Evrovizija 2007

Started by Darker, 10-05-2007, 21:08:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darker

Evo gledam polufinale, prvi utisci:
kao ¹to je bilo oèigledno, Lordi je uneo revoluciju( a i evoluciju, ako mene pitate)
Skoro 50% su bili rokeri, ¹to vrlo prija mom uhu, ima malo neozbiljnih, glupih pesmica, ¹to je rudiment pro¹lih evrovizija, ali dobro... Imam par favorita, ali po¹to je u toku glasanje, svodiæu raèune tek posle istog...
E sad ne¹to ¹to me iznenadilo... Marija me odu¹evila... odlièan glas... Mnogo bolje nego ono ¹to sam èuo na radiju ili beoviziji...
U svakom sluèaju: kvalitet se popravlja, sve je manje onih gay, nja nja pesmica :Bog :Bog

tarantulica

Jaka konkurencija
INSPIRATIVNO Ritam je bitan, za tekst ko te pita, ako ima rime, biæe i hita! Proverite ko se sve namerio na pobedu na Evroviziji.

Ukrajina
Zdravo svima,
Moje ime je
Verka Serdjuèka!
Ja engleski ne razume¹, prièajmo PLES!
Sedam, sedam, aj liu, liu
Sedam, sedam, jedan, dva
Sedam, sedam, aj liu, liu
Jen’, dva, tri!

Rusija
Oh, ne zovi me zeko-peko,
spiskaæu ti pare, pare
Moja zloèesta guza
vrckaæe za tebe!

Izrael
Svet je pun terora,
ako doðe do erora,
diæi æe nas sve u vazduh...

Island
Kisele ki¹e ubi¹e strast.
U mojoj glavi rolerkoster.
Ali, kako bi ti to znala?!

Bugarska
Eno ga mladiæ dolazi iz sela,
mooomak Mitra, momak Mitra.
Pored njega mladi divlji poni,mooomak Mitra, momak Mitra.
Vidim ga kako hita,
èujem ga kako peva, eeeeee!

24sata.co.yu




Kvalitetno  :cvet

lijepa bosanka

Mnogo mi se sviđa pjesma iz Makedonije i Bugarske,Albanija mi je interesantna i naravno Marija!!

Srbija!! :Bog

Darker

Quote from: tarantulica on 10-05-2007, 21:14:03
Kvalitetno  :cvet

Daklem, ja rekoh da ima rudimenata gluposti, ali generalno je mnogo bolje, barem u polifinalu, kontam da se oni vi¹e trude...

Darker

Prolaze u finale (+ su ok, neobele¾eni su mi u¾as):
Belorusija
Makedonija
Slovenija+
Maðarska
Gruzija+
Letonija
Srbija+
Bugarska
Turska
Moldavija

Ovo je stra¹no, niko od mojih favorita sem vojnika na¹eg, nije pro¹ao... Toliko o kvalitetu... :wall: :wall: :wall: :K :K :K
A dobro, ¹ta da se radi...

lijepa bosanka

Dare,pa pro¹le su pjesmice koje su ba¹ u duhu Evriovizije(po mom mi¹ljenju!)...
Moji svi proðo¹e... :pljes: :pljes:

josefina87

ovo je prvi put da mi se stvarno svidja na¹a pesma!
bravo za mariju! :pljes:
meni makedonska isto nije bila lo¹a! :hm

Darker

Ma znam, ali to je vi¹e duh seljovizije nego evrovizije... Ne mora Kipar, ne mora Èe¹ka, ali za¹to bar Estonija nije pro¹la? Jedina pesmica koja mi je u¹la u uvo...
recimo, albanija nije pro¹la. Nijedna rokiæ pesmica nije pro¹la. a zato je pro¹ao gay iz Belorusije  :wall: :wall:

Sole

ma, pesme su katastrofa ziva!
ja mnogo volim zive pesme, da te muzika digne na noge!
turska mi zato onako simpa, grcka mozda dobro prodje, a ostale sto su prosle pored nase koja je super, jedino  mogu da kazem da mi je makedonija ok!
haljinica joj je bas bila slatka...

tarantulica

Da li stvarno verujete da je za Pesmu evrovizije potrebna kvalitetna pesma?  :hmm

Ok, omakne se poneka dobra, ali su uglavnom ¹alalalala

A plasman odreðuje aktuelna politièka situacija....  :wall:

Darker

Hmmmmmm, Finska je pro¹le godine pobedila zbog politièke situacije? ne bih rekao...

tarantulica

Hahahaha...

Finci su pro¹le godine bili novost, interesantni, da li im je pesma bila najkvalitetnija, ne znam....

Da ih podvedemo pod izuzetak koji potvrðuje pravilo?  :cvet

Darker

Pa to i ka¾em, ja se nadao da je gotovo sa politièkom situacijom, ali ne mora da bude kvalitetno, ipak je to muzika za ¹iroke narodne mase, ali bar nek bude zanimljivo, pevljivo...

malena

Nije sto je nasa ali po meni Marija je fenomenalna ima glas,da ti pamet stane,imalo je jos par pesama koje su me jedino ritmom privukle,ali nisu prosle,samo se nadam da one pesme sto su direktno prosle u finale imaju kvalitet.

3OPAH

#14
Quote from: tarantulica on 10-05-2007, 22:04:56
Da li stvarno verujete da je za Pesmu evrovizije potrebna kvalitetna pesma?  :hmm

Ok, omakne se poneka dobra, ali su uglavnom ¹alalalala

A plasman odreðuje aktuelna politièka situacija....  :wall:


Dijaspora i mikroklima.


Ko ima mnogo komsija, tome puno bodova. Ko ima jacu dijasporu, tome pobeda. Kvalitet je u drugom planu.

Ali ne zato sto su ti komsije pa ljubav cveta...
...nego zbog slicnog muzickog ukusa, sto je posledica istorijske i kulturne povezanosti naroda koji zive na nekom podrucju.

Tako su u finale usle samo istocne i jugoistocne zemlje. Ni jedna zapadna.

Europo, cuvaj se Istoka i Jugoistoka!!!  :igra:


Ali dobro, koga briga? »Show must go on!«