Predavanja - Farmakognozija 2007/08

Started by Ksenija, 23-10-2007, 16:44:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ksenija

E pocela su predavanja ove godine,sve se odvija tako brzo,sve je novo,svi predmeti nam se kao preplicu ,dopunjuju i verovatno cemo se i na to navici...
otvaram svecano temu za sva pitanja u vezi FARMAKOGNOZIJE ove godine..

ja vec imam par pitanja pa da pocnem:
1)Da li je za  vezbe potreban mantil?pretpostavljam da jeste ali da pitam...

imam jedno pitanje na koje mislim da ce mi najbolje odgovoriti Adonis:
2)Zasto svaka profesorka (i Nada I Silvana)imaju razlicite prezentacije za istu lekciju,i Silvana je stala na pola prosle nedelje,a nada je juce nastavila istu temu sa drugih slajdova?dolazi do konfuzije...zar nije moguce da se usaglase i  koriste isto?
pitam sam mislila da odstampam slajdove i samo da dopisujem,jer mi je mucno da pisem sve..i bilo bi lepo da unapred stave predavanja da bi i mi kao i bolonjci(sa kojima nas svi brkaju,pa nam daju pogresne informacije u vezi vezbi)mogli da pratimo,a ne da vristimo kad oni hoce brzo da promene slajd...ovako bi bilo lakse i nama i njima...
3)kada su ti kolokvijumi?i jel oni obuhvataju samo to sa vezbi ?

Adonis_Vernalis

Ksenija...

ako cemo iskreno, jedino sto znam da vam decidirano odgovorim je: za hemijske vezbe jeste potreban mantil, a za mikroskopske nije.

A sto se ostalog tice... pa, sta da vam kazem? Svako zasebno sprema svoja predavanja, a ona nisu jednaka lekcijama. Lekcije ne postoje na faksu! Predavanja ne moraju da prate redosled strana u knjizi. Studirate, brate, ne idete u srednju skolu.

Ja sam svojevremeno slusao predavanja iz biologije jednog profesora sa Veterine koji je proveo mnogo vremena u Americi, koji je prvi u Beograd doneo bordo zumbane cipele i koji nam je rekao: imate knjigu, bubajte iz nje. A ja cu da vam pricam o Biologiji...

I na pricu o Biologiji sam se primio, kao i stotine mojih istomisljenika, koji su u grozdovima visili sa galerija amfiteatra na Veterinarskom fakultetu, dok je taj Profesor svoja nadahnuta predavanja drzao.

Ja vam, buduci da knjigu imamo, mogu pricati o Farmakognoziji. Mogu reci: knjigu imate, a ja cu vam pricati o Farmakognoziji... Imam akademsku slobodu da vam to sve kazem. Zasto bih jurio lekcije? I zasto bih vam precutao sve sto znam, a nije u "planu i programu"? Zasto bih sebe sveo na govornu masinu?

I, da znate, necu! ;)

Enea

Quote from: Adonis_Vernalis on 23-10-2007, 17:18:40


ako cemo iskreno, jedino sto znam da vam decidirano odgovorim je: za hemijske vezbe jeste potreban mantil, a za mikroskopske nije.

lol

svojevremeno, bejah jedina, koja je uvek imala mantil, kod sebe, ali ne i na sebi  :K

zoe

Еј Ксенија, искрено ти не препоручујем да пишеш на гнозији.
Седи, слушај и уживај! Најлепши предмет! :happy:

Пусти и слајдове и презентације... Што више слика садрже, то боље. Књига је феноменална, па немој бринути због припремања испита.

И тако, људи, идите на гнозију!!!

Ksenija

Izvinjavam se lose sam se izrazila,nisam mislila na lekciju vec na tu celinu,temu o kojoj je bilo reci...
Prestala sam da se trudim da zapisujem...slusam,lep je predmet...kao ljubitelj botanike ,nadam se da ce i ovaj predmet biti tako lep..samo me je zbunilo kako razlicite profesorke imaju razlicite stvari da kazu na istu temu da moraju da prave 2 razlicite prezentacije..koje se toliko razlikuju...slusajuci danasnje predavanje prof Nade,videla sam da nema svega toga u knjizi,ali valjda se nece traziti svi ti detalji,ili je ovo tek uvod..ne znam.. :roll:

Ok za mantil..hvala :cvet

Ksenija

Prof.Nada je zavrsila uvod ,kako je ona rekla i rekla je da ce da postavi sve na sajt...ali toga jos uvek nema i ne znam da li je mislila na ono gde su svi predmeti ili na odeljak koji je na../fgnz ?
..i rekla je da od srede pocinjemo sa Alkaloidima...hocemo li imati priliku da upoznamo prof Adonisa u  sredu? :hmm


Adonis_Vernalis


Ksenija

dobro Vam se javilo....  :pljes:
posle onog zamornog tehnickog uvoda u fgnz,danasnje predavanje mi je vratilo nadu da ce ovo biti zanimljiv predmet... :wink:

Daca

Slazem se sa Ksenijom!Svaka cast,profesore! :pljes: :pljes: :pljes:

Ksenija

#9
odgovor na to nam moze dati ADONIS...
meni je logicno to sto kaze morska vila...


slicno ko botanika...potrudicemo se  :wink:

Adonise jel postoji grupa kojoj drzis vezbe ove godine i koja je to grupa/termin?

maracaca

Da li neko zna da li je i gde prof.Nada postavila svoja predavanja (uvodni deo)?

Ksenija

Ne zna se lokacija tih predavanja ako su uopste i postavljena :nonono:

Bred


philoserbiana

mozete li mi reci sta je od predavanja koji profesor drzao ove skolske godine?hvala  :cvet