[Novo]-Ispitna pitanja

Started by mandm, 04-08-2007, 17:08:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

and party goes on :wall:
Quote[32]   Ekstrakti - vrste, izrada i ispitivanje
Da li ovde treba pricati o maceratima,infuzima, dekoktima i cajevima posto oni ne postoje kao posebno pitanje??
Quote
[36]   Izrada sirupa sa biljnim ekstraktima
[37]   Postupci izrade, ispitivanja i èuvanja standardizovanih biljnih ekstrakata
Gde ovo ima??
Quote
[38]   Osnovni homeopatski preparati
[39]   Farmaceutski oblici homeopatskih lekova
[40]   Izrada homeopatskih lekova
[41]   Homeopatski preparati u farmakopejama
ja od svega ovoga imam samo ovo (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,9174.0.html)

mandm

Uvidevsi iz prilozenog svi se mucimo oko istih pitanja. Nista nam drugo ne preostaje nego pravac na konsultacije!!!

Bred


besno pile

mislim da su dan pre prakticnog

Bred

i za usmeni?/
mislim da na ovo pitanje
Quote[36]   Izrada sirupa sa biljnim ekstraktima
treba pricati o Althae sirupus. Srecom sto su izbacili ova pitanja [kojih ce se , nnadam se, pridrzavati] jer taman vidim koliko nemam materijala za ucenje, da ses oknem na samom ispitu kad vidim pitanje koje ne znam odakle su iscupali??

Gocca

Ovo sto rade stvarno nema smisla!
Ljudi, ako neko dodje do novih predavanja, MOLIM VAS, neka podeli sa nama koji samo sto ne krenemo kosu da cupamo!

Bred

sto je najzanimljivije-meni je skriptu dala devojka koja je ama na svako bozije predavanje isla a ja neka pitanja tj odgovore ne mogu da pronadjem ni u tome  :wall: :)

tarantulica

Pa znate za omiljenu reèenicu nekih profesora (a pi¹e i na testu iz fiziologije):

"Ne mo¾ete i ne treba sve da znate"  :wall:

Bred

stvarno to pise???  :wall: skandal
elem, nama je asistentkinja rekla da je praktikum prof.Vulete dovoljan i za spremanje usmenog ispita iz tog dela gradiva?

tarantulica

Da, pi¹e, na onom papiru koji èitaju pred poèetak ispita  :wall:

I nama su ove godine rekli da je taj praktikum dovoljan  :cvet

Bred

Quote[72]   Izrada i ispitivanje lekovitih gela sa karbomerom (Carbomer)
Da li za ovo treba izrada svih gela koje smo radili/diskutovali na vezbama?
  Zasto je naglaseno ispitivanje samo gela sa karbomerom??
 
 
Quote[73]   Formulacija gela sa te¹ko rastvorljivom lekovitom supstancom
Na koju formulaciju konkretno misle? Ili na sve?
  I sta uopste tacno podrazumevaju pod formulacijom?
  Rekose mi na pvtu da je ranijoe kao pitanje dolazilo mikro/nano cestice a njih ima veoma malo u predavanju, ja imam zabelezeno kod mene u skripti Arhiv farmacija iz 2005.god , verovatno tamo ima nesto o tome kao i za homeopatske preparate-Arhuv farmacija 2006.god.
 

Gocca

#26
Bred, gde su Arhiv 2005. i 2006.?
Hvala!

Bred

#27
Nemam pojma, mozda u biblioteci moze da se nadje. Ja imam neki praistorijski arhiv.

Vanna

Cao, jesu li ovo sva ispitna pitanja? Hvala :wave:

Bred