
reklama i pjesmica

"MILAAAAAAAAAAAAAA
ZELIM BITI TVOJA KREMA
KAKVE NEEEEMAAA......"  :~ :K :) :wink: :embarrased: :ohwell: :happy: :smile: :confused: :ninja:


willie the scot

lisa,...lisa,...take the butcher knife,lisa...nek neko poslusa stairway to heaven unazad...garant ostaje budan narednih 2 dana.sajt se zove reversed speech...or something...