Usmeni ispit kod prof. Svetlane Ignjatoviæ

Started by alex, 24-06-2006, 18:09:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry

Ispit kod profesorice Ignjatovic u julu je 9.7.2008.

Bred

1. Funkcionlani testovi za odredjivanje dijagnoze  dijabetes melitusa
2. Reverzni transport holesterola
3. Vezivanje kiseonika za hemoglobin i mioglobin

Profesorka je prijatna, o tome nema dileme ali veoma uspesno moze da proceni koliko znate iako ne pita mnogo potpitanja ...  :wink:
Ako niste sigurni sta tacno i konkretno morate da pricate kod odredjenog pitanja, mozete da se izvlacite na sirinu, u prevodu, krenete od Kulina Bana pa dokle stignete... Profesorka ceka da zavrsi , pa prelazi na sledece pitanje. Ja sam mozda odgovarao 15tak minuta. Vn pitanja me je pitala koji enzimi su poviseni kod infarkta miokarda i malo me je tu setala ali nista strasno.
Inace, profesorka je pomerila pocetak ispita sa 8.30h na 9.30h jer su joj rekli da studentima smeta guzva koju stvaraju pacijenti dok cekaju da im se izdaju rezultati... Lepo od nje ...
:wink:
Sve u svemu, ispit je OBIMAN i svako ko vam kaze drugacije, ne govori istinu . Knjiga je prepuna detalja koji su po mom misljenju nebitni za nas nivo pa koliko tih detalja zapamtite, zapamtite ...

Jeca

Ljudi, ima li neko komnbinacije iz oktob. roka?

*TIJANA*

Jel potvrdio neko? Zna li se kad je ispit?

*TIJANA*

Ljudi! Jel pita metode s vezbi?  Negde sam to nacula :hm

Bred


*TIJANA*

Ponovite sve metode, one koje smo koristili na vezbama i one koje se koriste u novije vreme i sve referentne vrednosti treba znati..

bambino

Quote from: biki on 02-10-2007, 14:55:24
Inace,ja sam bila kod Ignjatovicke u septembru,pitanja su:funkcionalni testovi u DM,reverzni transport holesterola-metabolizam HDL-a,normalni humani hemoglobini
Quote from: andjelina on 04-10-2007, 21:18:06
Kod Ignjatovicke izvlacis gotovu kombinaciju,ima vremena za koncept,mada tamo pises medju pacijentima,saslusa te sta imas da kazes,nesto prokomentarise i uglavno ne postavlja mnogo podpitanja.evo nekih kombinacija iz septembra:                                     
1.Funkcionalni testovi za dijagnozu dijabetesa
2.Reverzni transport holesterola,metabolizam HDL
3.normalni humani hemoglobini

1.klasifikacija dijabetesa
2.kreatin kinaza i laktat dehidrogenaza
3.derivati hemoglobina

1.hipoglikemija
2.proteini plazme
3.poremecaj konc.Ca

1.metabolicke posledice nedostatka insulina
2.metabolizam lipoproteina
3.mokracna kiselina

1.regulacija konc glukoze u krvi
2.sintetska funkcija jetre
3.HbS anemija srpastih celija

1.ateroskleroza i metabolizam lipoproteina
2.apsorpcija Fe
3.enzimska slika organa

1.aterskleroza i met lipoproteina
2.glikogenoze
3.renalna regulacija acido-bazne ravnoteze

1.transportni proteini
2.talasemije
3.uticaj parathormona na met Ca

1.struktura lipoproteina
2.aminotransferaze
3.zucne kiseline

1.reverzni transport holesterola
2.vezivanje kiseonika za hemoglobi i mioglobin
3.funkcionalni testovi za dijabetes

1.creaktivni protein,fibrinogen,beta makroglobulin
2.hipolipoproteinemije
3.K-unos i izlucivanje

1,.akutne komplikacije dijabetesa
2.metabolizam lipida u jetri
3.egzokrina funkcija pankreasa

1.hiperlipoproteinemija tip 2a i 2b
2.hloridi
3.proteini plazme

1.antagonisti insulina
2.metabolizam lipoproteina
3.hloridi

1.metabolizam i regulacija Fe
2.prealbumin,RBP,albumin
3.uticaj lekova na bihemijske analize


mali

Moja pitanja :
1.Testovi za dijagnostikovanje DM
2.Reverzni transport holesterola
3.Vezivanje kiseonika za Hb i mioglobin.

Profesorka je ok,saslusa i ne zakera. Pitala je i odredjivanje Hb,samo osnovno,i referentne vrednosti za Hb.
Iskoristite priliku da kod nje polozite. Srecno ljudi! O0 O0


TweeTy

Zna li neko kada je usmeni kod profesorke u martu?

IvAAnna

Ako neko od biohemicara moze da napise svoje kombinacije i iskustva kod prof.Ignjatovic, pleaseee

Iris germanica

Kako se potvrdjuje ispit kod ove profesorke, da li moze i na faxu ili samo preko telefona?

Bred

Preko telefona, bolje sto pre da biste mogli da birate kasniji termin ako bude prilike ...  :wink:

dixy0507

Moja pitanja danas su bila: alkalna i kisela fosfataza, struktura mioglobina i Hb-a i hiperbilirubinemije. O.k. je ali, nije nesto divna..... Pitala je metode sa vezbi i normalne vrednosti u organizmu... Sve u svemu, ja nisam odusevljena.... rekla sam joj sve sto treba a njen komentar je bio da se nisam previse udubila u predmet..... :)Mada, mislim da je konkretnija i da manje trazi od Dospaj, bar sam ja tako cula...

mima385

danas sam imala ispit na klinickom kod prof. Ignjatovic. profesorka je fina i normalna, ispit ne traje dugo.
Nemojte uciti po kombinacijama jer nema poente, postoji mnogo kombinacija koje vam profesorka pruzi, pitanja su poglavlja iz knjige, naslovi i podnaslovi.
Sve dolazi u obzir, testovi za ispitivanja sa krajeva poglavlja za bubrege, jetru.
moja pitanja su:
1. meliturije
2. apsorpcija i varenje lipida
3. metabolicka i respiratorna alkaloza.