Opsta biohemija

Started by lycos, 23-10-2007, 13:41:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lycos

Posto nisam bio na predavanjima, da li neko moze reci kakva su pravila bodovanja ? I o kakvim se to 'radionicama' u okviru nastave govorilo ?

whatever

О бодовању није било речи на предавањима, професорка је на првом термину рекла да ће то све бити доступно на сајту Факултета.

Данас је једна колегиница питала шта се дешава са тим (пошто још увек није на сајту; одговор: професорка је своја предавања оставила да се ставе на Интернет, то ће бити до краја недеље, а једна од асистенткиња би требало да такође остави и тај део са бодовањем.

Радионице почињу од понедељка, 29.10.2007. по распореду који би такође требало да буде постављен на Институту до краја недеље (да и он  :K). Први термин ће се вероватно бавити ензимима, па ко је у прилици, нека сутра `сврати` на предавање,  чисто да те радионице не би биле `мутаве` (а и сви знате ко су нам асистенткиње   :roll:)...

Још једна новост је да од понедељка трећа година почиње да слуша предавања засебно, тако да више неће бити гужве (мада је било, истина, само на првом предавању, али је Институт одлучио да нам по том питању изађе у сусрет да би свако могао нормално да прати предавања, мада ја нисам приметио неку интензивну заинтересованост, што имајући у виду темпо предавања и није за чуђење, ја их лично не сматрам превише корисним... :roll:). Наши термини остају исти.

Извињавам се на опширности  :ohwell:

josefina87

A sta je na kraju rekla-jel se ispit sprema iz knjige(jel mora da se kupi) ili ce ta predavanja biti dovoljna? :hmm

nasty girl

ja koliko sam shvatila trebace knjiga.... :hmm :hmm

cvetulence

Nekolicina nas  je posle predavanja prisla i pitala profesorku, zasto ovako brzo predaje i odgovor je bio da sutra mora da stigne da zavrsi lipide, nukleotide, enzime i transport. Sto se ucenja tice, profesorka je tu da nam proèita slajdove, a da sami nauèimo iz knjige. Danas je bilo rekordnih 80 slajdova za 40 min.    :shock

Bred

Quote from: cvetulence on 23-10-2007, 21:21:46
Sto se ucenja tice, profesorka je tu da nam proèita slajdove, a da sami nauèimo iz knjige.
:wall: Mis'im, sta reci na ovo???
Quote from: cvetulence on 23-10-2007, 21:21:46Danas je bilo rekordnih 80 slajdova za 40 min.    :shock
:shock :shock :shock

nasty girl

Quote from: cvetulence on 23-10-2007, 21:21:46
Danas je bilo rekordnih 80 slajdova za 40 min.    :shock

to je zato sto prosle nedelje nije stigla da isprdaje ugljene hidrate

hominis nocturna

Ja ne znam, ali meni se ne cini normalno da profesor na predavanju samo cita slajdove, bez ikakvih objasnjenja... To mozemo i sami da radimo kuci... Nadam se da ce na tim radionicama da bude bolje, ima jako puno novih pojmova koje bi bilo dobro da nam neko pojasni...

rotkvica

a kako su oni zamislili te radionice?? :hm

cvetulence

Danas na predavanju je neko od studenata pitao kako æe izgledati te radionice. A profesorka je rekla da jo¹ nisu sigurni èemu æe slu¾iti, ali kao asistenti æe nam tada pojasniti ovo ¹to je predavano, i uporeðivaæe sa primerima iz ¾ivota( Ukoliko je to moguæe).Neæemo biti ispitivani, ali æe nam se bodovati prisustvo na radionicama.

Wolhard

Radionice su na principu vezbi iz statistike,drze nam isti asistenti!

lycos

Quote from: cvetulence on 23-10-2007, 21:21:46
Danas je bilo rekordnih 80 slajdova za 40 min.    :shock
cemu onda predavanja ako samo lete preko slajdova.

Pedja

Quote from: lycos on 27-10-2007, 12:48:58
Quote from: cvetulence on 23-10-2007, 21:21:46
Danas je bilo rekordnih 80 slajdova za 40 min.    :shock
cemu onda predavanja ako samo lete preko slajdova.
Важно је бити у току...  :ball2:

whatever

Остајање у току може и са сајта (http://www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/opsta_biohemija/), постоји распоред предавања  :K

Елем, мени је ово бодовање помало :roll: Ако не положиш колоквијум, изгубиш и 10 предиспитних поена и мораш да полажеш то поново на испиту само за испитне поене, а тих 10 си трајно изгубио... Мислим, не знам, претпостављам да је то у болоњском духу стимулисања редовног рада? Али опет... :ohwell:

lane

Quote from: whatever on 27-10-2007, 23:32:32
Елем, мени је ово бодовање помало :roll: Ако не положиш колоквијум, изгубиш и 10 предиспитних поена и мораш да полажеш то поново на испиту само за испитне поене, а тих 10 си трајно изгубио... Мислим, не знам, претпостављам да је то у болоњском духу стимулисања редовног рада? Али опет... :ohwell:
И мени је то баш безвезе...
Колико сам ја укапирала, тих 10 поена добијаш ако имаш више од 40% поена са колоквијума.
То значи да можеш да их освојиш и ако паднеш колоквијум (ниси освојио више од 50% поена), али ако јеси 40-49% поена.
Али, ако имаш мање, онда их трајно губиш. Е, то је мало  :roll: