Sporazum o asocijaciji i pridruzivanju Srbije sa EU

Started by darusaz, 11-04-2008, 11:53:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

darusaz

Па сад јесу радикали и народњаци за ЕУ, али само ако ЕУ каже јасно и гласно Косово је Србија. Ако Тадић оде тамо и потпише ССП у коме није јасно дефинисано ко га потписује (Србија без Косова и Метохије или целовита Србија), онда то нису чиста посла!  :batina

Wlada

А зар то није дефинисано Уставом Р Србије?  :hmm
Па који то економски споразум у свету дефинише границе једне земље?
Уосталом, ЕУ није признала државу Косово.

QuoteПа сад јесу радикали и народњаци за ЕУ, али само ако ЕУ каже јасно и гласно Косово је Србија.
Они су за ЕУ колико је и ЛДП за Косово у Србији  :116:
Мислим, не треба аргументације...Прочитајте "тестамент" четничког војводе (који је против краља ЛОЛ) др Војислава Шешеља.

Darker

Pa to znaèi da je on za vojvodstvo, ne i da je za kraljevinu. A ko Vojvodina æemo i biti na kraju :run

wolfeitzckie

Quote from: Darker on 15-04-2008, 16:41:34
A ko Vojvodina æemo i biti na kraju :run

А најцрње је што је тешко проценити да ли ће за то више бити криви наши националисти на власти, америчка спољна политика или пак политика саме ЕУ (која је углавном парализована и покушава да испрате Амере).

lelemud

Quote from: darusaz on 15-04-2008, 13:22:21
Ако Тадић оде тамо и потпише ССП у коме није јасно дефинисано ко га потписује (Србија без Косова и Метохије или целовита Србија), онда то нису чиста посла!  :batina

Hm, vidis sad, da li je u federaciji sa Rusijom i Belorusijom "Србија без Косова и Метохије или целовита Србија", nisu to neka cista posla. A pazi, to je vrsta drzavnog ujedinjenja, a SSP ekonomski ugovor u sustini. Nisam siguran sta bi trebalo da ima vecu tezinu.

Quote from: dirigent on 14-04-2008, 16:39:51
      Moze on da podpise , ali ako njegova koalicija izgubi izbore (koji su posle dve nedelje odtog datuma) ja bih ga uhapsio i osudio na 3 godine izgnanstva i zabrane bavljenja politikom (ostrakizam).
:*:
Cudo ne bi izvrsio atentat na njega, imaju tvoji istomisljenici iskustva sa tim, pomoci ce ti, ne brini.

Quote from: wolfeitzckie on 15-04-2008, 16:52:03


А најцрње је што је тешко проценити да ли ће за то више бити криви наши националисти на власти, америчка спољна политика или пак политика саме ЕУ (која је углавном парализована и покушава да испрате Амере).

Mi cemo biti krivi, kao sto je svako odgovoran za svoju sudbinu. Verovanje u fatalisticku postavku stvari je za ljude koji se plase pre svega prihvatanja odgovornosti.

wolfeitzckie

Слажем се да смо сами себи највећи непријатељи, лелемуде.

dirigent

Lelemude sto se tice mojih politickih uverenja , ja sam obio sve mitinge opozicije devedesetih i kasnije dok si ti lelemudio u parkicu igrajuci fudbal sa ortacima ,tako da deli savete mladjima.

       Vlada definise politiku , predsednik je sprovodi.

       Kada je vlada definisala politiku prema uniji ista jos uvek nije priznala Kosovo kao nezavisnu drzavu. Posto se u medjuvremenu politika EU razotkrila , onda ni uputstva vlade iz tog perioda nisu validna . Sadasnja vlada nema kapacitet da iko u njeno ime podpise sporazum.

       Tadic jeste pobedio , ali treba da ceka izbor nove vlade, jer vlada vodi drzavu , a ne predsednik. (niti preuzima njene ingerencije za vreme interegnuma)

       On moze na svoju ruku da podpise pozivajuci se na neke zakljucke odranije , ali njegovo insistiranje na datumu pre izbora i (slucajno)insistiranje EU na tome je vrlo perfidno i nekorektno.

