Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pereca

Pa po zakonu ne mozes, ali ko jos pita zakon  :>

zvezdica

Eee drage kolege! ja sam sad u toku sa tim staziranjem... prvo sam bila ubedjena da cu da staziram u privatnoj, ali sam srela RAZNE ljude, u smislu jako cudne, pa mi se sve cini da je drzavna ipak najbolje resenje. Ne znam koliko se tacno prima, 7-8 000din (drzavna )dok privatnici daju 15-ak hiljada. Al verovatno treba da uz sve to prezivite i neku vrstu torture...

BK

Quote from: zvezdica on 08-03-2008, 11:33:40
Eee drage kolege! ja sam sad u toku sa tim staziranjem... prvo sam bila ubedjena da cu da staziram u privatnoj, ali sam srela RAZNE ljude, u smislu jako cudne, pa mi se sve cini da je drzavna ipak najbolje resenje. Ne znam koliko se tacno prima, 7-8 000din (drzavna )dok privatnici daju 15-ak hiljada. Al verovatno treba da uz sve to prezivite i neku vrstu torture...
Molim te, ako ti nije tesko, pisi s vremena na vreme svoje utiske

Bred

Da, ali kazu da je na drzavne apoteke prilicno velika navala?
I na sta obratiti paznju ako se ipak odlucimo za privatnu apoteku?

joe13

Mislis,prilicno je velika navala samo,jedino i iskljucivo na drzavne apoteke u Beogradu!
Tako kazi!!!

Bred

Pa dobro, to ne znam da li je bas samo i jedino na drzavne tj ja licno ne mogu da garantujem da je bas tako, nemam takva iskustva.
Zato su tu da kazu kako je oni koji su prosli kroz sve to.
:wink:

Maslacak

Mislim da je u Joe-inoj poruci akcenat bio na dr¾avne apoteke u Beogradu :wink:

philoserbiana

 moja kuma stazira u drzavnoj apoteci u nisu i tamo moras posle staza da odradis kod njih 2-3 godine ili vracas pare...jel tako i u bg ?  O0

Maslacak

U BGu mora¹ da ima¹ dobre veze da bi ostao u dr¾avnoj apoteci nakon sta¾a :>
Ali mo¾da gre¹im.

Bred

A verovatno i da bi se ubacio i na samo staziranje?
:wink: :hm

shumshi

Mislim da za to ne treba veza...da oni moraju da nas prime na staziranje...
mada ne znam kako to ide za studente kojima nije mesto stanovanja u Beogradu  :hmm

BK

Maslacak kaze NAKON staza da treba veza da bi se ostalo u toj apoteci

Bred

Znam sta maslacak kaze ali posto je vec navala na drzavne apoteke u bgu, logicno je pitanje kako se ubaciti i na staziranje u istim.
:wink: :K

tarantulica

U Beogradu ima dosta apoteka Apotekarske ustanove, problem je ako hoæe¹ da sta¾ira¹ u nekoj gde su sva mesta popunjena u narednih 6 meseci. Opcije:
- prijavi¹ se na listu èekanja
- sta¾ira¹ u nekoj drugoj apoteci, dr¾avnoj, naravno....

AquArius

Za sada ne bih rekla da ima problema tj. guzve i redova za staziranje u drzavnim apotekama. Ne treba ti veza. Ukoliko mogu, stavice vas u apoteku koja je blizu vaseg mesta stanovanja, izaci ce vam u susret, ali naravno, ako im trebate negde drugde vise - idete tamo.

E sad dalje,
ljudi obicno nakon tih 6 meseci i 20 dana zavrsavaju sa apotekom kao delom staza i onda mogu da se zaposle gde god. E sad, ukoliko bas zele mogu da ostanu (valjda) i dalje tu na stazu, isti novac primaju (zato valjda niko ni ne ostaje, nego svi idu dalje).

Kad polozis drzavni, svoj si covek, da ne kazem farmaceut, .. uvek mozes da predas dokumenta u Apotekarskoj i cekas. Ogroman je to zenski kolektiv, stalno je neko na porodiljskom, na bolovanju, neko ode u penziju .. i tako. Daklem, imas sanse i bez veze da se nadjes tu.