Postizborna kriza u Srbiji

Started by Vampire 666, 05-02-2008, 19:10:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Sole

Quote from: wolfeitzckie on 05-02-2008, 23:29:47
како милсиш да га спречимо? на улице поново, а? мада пази, није да нема расположења у раји за једну шетњицу...
nisi prvi od koga ovo cujem...  :)):
mozda bi moglo...  :wink:

Wlada

Кошпица ће дефинитивно остати упамћен у српској историји као највећи лицемер.

lijepa bosanka

Da vidimo kako opozicija gleda na sav ovaj "va¹ar demokrata".. :shock
Evo za¹to je trebalo glasati za Tomu..

-----
BIÆU PREMIJER
Zamenik predsednika SRS smatra da bi Vlada uskoro mogla da padne i da bi posle parlamentarnih izbora mogao da stane na njeno èelo


BEOGRAD - Tomislav Nikoliæ, zamenik predsednika SRS, u intervjuu za Kurir, prvom nakon izbornog poraza, priznaje da mu je te¹ko palo ¹to nije pobedio, ali da æe njegov rezultat SRS dobro iskoristiti na lokalnim i parlamentarnim izborima. Ka¾e da je bio ubeðen da æe dobiti dva miliona glasova i da æe to biti dovoljno za pobedu. U izbornoj noæi, nakon prvih rezultata, ponadao se da æe tako i biti.

- Najpre su poèeli da pristi¾u rezultati sa manjih biraèkih mesta. U prvih dvadeset pet odsto, ja vodim. Ali, tu jo¹ uvek nemate Beograd, Ni¹ i Novi Sad. Onda je stigao Sand¾ak sa ogromnom izlazno¹æu. To me podsetilo na rezultate s Kosova kad je Milo¹eviæ dobijao 1.300 glasova, Vojislav ©e¹elj po tri ili pet. Nije mi bilo lako - ka¾e Nikoliæ u razgovoru za Kurir.

Strahovalo se da æete osporiti izborne rezultate i pozvati pristalice na ulicu. Da li vam je to padalo na pamet?

- Ne, nijednog èasa. To su ¹irili zlonamerni i zluradi. Po zapisnicima koje ja imam, Boris Tadiæ je pobedio. Da je i samo jedan glas prevagnuo, ja ne bih osporavao rezultate. Ba¹ zato sam iza¹ao pred kamere da bih i sam doprineo miru i spreèavanju eventualnih incidenata.

Ipak ste se toliko razoèarali da ste izjavili da se vi¹e neæete kandidovati?

- Razoèaran sam zato ¹to su neistine o meni presudile izbore. Ako Boris Tadiæ pet godina bude predsednik, stvarno ne verujem da æu u 61. godini ponovo da se kandidujem. Za to vreme æemo pripremiti nekog novog kandidata. Ja sam svakim svojim kandidovanjem podizao ugled stranke. Nisam nikada pobedio u drugom krugu, ali pobeðivao sam u prvom krugu sva tri puta.

Tadiæ je najavio razgovor s vama. Hoæe li biti ne¹to od toga?

- Mislim da je on u toj najavi bio samo delimièno ozbiljan. Tadiæ ima svoje koalicione partnere. On mora prvo da razgovara sa Ko¹tunicom. Nema on o èemu da razgovara sa mnom. A u odbrani Kosova i Metohije obojica imaju moju podr¹ku.

Da li mo¾ete da zamislite saradnju SRS sa DS?

- Ovog èasa iskljuèivo na vitalnim nacionalnim pitanjima.

A na nivou koalicije koja èini vladu?

- To je nemoguæe iz vi¹e razloga. Osnovni je taj ¹to se najveæi kriminalci u zemlji raduju tome ¹to neæe biti progonjeni. Ja ne bih uèestvovao u vladi koja æe raditi kao ova dosad. Ja hoæu vladu koja æe da ra¹èisti sa kriminalcima i u svojim redovima.

Mislite li da æe na Sporazumu o stabilizaciji i pridru¾ivanju s EU pasti Vlada Srbije?

- EU ¹alje svoju misiju na Kosovo. Ðeliæ æe potrèati da potpi¹e Sporazum. Ko¹tunica je protiv. Sledi sukob u vladi. Biæe sednice Narodne skup¹tine na kojoj sporazum neæe biti ratifikovan. Tada bi mogla da padne i vlada.

Kada?

- Vrlo brzo, mo¾da i do kraja februara.

U tom sluèaju, vidite li ¹ansu za sebe na mestu premijera?

- Imamo velike ¹anse. Na parlamentarnim izborima biæe borba za direktnu vlast, a ja æu moæi da garantujem sprovoðenje politike koju sam promovisao u predsednièkoj kampanji.

Koliko mislite da æete osvojiti?