       Tadic se kocka svojim ugledom i mandatom , ako izgubi i jedno i drugo nece biti zbog toga sto mu je neko smestio neg sto je sam tako izabrao.

        Uostalom ako su Srbi za sporazum cemu bilo kakva polemika sa mojim stavovima.  :cvet

Masha

Dirigentu, s obzirom da si devedestih ucestvovao u svim mitinzima opozicije, a sada pevas neku drugaciju pesmicu, mislim da tvoja politicka uverenja i ubedjenja nisu nikome jasna. Mada, mozda si jedan od onih koji su vecito u opoziciji, ali tada se ne moze govoriti o tome da posedujes bilo kakva politicka uverenja.
Tadic ce svoj ugled izgubiti ako ne potpise sporazum jer to duguje svim ljudima koji su glasali za njega i doveli ga na mesto predsednika.
Medju Srbima ima onih koji za sporazum jesu, kao i onih koji za isti nisu i ti bi, dirigentu, kao neko ko je devedestih obijao sve mitinge opozicije dok smo mi ostali, kako ti rece, lelemudili u pesku, trebao to najbolje da znas. Ali za nekog sa toliko velikim iskustvom prilicno mesas babe i zabe, ali to sam vec rekla.

dirigent

Ne mesam, ja nisam idealista nego pragmatik . Procenjujem sta je bolje u datom trenutku i ne zanimaju me moje individualne simpatije.

        Moje individualne simpatije su usmerene prema Tadicu i kadru demokratske stranke koji je najsposobnjiji i najkvalitetniji da vodi drzavu.
        Ali od toga su mnogo bitniji drzavni interesi koji su na zalost u raskoraku sa zeljama pomenute gospode.

        Zato je bolje Tadicu da priceka da se izbori zavrse , pa ako se formira demokratska vlada da se podpise sporazum i tome niko nece zameriti ama bas nista , naprotiv bice jos jedna potvrda njegove pobede na izborima.

        Ako se formira radikalska vlada sa sporazumom koji je navrat nanos isforsiran samo ce se uvaliti u neprilike.

        Podsecam da na zadnjim izborima nisam glasao za Tadica jer sam smatrao da bi mu svojim glasom podpisao politicki testament usled opredeljenosti Srba u korist drzavnog suvereniteta naustrb clanstva u nekoj EU, makoliko se u javnosti proturala drugacija slika. 
         Sada kada je EU priznala Kosovo ta diskrepanca ce doci jos vise do izrazaja , a pitanje je da li zbog toga treba iko da se potresa... i gde su granice naseg dostojanstva?

Wlada

Quotei gde su granice naseg dostojanstva?

Јел ми живимо у истој земљи?

Национално достојанство смо изгубили у вихору деведесетих када смо се тукли за корицу хлеба и кесицу млека, а у исто време смо тапшали шкорпиончиће и легионаре који су српске интересе бранили убијајући цивиле од понедељка до петка, а викендом лупали београдске сплавове...
када смо дозволили да нам страни злочинци буду већи злочинци од наших, домаћих, злочинаца.

Када данас 80% младих душа слуша накарадну музику, крсти се и пева "Ала ала ала то не ваља" (а Бетовен је умро 1940. и Колумбо је "изумео" Америку 1942.) и идоле види у Аркану, Легији, Цеци, Сандри (Врео ко Африка...), када 90% њих не може да створи ширу историјску слику своје нације од царства Душановог (јел то беше неки Солун?), када не знају где је Зрењанин у односу на Београд, где је Ђураковац, где су Урошевац, Призрен, Вучитрн; када им је култура обући кошуљу када одеш на славу код ортака...
Ти си мало старији па ти можда не упада у видокруг...

