KAKO SPREMITI I POLO®ITI TOKSINE ZA 14 DANA...

Started by pexualis, 16-09-2008, 12:15:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pexualis

Evo, objasniæu Vam kako je meni to po¹lo za rukom. Ispisao sam Vam redosled pitanja, onako kako sam ih prelazio po danima.

1.   dan         CO
2.   dan         CO2, SO2, NO2, H2S
3.   dan         ORGANSKI RASTVARAÈI UVOD, METANOL, ETANOL
4.   dan         CS2, BENZOL, FENOLI, ETILENGLIKOL
5.   dan         PROPILENGLIKOL, ANILIN, TRIHLORETILEN, HCN I CIJANIDI
6.   dan         ARSEN, ANTIMON, ®IVA
7.   dan         OLOVO, MANGAN, KADMIJUM
8.   dan         RODENTICIDI, BA I BASO4, HROM
9.   dan         BAKAR, CINK, FLUORIDI, STASOVA METODA
10. dan         HETEROZIDI, ALKALOIDI (UOP©TENO O SVAKOM,UVOD) STRIHNIN, BRUCIN, FIZOSTIGMIN, ATROPIN, KOLHICIN, BARBITURATI, BENZODIAZEPINI, FENOTIAZINI, TCA
11. dan         ZOOTOXINI, FITO I MIKOTOXINI, EKOTOXIKOLOGIJA (VAZDUH, VODA, ZEMLJA), 03
12. dan         GENOTOXIKOLOGIJA I HEMIJSKA KANCEROGENEZA, HEPATOTOXIÈNOST, PNEUMOTOXIÈNOST, TESTOVI TOXIÈNOSTU, LD50, METABOLIZAM LEKOVA, URANIJUM I              RADIJACIJA, PLASTIÈNE MASE, KISELINE I BAZE, MORFIN, SALICILATI, TROVANJE LEKOVIMA, PESTICIDI, ORGANOFOSFORNI INSEKTICIDI (PARATION)

13. dana sam obnovio prve 3 grupe, a 14. dana obnovio sve ostalo. Uèio sam po nekoliko sati dnevno, dosta sam se i razvlaèio sa nekim pitanjima, ali sam od 10. dana opasno zagrejao stolicu i uèio po bar 10 sati! Naravno da je bolje uèiti nekoliko dana vi¹e, da Vam se pred sam ispit ne bi sve èinilo konfuzno, i da Vam ne bi izgledalo da ste od silnih nebitnih pitanja, zaboravili i neka lepa i zanimljiva pitanja, o kojima ima puno toga da se ka¾e. Naravno, proèitao sam i neka ostala pitanja kojih  nema ovde navedenih, ali samo proèitao usput, jer ovo su pitanja koja dolaze kod prof. Dragane Vijanoviæ pa sam se potrudio da ba¹ ova i nauèim dobro.

Na ispitu, danas u 10h, dobio sam pitanja, 1. Delovanje otrova na æelije na molekulskom nivou! 2. FLUORIDI 3. OLOVO 4. HROM.

Jako èudna kombinacija, jer nièta mi nije do¹lo iz recimo 1. grupe ili 2. grupe gde ima puno dobrih pitanja, o kojima se puno mo¾e reæi i napisati, ali nema veze. Profesorka je izvanredna, ne pita previ¹e, dok lagano pevu¹i Frank Sinatra, proèitala je prva dva pitanja, i postavila mi neka podpitanja. Zamerka za prvo pitanje je bila ¹to nisam malo sreðenije, po grupama, redom objasnio kako to otrovi deluju na molekulskom nivou, ali je ipak pohvalila navedene primere, SO2, FOSGEN, URAN...). Za drugo pitanje, fluoride, nisam znao ekotoxikologiju, nigde to nisam proèitao, da je bilo sluèajeva da govedima u CG otpadaju papci i rogovi usled trovanja fluoridima, kojima je zemlja i trava bogata! 3. i 4. pitanje sam sam izdeklamovao, uz jo¹ par podpitanja, i dobio 7. Zadovoljan sam ocenom, iako sam u celini dosta dobro znao da odgovorim na svako podpitanje osim kod fluora, ali mo¾da je op¹ti utisak da je moglo i bolje, ¹to je profesorka i rekla, ali je izjavila da je odgovaranje ipak bilo korektno.

®elim svima puno sreæe na ispitu, a oni koji ¾ele da poènu da ga spremaju, neka to urade ¹to pre, jer zaista je nemoguæe ovaj ispit spremiti do neke perfekcije, pa da ga 100% polo¾ite, jednostavno, treba probati, pa ako Vam legnu pitanja, i ispi¹ete ceo koncept, i dobro se snaðete sa podpitanjima, eto Vam prolaza. Ali postoji u ovom ispitu i puno kratkih, manje bitnih i zanimljivih pitanja, na kojima se pada, jer lako mo¾ete da ih pome¹ate, ili zablokirate jer o nekim stvarima bukvalno ima samo par reèenica da se nauèi i ka¾e...

POZDRAV SVIMA!



Enea

Uz napomenu da si jednom pao, pa nisi prelazio prvi put?
Realno, kolegin plan je dobar, s' tim da bih ja ipak krenula od uvoda i dodala josh koji dan.
Pozdrav i srecjno!

Guarana

Sistem ti je otprilike kao i moj za spremanje mikroba:

dan 1: Oblik i velicina bakterijske celije (taj dan sam se nesto razvlacila s tim pitanjem)
dan 2: Gram pozitivne, Gram negativne i sve ostale bakterije, opsta virusologija i RNK virusi
dan 3: DNK virusi i paraziti
dan 4: Pre podne sam obnovila 1. i 3. dan, a popodne 2. (taj dan sam se stvarno iscimala, ucila sam 23 sata)

Ali dobro, toksini su malo obimniji, treba vise vremena...

Bred

Celokupan utisak nakon spremljenog i polozenog ovog ispita je, kao i uticak koji mi je bio dominantan tokom cele V godine ,  :bljak:

Od muve napravili su slona, kao i uvek i za svaki ispit na nasem faxu.

Ne razumem poentu tolikog cimanja dipl.farmaceuta sa ovim ispitom, pocev od vezbi, kolokvijuma, prakticnog pa sve do usmenog ispita.

Ovde cu se zaustaviti, necu da budem previse negativan. :pst

Toksini se generalno lako polazu ali mozete biti  baksuz pa da vam se i to otegne zbog gluposti(ne vase) ...  :wink: :dole:

pexualis

Ispit sam jednom izasao u aprilu, kod Biljane, i tada sam ga radio 9 dana, i izasao sam sa nekih 40% spremljenih pitanja sa foruma, zato sam naravno i pao. To ne racunam, jer ga 5 meseci nisam takao, tako da mi nista nije ni ostalo u secanju...

Enea

Tako... To je vec drugo.  :wink:

Brede ako sam ja muva a ti slon, onda moram da ti kazem da je meni ovo bio najlepshi ispit do sada.
:wink:
:K2:

Bred

 :ball2:
nisi ti muva a nisam ni ja slon ...  :wall:

kolega, koliko god ti mislio da ti za tih 9 dana nista nije ostali, to je nemoguce, ostalo je bar nesto i bar donekle ti je olaksalo da spremis za ovih 14 dana ...

Enea


AnaCrvena

Quote from: Guarana on 16-09-2008, 19:06:11
Sistem ti je otprilike kao i moj za spremanje mikroba:

dan 1: Oblik i velicina bakterijske celije (taj dan sam se nesto razvlacila s tim pitanjem)
dan 2: Gram pozitivne, Gram negativne i sve ostale bakterije, opsta virusologija i RNK virusi
dan 3: DNK virusi i paraziti
dan 4: Pre podne sam obnovila 1. i 3. dan, a popodne 2. (taj dan sam se stvarno iscimala, ucila sam 23 sata)

Ali dobro, toksini su malo obimniji, treba vise vremena...

