Razlika izmedju specijalistickih i doktorskih studija?

Started by Bred, 21-11-2007, 11:49:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kaja


Natasa

Mislim da se o tome vec pisalo na ovoj ili nekoj slicnoj temi.

Propozicije akademskih specijalizacija mogu da se skinu sa sajta, ali uglavnom nije krucijalna svar. Kod mene npr u grupi je velii broj zena koji su u apoteci vec dugi broj godina i naravno kako ni njima tako ni meni (iako sam zavrsila prosle godine) nije gledan prosek vec druge stvari (bar sto se FZZa tice).

Strukovne specijalizacije mislim da isto nisu najzavisnije od proseka. Tu je bitno da vas sef prepozna kao osobu kojoj je potrebna specijalizacija zbog radnog mesta koji obavljate, ili biste mogli sa specijalizacijom da obavljate.


ivilija

Pa Natasa kako ti je na akademskoj spec.?
I koju si ti oblast konkretno izabrala?
Posto bih ja mozda to upisala posle staza...a razmisljala sam i o doktorskim...no malo odmora uz rad mi je dobro doslo...
pozz

brko

Da li je potreban sta¾ kao uslov za specijalizaciju iz FZZ-a tj. da li mo¾e da se sta¾ira i specijalizira istovremeno?

Bred

Moze tj nije potreban staz.
To je i najpametnije uraditi ...  :wink:

brko

A kada je upis (èini mi se da sam negde video da je sredinom septembra) i kakva je konkurencija (da li se vi¹e prijavi nego ¹to se prima kandidata)?

Bred

Generalno, FZZ je veoma trazena specijalizacija ...  :wink:

nadica

"Propozicije akademskih specijalizacija mogu da se skinu sa sajta, ali uglavnom nije krucijalna svar. Kod mene npr u grupi je velii broj zena koji su u apoteci vec dugi broj godina i naravno kako ni njima tako ni meni (iako sam zavrsila prosle godine) nije gledan prosek vec druge stvari (bar sto se FZZa tice)"

Zna li neko sta se gleda pri upisu?


Bred

Za specijalisticke nije bitan prosek, za doktorske jeste.


prozac


mrvka

 Interesuje me specijalizacija iz imunologije? Ja sam zavr¹ila sta¾,volontirala na klinièkom i sad radim kao predstavnik,pa sam smu¹ena gde bi  :wacko:  Iskreno mislim da je FZZ zavr¹ilo veæ previ¹e ljudi iako je interesantna specijalizacija.Ako ima neko ko je zavr¹io imunologiju ili poznaje nekog ko jeste,a sad radi u toj oblasti volela bih da mi uka¾e koje su moguænosti za rad.Ipak od neèeg mora da se ¾ivi  :K2:

marijana25

Pozdrav svima
Da li bi netko mogao da mi ka¾e da li je obavezno prisustvo na svim predavanjima tokom doktorskog studija, s obzirom na to da ¾ivim i radim u Bosni.
Da li se ta predavanja organiziraju vikendom?
HVALA

Bred

Predavanja se uglavnom i organizuju vikendom ...


travis

Molim vas da mi neko razjasni dileme koje imam.Da li smo mi kada polozimo drzavni ispit magistri farmacije i kao takvi mozemo ici samo na doktorske studije i da li to znaci ako pak nemamo polozen drzavni ispit(diplomirani farmaceut) da kada zelim ici na postdiplomske studije mogu ici odmah na doktorske ili moram na magistarske.Sustina svega je da li smo mi bukvalno magistri jer nemamo magistarski?Nista mi to nije jasno.
Ako neka strana drzava raspisuje konkurs za postdiplomske studije ne znam za sta da se prijavim,za magistarske ili za doktorske?I ako neko zna koja je poenta tog njihovog stipendiranja?Da ostanemo u toj drzavi ili...?
Znam da su mi vjerovatno glupa pitanja ali mi nije jasno.
Hvala