- Mislim da æe SRS osvojiti bar èetrdeset odsto glasova, a takva snaga vi¹e neæe moæi da bude izvan vlasti.

I, koga æete pozvati u vlast?

- Bez predrasuda, svakog ko prihvati na¹ program. DSS, SPS, èak i DS ako oèisti svoje redove od kriminalaca. Ponovo æu strankama manjina da ponudim va¾na ministarska mesta. Sad æe sve biti moguæe, mo¾da i da sami pobedimo i formiramo vlast.

Jeste li razmi¹ljali da preuzmete od ©e¹elja voðenje stranke?

- Ja sam stranku preuzeo otkako je ©e¹elj u Hagu. Formalno se predsednik bira na kongresu. Ni¹ta meni ne smeta ¹to je ©e¹elj predsednik.

©ta vam je rekao posle drugog kruga?

- Sinoæ smo se èuli. Potpuno je zadovoljan mojim uspehom. ®ao mu je ¹to nisam pobedio. Rekao mi je i da bi bilo dobro da uka¾emo na kraðe ako je toga bilo.

A da li ste kontaktirali sa Ko¹tunicom i Tadiæem?

- Èuo sam se i sa jednim i sa drugim u izbornoj noæi. Moji iz ¹taba razgovarali su sa Tadiæevima zbog dogaðaja u Beogradu i on je tra¾io da se javim. Èestitali smo jedan drugom. Ja sam mu rekao da sam bio predmet prljave kampanje, on se sa tim nije slo¾io i tako smo zavr¹ili razgovor. A Vojislav Ko¹tunica me je nazvao oko pola jedanaest te noæi. Bio je u vladi. Èestitao mi je izborni rezultat i zahvalio se na izjavi koja je te noæi smirila Srbiju.


                                                                                  izvor:Kurir


Wlada

Мислиш да ће њему Кошпица да дозволи да буде премијер?  :nene:
Ако СРС уђе у коалицију са ДСС опет ће Кошпица да врши добро уиграну улогу уцењивача.

lijepa bosanka

Quote from: Wlada on 06-02-2008, 19:36:43
Мислиш да ће њему Кошпица да дозволи да буде премијер?  :nene:
Ако СРС уђе у коалицију са ДСС опет ће Кошпица да врши добро уиграну улогу уцењивача.

Ma naravno!! :wink:
Žao mi je što vam je prvo to "zapalo za oko"..
Ima mnogo drugih riječi koje su mi se u njegovim kratkim,ali odmjerenim i realnim odgovorima svidjele.. :pljes:

wolfeitzckie

#20
  Једино разрешење су нови парламентарни избори, да странке стану у 2, и само 2 колоне, (прва срс, нс, дсс, спс, друга дс, геј 17,лдп, лсв, мађари, љајић),да се пребројимо и да видимо куда даље. Па ако србија изабере да је воде Гробар и Војислав, онда нам нико неће бити крив јер смо судбину изабрали сами...

Wlada

ЛБ поента је у томе да тај лицемер Кошпица ни радикалима неће да дозволи да спроводе своју политику.
Боље је да су радикали сами на власти него у коалицији са ДСС-ом.
Овако ћемо макар знати на чему смо.
Капиш?  :wink:

lijepa bosanka

Znam..jasno mi je,ali i ovi su svesni te njegove politike...bar tako prièaju!!
I ja bih volela da radikali sami mogu da budu na vlasti,pa da vidimo ko su i kakvi su!! Ali jo¹ samo 10,1% i to je to!! :wink: :smekerica:

Sva¹ta je za oèekivati!!! :hmm

peho_atropin

Quote from: aziraphale on 06-02-2008, 14:58:53
a tu nema mesta za sengensku vizu i broadband internet uz platu od hiljadu evra.
Ako su ovo ciljevi nase teznje EU i razlog ove ujdurme,onda za mene dileme nema!Necu se samonamagrciti zbog vize i 500 evra.Ako je to sve sto od njih dobijamo,hvala ne!Nece mi smisao zivota biti brzina protoka interneta i sengenska viza,taman se odrekao i Evrope i Rusije i veceg dela Kosova i Metohije i da se oko toga sloze i Tadic i Kostunica i Nikolic i Ceda i Velja...

Weishaupt

Sve je to super i sjajno, ali meni se nikako nemoze oteti utisak da su svi oni (politicari) ovde najbolja braca, pred kamerama jedno, a iza kulisa dele kolac.I svi imaju kinte i svi pricaju o tome sta je bilo, i niko nece da preuzme odgovornost za situaciju.Bre 1990. je bila pre 18 godina, 2000. je bila pre 8 godina.Pa koliko godina treba da prodje da bi neko rekao, ok, evo ovo je moje delo, kraj, a ne , oni pre nas, pa tako ima da stignemo i do Karadjordja ( a mozda je i veliki zupan Stefan Nemanja nesto uradio).

