Zanimljivi slucajevi iz apotekarske prakse :)

Started by Bred, 26-12-2006, 09:23:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AquArius

hulio mozda si ti nju zbunio svojim lepim ocima ..  :smekerica:


elem,
ulazi riba i trazi kremu za telo
kakvu zelite?
znate onu - IQ 10.

:lol: :lol:

*


AquArius

normalna devojka,
sve je ok,
ali ne znaju ljudi, ne razumeju se,
a i zasto bi.
to je nas pos'o.

:happy:

Ayrton Senna

Kod izdavanje lekova, po¾eljno je da se da obja¹njenje o naèinu konzumiranja, vremenu...
U suprotnom doðemo do supozitorija, vaginaleta, te¹kog gutanja iste, javljanja pene, gorkog, bljutavog ukusa i dr.

Mnogo sliènih sluèajeva sam èuo, ali i video u apoteci. Nekad je stvarno te¹ko objasniti kako aplikovati supozitoriju, treba biti struènjak za obja¹njenja, pacijenti se najèe¹æe zbune.

Moram da i ja isprièam ne¹to.
Moja profesorica u srednjoj, koleginica farmaceut, prièa svoje bisere iz prakse. Prièa kako je stariji èovek, pripadnik jedne nacionalne manjine u mojoj biv¹oj sredini, u¹ao u apoteku i kupio kondom. Pre nego ¹to se okrenuo ka vratima, pita je kako se koristi? Ona mlada, poèinje u glavi da sklapa prièu, vrti, razmi¹lja da otvori jedan kondom, pa pogledom preðe po recepturi u potrazi za odgovarajuæim predmetom, kreæe ne¹to rukama da gestikulira....

Po¹to nije znala kako da konkretno odgovori, a i sporazumevanje je bio jo¹ jedan problem....po¹alje ona lepo èoveka napolje ispred apoteke kod cige koji èetka cipele, sa namerom da mu ovaj objasni. Izaðe èovek, ciga objasni upotrebu, i na kraju èovek blago pogleda kroz staklo na izlogu, spusti pogled ka zemlji(verovatno od srama) i ode dalje ubrzanim korakom, a i apotekarka spusti pogled kad je njega videla. I tako, roðena je jedna nova prièa...

kockalone

...neki ljudi imaju obicaj da u apoteci traze SPOLJu.Eee,i kazu ma prepisao mi doktor to,maz'o sam prosli put,pomoglo mi mnogo...ma da da tako se zovem,kako bre ne znas,bela kutija i na njoj nalepnica SPOLJA :hmm

mirror-girl

Imam i ja da ispricam dogadjaj iz srednje skole sa prakse...
Dolazi baba i trazi neke tablete(ne znam sta je bilo u pitanju),ali tih tableta bilo je od drugog proizvodjaca,apotekarka se polomi da joj objasni da je to potpuno isto,ali baba ni da cuje.Apotekarka pocela da smara:"Baba pa vidis sto se tice hemijskog sastava i destva na vas organizam,apsolutno su iste supstance u pitanje,vidite,postoji genericko ime a postoji i...
A baba ni da cuje:"Ma nemoj ti meni da popujes i izmisljas svasta da bi mi utrapila neki drugi lek!Znam da imas onaj a 'oces da mi uvalis skuplji,ma vi 'potekari ste lopovi!Ne mrdam dok ne dobijem ono moje!"
Znam da je bilo glupo,ali nisam mogla da se suzdrzim:"Izvinjavam se sto se mesam,ali baba moram da te pitam nesto!Kad se ti ofarbas u crno,pa se posle ofarbas u plavo,jel si ti ista baba?"
Ona postidjena promrmlja:"Pa jesam...."
_"Pa tako ti je i sa ovim lekom"  (zamalo da mi se otme izraz-isto g.... samo drugo pakovanje)ipak nisam to rekla,bas bi bilo glupo :)

Sve u svemu,baba je kupila lek,ostavila kusur i rekla s vrata:"evo vam ove pare,dajte onom detetu neki sokic,crkose ovi mladi pored vas,a vi pojma nenmate,bolji su oni!"
Bas mi je bilo smesno,ali ne i apotekarki koju sam izradila,celog dana mi se mrstila  :~

frckica-j

Hahaha! Suze su mi posle od smijeha! :siza: :116:.

