Strani jezik

Started by Bred, 01-06-2006, 09:50:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ksenija

kakva su vam iskustva sa francuskim,jer se pada  neko kod nje ,deluje mi ok zena..

nasty girl

iskustva iz francuskog ti pisu u prvoj godini u jeziku....

sjajna05

Zna li neko gde na internetu mo¾e da se skine neki francusko - srpski reènik?

mina_v

Moze nesto o ruskom? :a
Ja vas isto pitah(na prvoj, strani jezik), al vi izgleda ne zalazite u taj deo.. :roll:

Darker

Zalazimo, ali izgleda  da je problem ¹to niko ne zalazi na ruski:-D

mina_v


zivanshe

evo poshto izgleda nema na forumu onih koji imaju prave informacije o ruskom, ja mogu da kazem shta sam chula i chega se kroz maglu prisecam (pouzdanost na nivou!):
chini mi se da postoji fond tekstova od kojih se jedan, po zelji, sprema za usmeni... i da ruski vazi za laku opciju.
ako josh neshto i malo pouzdanije chujem, napisacu.

mina_v

Quote from: zivanshe on 02-02-2007, 19:54:37
evo poshto izgleda nema na forumu onih koji imaju prave informacije o ruskom, ja mogu da kazem shta sam chula i chega se kroz maglu prisecam (pouzdanost na nivou!):
chini mi se da postoji fond tekstova od kojih se jedan, po zelji, sprema za usmeni... i da ruski vazi za laku opciju.
ako josh neshto i malo pouzdanije chujem, napisacu.

grazie!!!

rodiæ

Sta treba da se uci za pismeni iz engleskog?

Darker

Evo ovako
1)Profesorka je vrlo, vrlo korektna na ispitu.
2)Predavanja jesu malo dosadna, ali pre svega zbog bezvoljnosti i nesaradnje studenata.
Pismeni ispit se sastoji iz dva dela: Prvod 5 reèenica sa srskog na engleski(uz proveru garmatike, samim tim) i prevod jednog omanjeg pasusa sa engleskog na srpski... Predlog je da odete na konsultacije pre ispita, mada ona to ka¾e vi¹e puta na predavanjima, pa se raspitajte ¹ta taèno treba, ali ako imate dobro znanje iz srednje ¹kole, neæe biti nikakav problem...
Usmeni izgleda ovako: Uðete kod profesorke u kabinet, sednete, otvorite onu njenu knji¹ku sa tekstovima, proèitate tekst koji ona izabere, prevedete ga, preprièate ga, pa malo razgovarate sa njom na engleskom o tom tekstu i eventualno vas pita neki gramatièki oblik, recimo kondicional, gerund itd...
Vrlo prijatan ispit, u svakom sluèaju... bez stresa bilo kakve vrste(sem pozitivnog naravno...)

MiKy

bolonjcima je prof. engleskog izasla u susret i dosta olaksala polaganje ispita  pa me zanima da li te olaksice vaze i za starije studente?

Bred

miky, ne ponavljaj se.

MiKy


tee

mene zivo zanima kada je ispit iz ruskog jezika u aprilu? plizzz,lizz, lizzz,ako neko zna nesto, neka se oglasi

ccmmll

u koliko sati pocinje engleski u aprilskom roku?