[off] mikrobi za 4 dana?za usmeni?genije? [/off]

sigurno ti je tih 9 dana pre 5 meseci nesto znacilo...naravno,sistem deluje dobro isplanirano

zerocool

Sve je to super, ali efekat ovakvih prici je uvek bio da institut podigne kriterijum ili promeni pitanja, jer jelte studenti spremaju ispite za 2nedelje. Ne prozivam kolegu koji je hteo da pomogne, a ipak i ja imam takvu lokiku da ko hoce da se posveti tom predmetu u potpunosti, slobodno, moze i da doktorira.
Ja cu ovo tek da ucim, mislim da su neki delovi jako zanimljivi, ali uvek se nadje neki smor deo,pa me doceka na krose, ali dobro, navikla sam

Guarana

#10
Quotemikrobi za 4 dana?za usmeni?genije?

Ne razume sarkazam? Uopste? Retard?

Enea

Quote from: Guarana on 17-09-2008, 10:27:32
Quotemikrobi za 4 dana?za usmeni?genije?

Ne razume sarkazam? Uopste? Retard?

Ne. Nego te je, sto se kaze u___lo. Ja sam retard sto posle 3m uchenja, nista nisam znala.  :K2:

Guarana

E ovako... Zao mi je sto na forumu pored svih ovih smajlica nema opcija da se crta...
Moracu to ovako da kazem: naravno da nema sanse da se mikrobi spreme za cetiri dana, kao sto nema sanse da se toksini spreme za cetrnaest... Mozda opet nisam najjasnija. Evo ovako- mislim da kolega lupeta, pa sam samo odgovorila na to...

pexualis

Ljudi, ima sanse da se spremi za 14 dana! Kunem Vam se da sam toliko radio! Ono sto sam ucio za april pre 5 meseci je bilo toliko minimalno i povrsno, da sam tad izasao samo da vidim kombinaciju!

Svako ko zeli da malo efektivnije uci, a da pri tom ne mora da sedi ceo dan pred knjigom, preporucujem MEMOAKTIV, koleginica i ja smo prvi put sad konzumirali taj preparat, i vredi svakog dinara, a kosta 700 dinara, popije se za 15 dana. Preparat je napravljen od Articke ruze, nema nezeljenih efekata, navikavanja niti bilo kakvih posledica, fora je samo da ga 2. kapsulu u toku dana popijete najkasnije do 20h, jer posle necete moci da zaspite do 3h! Takodje, preporucujem i anhidrovani kofein u tabletama od 100 mg, preparat se zove COFFEIN X, ima da se kupi za manje od 500 dinara 200 tableta, u svakoj radnji za body bildere! 100mg preciscenog kofeina je isto sto i 2 normalne soljice kafe! Deluje vec posle 30 minuti, i takodje mi je puno pomogao, da 10., 11. 12., 13. i 14. dana spremanja toxina, ucim po vise od 12 sati, ali efektivno, bez nekih razvlacenja, bio sam kao masina tih dana... Doza kofeina ne bi trebala da bude veca od 1 tablete, ali sam uzimao i po 2 od jednom u vecernjim satima, sto je isto kao i 4 soljice kafe. Naravno da sve to nije zdravo, ali je vredelo, jer dzaba je kad imate volju, i znate da trebate da ucite, ali Vam se po ceo dan spava, razvlacite se levo, desno, i na kraju prodje mesec dana a nista niste naucili...

I ne verujem da ce posle ove teme neko podici kriterijum sto se toxina tice! Ispit je ipak dovoljno tezak, i ima toliko zamki i mesta za saplitanje i padanje, mnogo vise nego neki drugi ispiti, plus sto je jako tesko, koliko god nedelja ili meseci ga spremali, da sve podatke imate lepo slozene u glavi, i da na ispit izadjete smireni i mislite  po principu, dajem ga 100%! Ovde je sve relativno, a sreca ovde ima barem 30% uloge, koliko god bili spremni! Cilj moje teme je da pokazem ljudima da ga mogu brzo preci, i bolje ga je sto brze preci, pa posle 2-3 puta ceo ponoviti pred samo polaganje, za sta treba jos nekoliko dana viska...

Bred

Ma, takvih prica uvek ima, zasto bi ga sad dizali ionako je dovoljno visok????  :wall:

Ako neko uci 5dana*24h to je ekvivaletno tome da neko uci 24dana*5h ...

Dakle, sve je individualno i relativno, nekom nesto lezi a nekom ne ...  :wink:

I sreca ima minimum 50% udela a na nekim ispitima ide i  do 80% ... :face:
:wall: :kul: