Parodontopatije (Parodontne bolesti)

Started by AquArius, 01-12-2006, 12:31:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

ja jos dugujem da napsiem jos jedan "narodni" lek koji takodje ublazava parodontopatiju na taj nacin sto stimulise cirkulaciju

Adonis_Vernalis

Budite ubedjeni da cu uskoro pronaci sve te fajlove koje sabih u svoj doktorat i dati link ka sajtu kompanije Linnaeus iz Svajcarske, koja odavno vec pravi preparate za odrzavanje oralne higijene sa visokim sadrzajem sitosterola.

A kad budem iskopao tumaca za ruski, dacu mu da diplomira na fgnz prevodeci mi knjigu "Lekovito bilje u stomatologiji". Onako kako se to vec na nasem faksu radi. Eto jedne bibliografske teme, u trenutku prosvetljenja...

Bred

evo obecanog recepta http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12727.0.html

daredevilboy

da skratim prichu
od drugarice iz shvajcarske rodjak je stomatolog
i reche mi sledecu stvar da oni gore rade :


"we use 10 days:
3 times daily, that is in a rythm of 8 hours, for 10 days:
metronidazol 400mg plus amoxicillin 750mg (or better: augmentan, that is amoxicillin plus a penicillinase-blocker"

ja mu odgovorim da sam alergichan na penicilin a on kazhe:

"so take 200 mg doxycyclin daily for three weeks!
doxycyclin is the international name - that is the name of the substance
not the name of the medicament itself
200mg doxycyclin daily over 20 days"


te je moje pitanje shta da kupim u apoteci a da sadrzhi 200 mg te supstance doksicilina ili kako vetj ????

Enea

#34
@daredevilboy
ne mogu da editujem prethodnu poruku ---->NE CHITAJ JE
molim OSOBLJE da obrise prethodni post!






to moze da ti smiri upale, dzepove, ako je su ti zubi toliko kvarni da je vecj preko desni sve to preshlo na kosti! ako je to sluchaj ja ne znam shta ti chekash?
shta chekash? odmah idi na pregled!


eritromicin, azitromicin, klaritromicin ti nije pominjao?

bez dalje rasprave, ako stvarno misli/sh da treba da pijesh antibiotike, ODMAH da si otishao kod zubara jer kao shto rekoh moze kost da pochne da ti truli!
niko od nas se nauchen nije rodio, niti smo mi ovde i stomatolozi i lekari, samo mojne da uzmish lek na svoju ruku pliz








daredevilboy

shto? jesi pogreshila?
pa ja mislim da sam pio dovicin ranije

Enea

ama choveche ne pij lekove na svoju ruku tek tako.

Maslacak

Doksiciklin nije beta-laktam, veæ tetraciklin.
Neæe¹ biti alergièan na njega.

Mo¾e¹ u apotekama da tra¾i¹ Dovicin (Galenika), Doksiciklin (Jugoremedija, Zdravlje, Panfarma), ili Vibramicin (Pfizer, nemaèka kompanija)... svi sadr¾e doksiciklin, 100mg.

Ali istina, antibiotici nisu ne¹to ¹to treba piti na svoju ruku.
Nemam ja pojma, malo znam o zubima, ali posavetuj se oko toga i sa nekim na¹im zubarom, reci ¹ta ti je preporuèeno i tra¾i mi¹ljenje, najbolje tako. Stvarno to nije uop¹te naivno, da bi pio antibiotike, to mora biti neka ¾estoka upala, a to bez pregleda niko ne mo¾e da ti ka¾e.

daredevilboy

pa naravno da cu se konsultovati i nepiti lekove u prazno
samo mi chovek reche kako oni reshavaju upale kakve ja imam tamo negde u razvijenijim zemljama

a meni nijedan od stomatologa (komada 5, 3 privatna + 1 paradentolog) nije uspeo nimalo pomoci vezano za taj problem

Bred

#39
Neki ljudi su zadovoljni lacalutom (http://naturwaren-theiss.co.rs/) ...

ono sto je vazno je da se lacalut ne sme koristit trajno ni dozivotno vec nakon mesec dana koriscenja treba praviti pauzu 2-3 nedelj, pa opet tri meseca koristiti pa mesec dana pauze a nakon toga se treba posavetovati sa stomatologom pa ako on odobri - nastaviti ...


http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?nav_id=382107