Razumno je da hocemo beli sengen i da mozemo da zivimo normalno od plate i da smo u nasoj drzavi bezbedni, a ne da se stalno prebrojavas u prodavnici i stalno blejis u bankovne izvestaje koliko moras da calnes love da vratis kredit. A opet nije bas ni pozeljno da izgubimo svoj identitet, jer to sto smo nikako necemo moci da ponistimo.Jedino da promenimo svojim ponasanjem sliku o nama pred svetom, i to ne radi njih, vec nas samih.
A kriza ocigledno da nije nikada prestala. Voleo bih da bar jednom iz nekih izbora proistekne nesto dobro osim sto ce svi ljudi koji su radili na izborima dobiti svoje plate.

Duke

Ova kriza je po meni dobra stvar, najzad smo imali polarizaciju koja se vidja u svim civilizovanim drzavama:

Sa jedne strane gradjanski blok sa svojom politikom povezivanja i promena (Laburisti/Demokrati...)

Sa druge strane blok koji zastupa tradicionalne vrednosti
(Konzervativci/Republikanci...)

Naravno oni izmedju (Zeleni) ce uvek biti u poziciji da ucenjuju i jedne i druge. Samo mislim da je ovaj nas Zeleni primakao svoju karijeru kraju, ali nista zato doci ce neki drugi zeleni. Evo vam ga Mladja koji je vesto stao na stranu pobednika, ali se ipak nesto malo distancirao, pa jos dao besplatne akcije... mozda i neko drugi bude... mislite o tome...

Zivi bili pa videli...

zvecarka

ja stvarno ne znam zasto ste se svi zalepili za Kostunicu a daleko vece stvari vam promicu ispred ociju...
Prvo Kostunica je jedini ostao dosledan svoje politike...
Dalje, ceo medijski sistem je u necijoj vlasti i stoga plasirju se iformacije kakve nekome odgovaraju... Zatim, svi oni imaju neku korist od toga kako ce sto preprodati ovu zemlju prvo "privatizacija" koja je zatvorila vecinu fabrika ni ne pokusavajuci da ih pokrene cime je veliki broj ljudi ostao bez posla... Sve su prodali pa sada krecu i sa teritorijom... Prvenstveno kada su Srbi sa Kosova prodavali svoju zemlju Albancima pa im je onda krivo zasto su oni postali vecina, ne kazem da su svi daleko od toga ali tako je sve krenulo... Sta mislite   sta ce ovi dobiti za potpisivanje ovog sporazuma? Svi su oni obezbedjeni sa debelim racunima u ko zna kakvim sve bankama... Samo narod ispasta... i potpuno je nebitno ko ce biti na vlasti jer su svi oni isti.... JA SAM PONISTILA SVOJ GLASACKI LISTIC JE NE ZELIM DA ME GRIZE SAVEST!!!

zvecarka

Vidim da su velika slova nekulturna pa se izvinjavam....

Wlada

Па Кошпца је остао доследан у својој лицемерској политици...
Мислим, лицемер-једном, лицемер-увек.

А како ти мислиш да решиш све те велике ствари... Не-гасањем сигурно нећеш.

Хтела ти то или не, државу воде политичари. Какви су-такви су.
Друге немамо.

dirigent

Ima jos jedan detalj . Ako potpisemo sporazum sa evropskom unijom gubimo podrsku Rusije i treba da budemo toga svesni.

      Rusija je explicitno rekla da je slanje misije EU dole protivpravno rezoluciji 1244.
        Ako mi potpisemo ovo, kontrausluga ce biti slanje misije dole, a poredejnje ta dva je tipa - nigde se u rezoluciji ne prejudicira status Kosova , ali zato barem nigde se u zelji Evrope da posalje misiju dole ne prejudicira status Kosova.
         Ali se time krsi rezolucija 1244, Onog momenta kad dopustimo njeno krsenje Rusija nema pravni osnov da nas brani , jer smo mi sami rezoluciju oborili , ko sto neko rece za 500 evra vise i sengensku vizu...

          Vidim da ovde ipak stoji vecinski stav da Kosovo ne treba trgovati za neka potrosna dobra EU , ali sam i primetio ogromno vecinsko opredeljenje za DS i Tadicevu politiku.

           Izuzetno cenim Tadica i DS , ali pitam clanove foruma koji su mu dali glas , da li su predvideli ovo sad i sta ocekuju da Tadic uradi povodom svojih izbornih obecanja?
       Mi bi smo i da stisnemo i da ....dnemo , a to prenosimo i na izabrane politicare koji onda dodju u politicki corsokak , zbog diskrepance izmedju zelja i mogucnosti.