Meni se desilo sledece: cula komsinica da ja studiram farmaciju i dolazi da me pita da li je njoj previse da popije cijelu tabletu vitamina C. Kao,prevelika je tableta, jedva ju je progutala. (Naravno, radilo se o sumecim tabletama!)

Mojoj prijateljici jedan dan dolazi zena sa sinom da podigne neku mast. I ova joj izda mast sa napomenom: "Mazati tri puta dnevno". Nakon 2 dana dolazi zena i kaze: "Ja ne znam sta cu sa onim svojim sinom. Mazala sam mu mast i na hljeb, i na przenice, i na palacinke, ali on nece-pa nece!"

mirror-girl

 :funny:
Ovo za sumece je bas dobro...Kako li je progutala :) :)

Bred

Quote from: frckica-j on 29-08-2008, 20:07:41
Mojoj prijateljici jedan dan dolazi zena sa sinom da podigne neku mast. I ova joj izda mast sa napomenom: "Mazati tri puta dnevno". Nakon 2 dana dolazi zena i kaze: "Ja ne znam sta cu sa onim svojim sinom. Mazala sam mu mast i na hljeb, i na przenice, i na palacinke, ali on nece-pa nece!"

Zezas?????

Loodilooooo  :wall: :shock2:

Sto se tice sumecih, hm, otkricu vam tajnu ...

Dobio sam na nekom kongresu uzorak nekih tableta naravno bez kutije i naravno bez srpskog prevodu o cemu se radi.  :dole: Nemate pojma koliko sam se mucio da ustanovim kako se primenjuju :face:  :wall:

Prvo, bile su ogromne, ispupcene, stavljao ja u vodu na kratko ali nista ...
Cak je drug probao i da proguta, kad se nije zadavio ...    .blah. :lol3:

Point was - ubaci se u vodu, malo SACEKA i ona onda pocinje da se rastvara, bas mi bilo cudno jer sve sumece maltene pri samom dodiru sa vodom odmah se rastvaraju i ispustaju gas, ova nista plus je oblika koji asocira na to da treba da se gutaju dok su obicne sumece ravnih povrsina ... ma loodilo ... :siza:

frckica-j

Na ovo sa palacinkama i mastima, ja sam doslovce VRISTALA OD SMIJEHA!!!

A kako je uspjela da proguta sumecu pojma nemam! Mozda nema krajnika? :hmm

mirror-girl

Quote from: Bred on 29-08-2008, 21:16:35
Quote from: frckica-j on 29-08-2008, 20:07:41


Cak je drug probao i da proguta, kad se nije zadavio ...    .blah. :lol3:


Nemoj sad da se vadis,kao drug je probao da ih proguta,kad znamo da ti svasta volis da trpas u usta...Salim se naravno....
Ja bolje da ne komentarisem,kad sam imala 3 god strpala sam malu sijalicu od baterijske lampe...pogodite gde...u nos!Osim toga stavljala sam cesalj u video rekorder,pojela sam dugme...tako da ne smem da se smejem previse na ovo mazanje masti na palacinke,dobro ja sam bila mala,sad to ne radim... :) Ponekad kad  mi je dosadno  :~ salim se...

jelena89

QuoteLjiljana Vasiljeviæ, upravnica „Apoteke 2", izdvaja primer pacijenta koji je tra¾io sprej „samanta". Apotekarka je ustanovila da se radi o spreju „marisol", nakon èega je kupac zakljuèio: „Znao sam da se radi o nekoj ¹panskoj seriji"

OHCHHCOOH  :)):

frckica-j

Ajoj, brufen dobio novo ruho! Sad su ovalne, bijele film tablete! Kako cemo to objasniti bakama!?! :hmm :hmm

mirror-girl

Quote from: frckica-j on 31-08-2008, 15:04:09
Ajoj, brufen dobio novo ruho! Sad su ovalne, bijele film tablete! Kako cemo to objasniti bakama!?! :hmm :hmm
E pa bice veselo...
Mada meni to objasnjavanje sa babama o bojama ide dobro  :fancy:
:K2:

frckica-j

Stvarno!?!
Cek, cek, jesi li ti ono pisala o farbanju i istoj/novoj bakici?
Super ti je fazon!!!  :pljes: