Posao klinickog istrazivaca

Started by Jeca, 13-11-2009, 10:09:01

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jeca

E...da malo obnovim ovu temu ili vec u koju temu spada ovo pitanje...
Da li neko ima iskustva ili zna nekoga ko je radio u stranim firmama (roche, msd) na medical research-u?
Sta obuhvata taj posao, koliko je zanimljiv, koje su obaveze, plata....? Naravno u nasoj zemlji... :ziveli

Bred

Ja sam bio na jednom razgovoru za taj ali bila je hrvatska firma u pitanju, i nije mi bilo dobro kada sam cuo kakve uslove nude ...  :ok:
ALI traze ljude sa iskustvom i na kraju su i uzeli DOKTORA (kojih ima ko go*ana  :shifty:)

Posao ti se sastoji u tome da pratis sta se desava sa istrazivanjem koje ti je dodeljeno, da obilazis lekare i pomazes mi u slucaju da imaju bilo kakvu nedoumicu, da se staras da svaki klinicki centar ima dovoljno leka koji se ispituje, pratis sa lekarima i prijavis svaku mogucu nezeljenu reakciju, odlazis     u ALIMS da uzimas/predajes dokumentaciju, naravno podnosis izvestaje nadredjenima. Potrebno je da si dostupan 24h (maltene) a 75% posla obavljas iz svog stana jer si preko neta, skypea itd u kontaktu sa drugim kolegama. Povremeni odlazak na teren bilo gde u Srbiji placa firma i zna se unapred raspored kad, koliko i gde moras da budes s izuzetkom nekih hitnih situacija ...
Pocetna plata je 600e (!!) , dobijas laptop, mobilni, internet ako nemas, odmah si prijavljen na pun iznos, firma ti placa putovanje na kongrese u i van zemlje , u skladu sa tvojom efektivnoscu, raste ti i plata, dobijas posao za stalno itd itd.

E sad, u sustini, tvoj posao se sastoji u tome da dadiljas lekarima i da im  podilazis. Naravno za sve postoji granica. Mada sama pomisao da ces mozda ucestvovati u maskiranju odredjenih "nepozeljenih" reakcija na lek je dovoljna da ti zgadi sve ovo gore nabrojano. Doduse, da li je to samo izmisljotina ili se to stavrno desava, ne znam ali postoji verovatnoca.

Ne znam kako radi Roche ali znam da je plata manja , do 500e. Takodje sam cuo da su na zadnjem konkursu primili devojku koja je zavrsila medicinu i odradila staz.

:wink:

mrvka

Drago mi je da je ova tema otvorena iako nema mnogo interesenata.Bila sam zainteresovana za posao istra¾ivaèa i shodno tome krenula malo da se raspitujem kakav je to posao zaista.Ispostavilo se na kraju da tra¾im iglu u plastu sena,jer sam do takvih ljudi te¹ko dolazila,a na netu za Srbiju nisam mogla da pronaðem ni¹ta shodno.Jeco mala pomoæ;na ovom poslu ima¹ dva poèetna nivoa.Najni¾i je CTA ili Clinical Trial Assistant,gde vodi¹ dokumentaciju o pacijentima,vr¹i¹ stastistike i obrade rezultata itd.,malo ubijajuæi bposao za nas,ali svi su mi savetovali da nije lo¹e da se i to proðe.Ne¹to vi¹i polo¾aj je CRA,Clinical Research Associate,gde vr¹i¹ gore navedeno.Ja znam da Roche sprovodi ova istra¾ivanja,dok za MSD nisam sigurna.Ja sam se vi¹e skoncentrisala na organizacije,CRO.Po¹to sam dugo volontirala na/u Klinièkom centru,preko nekih doktora uspela sam da doðem do razgovora,¹to je inaèe veoma te¹ko.Na¾alost nisam uspela da uðem u njihove krugove  a005 ali sve ima svoje.Za ulazak u takve organizacije poprilièno su rigorozni.Pored razgovora na srpskom i engleskom,testova o sastavljanju pristanka pacijenta,napomenuli su mi da bi bilo jako lepo da sam i zavr¹ila bar neku godinu u inostranstvu,¹to je praktièno  :bljak: Primljen je naravno lekar koji je nekako veæ radio sa njima i eto ¹ta reæi.U svakom sluèaju oni imaju prednost.Trenutno sam zaposlena u jednoj farm.kompaniji i ako se jednog dana odluèim opet za ove korake uzimaju u obzir ovakvo iskustvo.Ako te bilo ¹ta vi¹e interesuje,rada sam da pomoæi,samo mi po¹alji poruku na lièni mail.