Parodontopatije (Parodontne bolesti)

Started by AquArius, 01-12-2006, 12:31:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

[off]svinjce, oces opet da ti turim ono ofFtopicar?[/off] :F  :nonono:

Tinkerbell

Quote from: tarantulica on 14-12-2007, 18:53:53
Quote from: Enea on 14-12-2007, 14:19:10
nakon aplikacije tih gelova, ne bi trebalo piti vodu pola sata.

Zato se preporucuje da se koriste uvece pred spavanje....  :cvet

jel smem to da koristim bez saveta zubara, kao cisto preventivno?  :K

tarantulica

Mislim da ne mo¾e da ¹kodi... Meni je zubarka preporuèila da koristim gel svako veèe, a kad primetim da mi se desni vi¹e crvene, onda 2 puta dnevno  :cvet

Tinkerbell

ajde napisi nesto o sastojcima tog gela(aktivnim supstancama)? ( da me sad cuje asistentkinja iz kozmetologije  :K)

tarantulica

100g gela sadr¾i:
29mg timola
60mg benzoeve kiseline
21mg mentola
34mg metil salicilata
1,0mg eozina
etarsko ulje pitome nane q.s.
podloga q.s. do 100g

:cvet

Tinkerbell

divno  :cvet  a dejstvo svake posebno? :K

Bred

E to da preslisamo vas koji sad slusate kozmetologiju. da cujemo?

Enea

lol ali ovo nema veze sa kozmetologijom, osim shto je gel.

zvonchice izvoli pa otvori farmakopeju, i javi sta si nasla.

BK

Meni ovo zvuci kao efekat hladjenja...

Tinkerbell

Da mi je farmakopeja pri ruci, ne bih postavljala pitanje.
Ajde, ko zna ili nadje, nek nam napise  :cvet

AquArius

Quote from: tarantulica on 16-12-2007, 18:57:07
100g gela sadr¾i:
29mg timola
60mg benzoeve kiseline
21mg mentola
34mg metil salicilata
1,0mg eozina
etarsko ulje pitome nane q.s.
podloga q.s. do 100g

Pa kaze

timol - antisepticno, aromaticni alkohol
benzoeva - antiinfektivno dejstvo
mentol - antiseptik
metilsalicilat - iritans
eozin - boja, koja je antiseptik

mada kontam da ovo nije topla voda

tarantulica

Quote from: BK on 17-12-2007, 18:51:50
Meni ovo zvuci kao efekat hladjenja...

Trebalo bi da je tako, mada ja to ne oseæam....
Samo znam da mi ne otièu desni....  :>

pig_am_am

#27
u bredovom postu pise nesto -"prenos pljuvackom"...

jel to moze?  :shock


koliko je dobar gingival c? i... posto ja nikada pu pu pu nisam imala problema sa desnima... smem li da koristim te gelove,ako se nesto isparanoisem?  :>

Tinkerbell

pa ja kapiram da ne moze da steti  :K

Adonis_Vernalis

#29
Quote from: pig_am_am on 14-12-2007, 16:57:40
paradontopatije... a sto se ne kaze paradentopatije?
znam da je ispravno prvo,al me zivo zanima zasto... :>

Koliko se meni cini, pravilno je parODONTopatija.

Bilo kako bilo, jes' gadno. Nacuo sam (moze biti netacno, ali oprosticete Frau Gabrijeli Cveckenmajer sto prenosi glasinu) da onaj obicni kamenac moze da napravi dar-mar, jer je ostar i bocka, a desni su osetljive i povlace se, pustajuci zub koji bi trebalo da drze. Onda se stvori dzep, pa se u dzep zavuce fina klopica, a za njom i bezobrazne bakterijice... i tako... Onda se zubic rasklati, pa se kost potrosi, pa zubic ode... jedan po jedan...

Preventiva. Moj stomatolog mi savetuje cetkicu za medjuzubno pranje, plus svakodnevno ispiranje usta jednom americkom formulom koja se zove "Listerine" i moze da se kupi samo u inostranstvu, buduci da je, iako postoji vec stotinak godina (ukucajte Listerine u Wikipediju i pogledajte sta cete dobiti), tek nedavno preskocila Okean i obrela se u Evropi.

Ali, posto sumnjam da ce neko od nas u doglednije vreme trknuti do obliznje Evrope (Rumuniju ne racunam, iako su Evropa, jer sam Listerine poslednji put detektovao tek u Austriji), uvek mozemo posegnuti za bapskim lekovima.

Kazu babe da je jako dobro uzeti punu supenu kasiku nerafinisanog ulja od suncokreta (konsultovati obliznji bio-spajz), pa tom odurnom tecnoscu desetak minuta, uz snazno buckanje, isplakivati desni, s posebnim akcentom na medjuzubne prostore. Po dobijanju upale misica jezika, izbaciti tecnost iz usta (uvidecemo da se stvorila divna emulzija tipa ulje-voda ili obrnuto) i tretman ponoviti vise stotina hiljada puta. Efekat je neizbezan: desni se nece vratiti di su bile, al ce nam se osmeh manje klimatati.

Salu na stranu. Kopajuci po beskrajnom majdanu internet-podataka, svojevremeno sam iskopao dragulj: obicni, bedni SITOSTEROL, kojim su bogata nerafinisana biljna ulja. Cak, i neku poluklinicku studiju uticaja sitosterola na parodontozu. Kazu naucnici da bi moglo da deluje.

Ja cu da probam. Jer mi je, vec koju godinicu unazad, divni osmeh (a to bese moj trademark) vec ozbiljno kompromitovan...