Informacije o prijavi strucnog ispita

Started by endi, 21-09-2009, 08:36:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

endi

Izvor: http://zdravlje.gov.rs/showpage.php?id=180

Са подацима од: 13.03.2012.

Поступак за пријаву полагања стручног испита I ПРИЈАВА ЗА ПОЛАГАЊЕ СТРУЧНОГ ИСПИТА ЗДРАВСТВЕНИХ РАДНИКА И ЗДРАВСТВЕНИХ САРАДНИКА СА ВИСОКОМ СТРУЧНОМ СПРЕМОМ И СА ВИСОКИМ ОБРАЗОВАЊЕМ НА ОСНОВНИМ СТРУКОВНИМ СТУДИЈАМА

Пријаве за полагање стручног испита врше се почетком месеца за крај тог месеца (изузев августа месеца).

Пријава са потребном документацијом за полагање стручног испита предаје се у писарници Министарства здравља, ул. Немањина 22-26, Београд, на шалтеру број 1, приземље или препоручено поштом на наведену адресу, до петог у месецу.


ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТАЦИЈА:

1. Читко попуњена молба за пријављивање стручног испита.

2. Сва документа уредно сложена, и то:
- стажерска књижица са уредно попуњеним датумима, печатима и потписом одговорног лица,
- диплома или уверење (оверена фотокопија у општини или суду),
- за удате фотокопија извода из матичне књиге венчаних (не мора бити оверен),
- уплатница на име трошкова полагања стручног испита, и то:

Износ од 8.990,00 динара на жиро рачун Министарства здравља број: 840-742325843-09 позив на бр. 97-50-016, сврха: полагање стручног испита.

Износ од 200,00 динара за административну таксу уплатити на жиро рачун буџета Републике број: 840-742-221-843-57 са позивом на број 97-50-016.


II ПРИЈАВА ЗА ПОЛАГАЊЕ СТРУЧНОГ ИСПИТА ЗА ЗДРАВСТВЕНЕ РАДНИКЕ И ЗДРАВСТВЕНЕ САРАДНИКЕ СА СРЕДЊОМ И ВИШОМ СТРУЧНОМ СПРЕМОМ

Пријава за полагање стручног испита са потребном документацијом за здравствене раднике и здравствене сараднике са средњом и вишом стручном спремом подноси се надлежном институту за јавно здравље или заводу за јавно здравље.

Накнада за трошкове полагања стручног испита за здравствене раднике и здравствене сараднике са средњом и вишом стручном спремом уплаћује се у износу који су утврдили надлежни институти за јавно здравље односно заводи за јавно здравље.

У припреми је решење министра здравља којим ће се утврдити износ уплате за трошкове полагања стручног испита за здравствене раднике и здравствене сараднике са средњом и вишом стручном спремом, о чему ће бити накнадно истакнуто обавештење на WEB SAJTU Министарства здравља.

На пријавама за полагање стручног испита обавезно назначити адресу и број телефона кандидата.


ПОТРЕБНА ЛИТЕРАТУРА:

За све профиле литература за стручни испит може се набавити у Српском лекарском друштву, ул. Џорџа Вашингтона број 19, први спрат, од 9 до 14 часова код Славице или Светлане - (тел. 011/3246-829).

malavestica


Nea

Vazi ovi:

http://zdravlje.gov.rs/showpage.php?id=180

shmizla

Jel se ta "molba" kupuje tamo? tj jel to obrazac koji tamo na licu mesta popunjavamo?

Nea

To se ne kupuje nego se dobija i ima tri stvari koje treba da napises: da si diplomirani farmaceut, za koji rok prijavljujes i i tvoj potpis.

Taj zahtev je najjednostavnija stvar i ne brinite se oko toga.

mortisha2

Jel moze da se podnese molba pocetkom meseca, ako staz jos traje nekih 10 dana i zavrsava se pre termina za polaganje strucnog ispita?

milena

Nisam bas sigurna, jer kad predajes dokumenta predajes i stazerku knjizicu, koja je kao dokaz da si zavsila staz..
Mozda je najbolje da zovnes tamo i da pitas, mada ja bas sumnjam..

Bred

Da, malo je skakljivo jer ti stazersku treba da predas sa svim potpisima i datumima da si sve zavrsila.

Kad saznas moze li, napisi ovde.

mani

Da li ima polaganja u decembru posto sam cula da zbog nove godine moze biti preskocen decembar ? Ministarstvo zovem danima  i niko se ne javlja a ne zivim u Bgu i ne znam kako da dodjem do te informacije.
Unapred zahvalna :)


eklipsa87

Posto nisam iz Bg da li bi neko objasnio sta treba da pise u toj molbi jer ne mogu licno da predam dokumenta vec cu morati da ih posaljem postom?

malena

Jel to do 5. znaci i 5. jer ja taj dan zavrsavam pa da li stizem da se prijavim? Hvala...

diskaaa

prijava za maj je od 25. do 29. aprila , zbog praznika

Bla_bla_blaaaa

Da li neko zna koji broj mogu da nazovam da pitam da li mogu datum u knjzici da prepravljam?
Posto je sekretarica apoteke upisala pogresan br, a ja nabavila potpise i iz socijalne i iz kontrole pa ne znam sta sad da radim

Sara

meni je datum iz apoteke prepravljan, samo treba da se overi pecatom, eventualno plus potpis upravnika. nije bio nikakav problem za prijavu! :)