Класична музика

Started by zoe, 25-06-2006, 09:54:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wlada

Па доообро.   :shock

Ок, ја једном рекох да волим словенске композиторе романтичаре, и њихову музику која ми је истински блиска (прија души).
Не знам да ли је клише  :42: , али на пример "Половецке игре" из "Кнеза Игора", и цео историјски контекст ми је онако... Дирљив.

shiky

  :shock :shock  :>
i meni se borodin bas svidja  :cvet
a sta fali bokeriniju?!  a005

joe13

Quote from: dirigent on 27-03-2008, 11:21:39
FUUUJJJJ!!!

       Samo jos rec iza elizu i turski mars i odo da se obesim o prvo drvo.  :bljak:  :bljak:

       Alergican sam na ljubitelje istih kompozicija. Jerbo ti nikad nisu otisli u zivotu na koncert klasicne muzike , a kamoli uzeli sami da poslusaju nesto.
       A od doticnne muzike navedene ima na TONE mngo lepse i uzvisenije muzike , no te za nedeljno popodne.

       Jednom je Napoleon spocitao Cherubiniju (kompozitoru) . Verujem da ste genije , ali vasa muzika mi deluje previse glasna. - ja vas potpuno razumem ekselencijo vi zelite muziku koja ne mora da vas odvraca od drzavnih poslova....

        Uzgred patchbela i njegov kanon sam dirigovao , lepo ga je napisao , ali bi tu kompoziciju zabranio da se pusta za siroke narodne mase .  :*:
      ...  Pa onaj Bokerinijev menuet  :batina
         :bljak:
           Ili mocart sa mobilnog telefona.... AAAAAAAAAA
         :*: :*: ajd cao!  :pst  :pst
MAESTRO,muzicki sam i te kako obrazovana i mnogo vise nego sto mislite,to podrazumeva i redovne odlaske na Kolarac(u najmanju ruku) i da ne nabrajam..........
NAUCITE DA POSTUJETE RAZLICITOSTI,za mnogo vise Vasih izjava ja bih i te kako mogla da kazem jos vece FUUUUUJJJJJJJJJJ :>

zoe

joe13,

Немој се љутиш на овог нашег маестра. Рецимо само да је он један симпатични егоцентрик који је хтео малко да продрмуса ову тему, и у томе је, чини ми се, успео.

Те композиције које си навела заиста јесу дивне и то баш зато што многи умеју у њима да уживају, зато што су опстале пар векова, зато што је та музика многима блиска и разумљива, и у томе се крије њена генијалност.

Исти овај Диригент је скоро био одушевљен запажањем једног Бојана Суђића да се класика све мање слуша јер музичари не умеју да је приближе тако да она буде разумљива.

Даклем, ноу хард филингс. Музика конектинг пипл :happy:

pig_am_am

zoe,kad ces pricati neku pricu,ko prava seherzada?  :happy:
znas koliko jos imas... ni 100 ih nisi ispricala  :nonono:

joe13


philoserbiana

sada u subotu i u nedelju u 20h je finale takmicenja muzicke omladine u solopevanju na Kolarcu.moja drugarica nastupa i dolazim da je podrzim.dodjite i vi da zajedno slusamo divnu muziku  :cvet
kako je proslo izvodjenje Karmine Burane ?

dirigent

Karmina je bila izuzetna , stvarno je Bojan odradio vrhunski. Pevao sam je sedam puta pre toga i nije mi bilo dosadno jos jednom.

    Uzgred 6. aprila u 20h u crkvi Blazene Djevice Marije Hadzi Milentijeva 70 i nesto na Neimaru drzim koncert sa svojim horom .

   Na programu je vokalnoinstrumentalna katolicka sakralna muzika.

     Ko zeli neka dodje ulaz je slobodan, a mi smo se prilicno dobro pripremili.

joe13

U petak sam bila na Kolarcu,program:Hacaturjan,Sen-Sans(koncert za klavir i orkestar br.2 u g-molu) i Cajkovski(simfonija br.4 u f-molu).Dirigent i solistkinja na klaviru su iz Izraela,sa bg filharmonijom.Diiiiiiiivvvvnnnnnnnnnnnnnnoooooooooo! :cvet

dirigent

Cuo sam da je bilo sjajno. Uzgred joe ,moze da se udje na njihove koncerte na mufte. Samo pricekaj sa grupom studenata ispred ulaza dok ne udju svi , uvek puste jos 30-tak ljudi preko bez karte  :smekerica:

joe13

#340
Quote from: dirigent on 21-04-2008, 11:24:56
Cuo sam da je bilo sjajno. Uzgred joe ,moze da se udje na njihove koncerte na mufte. Samo pricekaj sa grupom studenata ispred ulaza dok ne udju svi , uvek puste jos 30-tak ljudi preko bez karte  :smekerica:
Ser Djole,hvala na pragmaticnom savetu,kupujem komplet karata in advance :smekerica:
P.S.To sam radila kao gimnazijalka :trfr:
Pozz :cvet

Yasmin

klasika je uvek inspirativna. volim klasicnu muziku.

dirigent

       Bio sam juce na premijeri opere Rastislava kambaskovica Hasanaginica na tekst Ljubomira Simovica. Izuzetno delo, sve u svemu jedan upecatljiv doprinos srpskoj muzickoj literaturi. Preporucujem da poslusate , malo je dela ovakvog formata u nas , a istovremeno da su visoke umetnicke vrednosti.

Adonis_Vernalis

#343
Tema dugo nije aktivna, pa predla¾em da je malo aktiviramo.

Za danas, preporuèujem Tartinijevu violinsku sonatu u g-mollu, poznatiju pod trivijalnim naslovom "Ðavolji triler", ili "Devil's Trill".

Izvode: Gil Shaham, violina i Jonathan Feldman, klavir.

U¾ivajte!

http://www.facebook.com/profile.php?id=1262712410&ref=profile#!/video/video.php?v=1268405511234&ref=mf (http://www.facebook.com/profile.php?id=1262712410&ref=profile#!/video/video.php?v=1268405511234&ref=mf)

P.S. Davno, imao sam kasetu sa Kolund¾ijinim izvoðenjem ove kompozicije, ali sam je izgubio u jednoj od studentskih selidbi. Hvala Ani ¹to mi je nadoknadila gubitak koji sam smatrao nenadoknadivim.