Farmakokinetika

Started by luki, 06-10-2007, 20:45:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dani 00

alo... je l zna neko kad je potvrda kinetike i ispit u decembru!!!
:help:

hope

potvrda 5.-og, ispit 6.-og u 11:15

hope

Ispit u decembarskom roku:
20poena: BR/BE ispitivanje, standardni uzorci, podela po rastvorljivost/permeabilnost klasifikaciji, parametri-krv, urin
10poena: Znacaj TM u FK
i od onih malih bilo je: farmakovigilansa, koji su navazniji nezeljeni efekti, promena raspodele kod trudnica, ko je prvi uveo FK i kako je definisao, nabrojati po vaznosti procese resorpcije, sta su to merkapturne kiseline...
ako se setim jos necega- stize  :wink:
Puno srece svima!!  :wave:

Vanna

Cao, izlazi li neko ovo u januaru?

tarantulica

Januarski rok

Konsultacije 9.1. u 10h
Indexi se predaju istog dana, od 10 do 12h
Ispit je 10.1. u 14h, amf.2

Februarski rok


Konsultacije 6.2. u 10h
Indexi se predaju istog dana, od 10 do 12h
Ispit je 7.2. u 12h, amf.1

Vanna

Je li neko zna koja su bila pitanja u januarskom roku? HVALA! :wave:

alfie

#21
Kakav bespotrebno zakomplikovan ispit i kakav brutalni koncept testa...
... i kakvi kriterijumi...
   


'...koliko jo¹ dugo ovim blesavim putem?
...da li oseæate kako ti¹te sve praznine?'

blablabla

Dajte, ljudi...pitanja iz Januara!?! :help:
Ako nije vec niko izlazio valjda se naculi nesto od bliskih vam kolega?!
unapred zahvalna  :cvet

trle

Da li neko zna sta je bilo u januaru i da li ima ideju sya bi moglo da dodje u februaru, odnsno prekosutra?!
Hvala

trle

Evo pitanja iz februarskog roka 2008.
Pitanje od 10 poena: uticaj oboljenja jetre na fk (uzrok- posledica, korekcija doziranja)
Pitanje od 10 poena (sa vezbi): metoda superpozicije
PItanje od 20 poena: ne mogu da se setim tacne formulacije, ali je bila u pitanju resorpcija i parametri! Pitanje se vec javiljalo ranije, pa cete tacnu formulaciju naci u starim testovima!
Zadatak je bio ok, nesto oko infuzije, nista posebno, sa cakom da se CL na kraju izrazi u L/min, a ne u L/h
Pitanja od po 1 poen su bila ponovljena i u principu laksa u odnodsu na to kakva mogu da daju!
Ako imate neka konkretna pitanja, pisite sto pre dok ne obrisem sve vezano za ovaj ispit iz glave!

Vanna

Cao, polozih i ja ovo. I to sa devetkom, da ne verujete. Evo nekih uputstava za spremanje ispita koji su meni pomogli.
Za ispit je potrebno nauciti knjigu, slajdove sa vezbi i deo iz praktikuma koji nema na vezbama. Iz knjige radite po pitanjima sa ranijih rokova. To je oko 400 malih pitanja. Pitanje od 20 poena je najgore. Uglavnom daju da se nesto oblasni preko 2 ili 3 modela, na primer resorpcija. A najvise smanjuju poene sa pitanja sa vezbi. Sto se tice zadatka, dovoljno je proraditi ono sa vezbi, takav neki dodje. Vidim da su jako rigorozni i traze da im napises bas ono sto su rekli, tako daa se ne sirite i pisete svasta, jer nije plus ako sto vise napises. E da, moraju da se znaju sve formule i obavezno grafici.
Eto toliko. Srecno!!!

alfie


Vanna

E da, i savetujem ljudima da pisu taj seminarski. To nije bilo kada sam ja bila peta godina. Nije tacno da se to racuna izmedju dve ocene. Oni to racunaju u poene, i imaju drugi kriterijum prema tim ljudima koji su radili seminarski.

alfie

Ja ne savetujem ljudima da rade taj seminarski!
Uz svo po¹tovaje koleginici Vanni.
©to da im se uvlaèite u d....,za trièavih par poena!?
Ne ¾elim da imam ni¹ta sa njima. Nauèiæu sve ¹to treba. Po¹teno! Izgrbaviæu se jo¹ 15- 20- 25 dana,koliko god treba! Polo¾iti to i da zavr¹im sa tim i¾ivljavanjem!
Nema vi¹e!

Bred

Vanna, mozes li da potvrdis kako racunaju te poene sa seminarskog-svakom po 5 poena ili svakom po 2,5 poena[ako je dvoje radilo u paru]?