Nektar Demofest

Started by frckica-j, 26-07-2009, 11:15:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frckica-j

Кошин одушевио публику на Нектар демофесту
Datum: 24.07.2009 18:00
Autor: Глас Српске

Британска група "Кошин", која је наступила на отварању "Нектар демофеста" у четвртак увече на тврђави Кастел, одушевила је многобројну публику.

- Желимо да поручимо младим бендовима да буду оно што јесу. Продуцентске куће често желе брзе хитове који се добро продају, а то некада подразумијева да бендови одустају од својих првобитних идеја, што није прави избор - поручили су демо бендовима из групе "Кошин".

Овогодишњи "Нектар демофест" представиће 33 демо бенда из из Србије, Хрватске, Црне Горе, Македоније, БиХ и Словеније.

За синоћ (петак) био је најављен наступ ирског бенда "Терапи", а фестивал ће бити затворен сутра (недјеља).

Побједник овогодишњег фестивала ће, осим албума и издања за шест земаља регије, добити и видео спот за једну пјесму са албума који ће урадити MTV.

frckica-j


Nouvelle Vague i Tripcycle ugrijali publiku na Kastelu
Izvor: www.nektardemofest.org

Malo hladnije vrijeme nego protekla dva dana, nimalo nije uticalo na odlièno i vruæe raspolo¾enje publike treæi dan Nektar Demofesta.

Publici su se u revijalnom dijelu programa, predstavili treæeplasirani sa pro¹log festivala novosadski bend Tripcycle, te vi¹e nego zanimljivi francuski projekat Nouvelle Vague.

Tripcycle su svojim zarazno plesnim ritmovima, te melodiènim nu-jazz, beat rock zvukom na najbolji moguæi naèin opravdali pro¹logodi¹nji uspjeh, te banjaluèkoj publici pru¾ili jo¹ jedan nastup za pamæenje. Predstavili su pjesme sa albuma Beep, koji je danas promovisan u press centru Nektar Demofesta, a momci su dokazali da je muzika, kako sami ka¾u, zaista njihova najveæa ljubav, te je nesebièno podijelili sa publikom na Kastelu.

Treæe revijalno veèe su zatvorili, nevjerovatnim nastupom, Nouvelle Vague. Ovaj jedinstveni muzièki projekat, koji su publici predstavili stare punk i new wave hitove obojene u njihov specifièni bosa nova, jazzy pop zvuk, odu¹evili su prepunu tvrðavu Kastel, a dio publike koji se do sada nije upoznao sa njihovim radom ostao je opèinjen njihovom nevjerovatnom harizmom.

„Pro¹le godine sam oti¹ao u Zagreb da ih èujem, koncert je bio rasprodan i nisam uspio da uðem u Tvornicu. Sad sam do¹ao dva sata ranije, za svaki sluèaj. Ovaj njihov fazon je fantastièan, ja sam odrastao na ovoj muzici, uz neke od ovih pjesama sam nekad divljao, a sad opu¹teno sa sinom u¾ivam. Jedini bend kod kojeg pjesme koje sam slu¹ao sto puta, zvuèe kao da ih slu¹am prvi put", rekao je jedan od posjetilaca sinoænjeg koncerta.

Udahnuv¹i nov ¾ivot hitovima Depeche Mode, Bauhaus, Joy Division, Clash, Sex pistols... Nouvelle Vague su publiku, na prepunoj tvrðavi Kastel, natjerali da se ponovo zaljube u pjesme koje su nekad slu¹ali i obo¾aval

frckica-j

Zvanièna prezentacija: nektardemofest (http://www.nektardemofest.org/)