Kombinacije sa pismenog ispita iz Imunologije

Started by Bred, 09-05-2006, 09:25:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

zoe

А зависи и колико си опширан хтео да будеш... Мени је остало још охо хо времена... Али у уторак ћу видети да ли је било боље да сам га паметније искористила :K

Питања су ипак постављена врло конкретно.

maki

znam,al pitala sam Ivana posle jednog takvog mog konkretnog odgovora u fazonu:jel treba da dopisem ovo,ovo,bla,bla..a on u fazonu :paaa,mogli bi..sta znam..videcemo..znam mnogo njih koji su pisali opsirno,sve uradili,a opet pali..nije daleko ni taj utorak!

Coolgemini

Ipak je bitno da se napisu glavni koraci i da asistent stekne utisak da je student nesto citao...Zato mislim da ne moze niko da padne ako je o svakom pitanju napisao makar nesto....
Nego,evo i mojih pitanja:
1.Imunizacija DNP-om (dinitrofenol).Opisati postupak dobijanja At koja se stvaraju ovom imunizacijom.Koja se sve At stvaraju??
2.Zbog cega je osoba AB krvne grupe univerzalni primalac?Opisati metodu kojom se odredjuje ova krvna grupa.
3.Odrediti koncentraciju FSH (folikul stimulirajuceg hormona) metodom klasicne(kompetitivne) RIE.
4.Odrediti koncentraciju anti-HBs At u humanom serumu ELISA testom.
5.Odrediti koncentraciju alpha-fetoproteina u humanom serumu koristeci RID metodu( radijalna imunodifuzija)
6.Izdvojiti i prebrojati NK celije iz humane periferne krvi.
7.Koji se test koristi kao prognoza za utvrdjivanje IN VIVO stanja nakon izvrsene transplantacije?Opisati taj test.
8.Nabrojati metode za detekciju imunskih kompleksa u humanom serumu.Opisati jednu od njih po izboru.

darusaz

Маки ,слажем се са тобом. Времена има само онолико колико треба за случај да је човек сигуран у оно што пише. Али тако је конципиран писмени из имунологије. :)
Драго ми је да је банка питања и комбинација коначно почела да се увећава, па колеге у наредним роковима ће моћи да вежбају са већег броја правих испитних питања. По мени највећи проблем код овог практичног и јесте тај прелазак за теорије на праксу у испитним питањима.

Darker

MLR
Odreðivanje IFN gama elisa sendviè testom
Odreðivanje prolaktina RIA-metdodm
Detekcija imunskih kompleksa u serumu-sve metode, opisati jednu
CTL
Odreðivanje fibrinogena, negativnom hemaglutinacijom
Ne mogu da se setim dalje...:-)

Mashrum

Rezultati za pismeni su u ponedeljak u 11h.
Drugi rok za usmeni ide od 2jula-va¾i za ove koji su sad iza¹li na pismeni ispit.

Odredjivanje HIV-a Western-blotom
Indirektna elisa
nabrojati metode za transplataciju i opisati jedan po ¾elji
objasniti dobijanje kozijih At na humani IgG
Protoèna citofluorimetrija-NK æelije odredjivanje
Titar anti-DNA-At
Metoda imunoelektroforeze-dokaz albumina
(ne seæam se 8-og)

sokobiv


Becks

#22
 Ponavljaju se pitanja. Evo u oktobru su bila manje vise sva ponovljena:
1. kako se odredjuju krvna grupe- opisati postupak
2. sta su hapteni, kako se dobijaju At na haptene i koji se sve tipovi At dobijaju
3. elisa visestepena sendvic metoda
4. mesana leukocitna formula
5. imunofluorescencija
6. radioimunodifuzija- odredjivanje prolaktina
7. nefelometrija
8. detekcija imunskih kompleksa, nabrojati najmanje 2 metode, opisati jednu
  Tamo gde se trazi koncentracija obavezno napisati na kraju kako se ona meri npr. kalibraciona kriva, metoda standarda itd.
  Asistenti su maksimalno korektni i na ispitu i prilikom bodovanja. Barem sam ja stekao takav utisak. Mnogi su pisali romane. Dobio sam 8 a na svako pitanje sam odgovorio konkretno i sazeto 5-6-7 srednjih recenica.