Јел стварно мислиш да достојанство једног народа лежи у потписивању једног економског споразума?
Да ли судбина Косова у свести једног Србина лежи у односу Србије и ЕУ?

Или је дошло време да се призна да су Срби од 15. до 19. века били људи са већим осећајем националне свести и правог српског идентитета? А можда су и они издајници што су напустили своја огњишта Арнаутима мухамединцима, и сарађивали са Аустријском круном која је признала Турску територију до Дунава?

Оно што ради Тадић и како он брани Косово и Метохију свет може да разуме, да прихвати.
Онако како Коштуница брани Косово и Метохију, могу да разумеју само они који су преспавали деведесете.
Радикали ће да опросте, у њихово име говори Коштуница доктор Војислав.

lelemud

 @ Wlada  :pljes:  :pljes:  :pljes:

Quote from: dirigent on 15-04-2008, 23:06:50
Lelemude sto se tice mojih politickih uverenja , ja sam obio sve mitinge opozicije devedesetih i kasnije dok si ti lelemudio u parkicu igrajuci fudbal sa ortacima ,tako da deli savete mladjima.


Ne vidim da ti ovo daje ikakav autoritet. Ako si ga i imao, izgubio si ga demagogijom tipa volim Tadica, ne glasam za njega jer on ne voli Srbiju. Znaci li to da je i ti ne volis?
A i nisi dobro shvatio, nisam rekao da ste istomisljenici po pitanjima atentata, ali jesi istomisljenik u vecini stvari sa ljudima koji su ih izvodili.

Quote from: dirigent on 15-04-2008, 23:47:32


        Zato je bolje Tadicu da priceka da se izbori zavrse , pa ako se formira demokratska vlada da se podpise sporazum i tome niko nece zameriti ama bas nista , naprotiv bice jos jedna potvrda njegove pobede na izborima.

        Ako se formira radikalska vlada sa sporazumom koji je navrat nanos isforsiran samo ce se uvaliti u neprilike.



Tadic bi stvarno trebalo da ti posalje zahvalnicu, neki poklon, kad se toliko brines o njemu. Toliko cak da mu nisi ni glas dao. Kao sto rekoh, demagogiija.

Quote from: dirigent on 15-04-2008, 23:06:50



       On moze na svoju ruku da podpise pozivajuci se na neke zakljucke odranije , ali njegovo insistiranje na datumu pre izbora i (slucajno)insistiranje EU na tome je vrlo perfidno i nekorektno.


Ovo je tvoje misljenje a posto ti nisi glasao za Tadica onda mislim da nemas moralnog prava da komentarises kada on treba da uradi nesto sto je pre izbora i obecao, i sa tim obecanjem pobedio tvoju opciju.

dirigent

Sto se tice nacionalnog dostojanstva , svaciji je izbor hoce li ili nece da ga ima , kao i procena da li ga je izgubio i koliko.

     Lelemude,

     Odluka o podpisivanju ponude Evropske unije je na stolu prema tome nista ne mozemo izgubiti ako je podpisemo dve nedelje kasnije tj. posle izbora (kad smo toliko vec cekali iz kojekakvih (nametnutih) razloga).

     Ako se  odluka podpise pre izbora sasvim sigurno proizvodi se politicka nestabilnost i nove podele , prema tome ne vidim cemu zurba.

     Tu su izbori i na njima svako treba da izadje i glasa . posle toga SVAKA odluka ce biti cista ko suza i niko tome nece moci upreti prst i kazati to je nelegitimno ili nelegalno ili sta vec.

     Samo odluka POSLE izbora ce biti istovremeno legalna i legitimna , ne vidim sta je lose u mojim stavovima.

     Treba imati u vidu da je Slobi uprkos svim nasim serpama i kasikama doakalo Kosovo i taj rat dole. Bojim se da ce isto doakati svakom ko pokusa da trampi ili da se istim potkusurava.

      Ah da vlada pomenu nacionalno dostojanstvo i podpisivanje ekonomskog sporazuma...
      Lepo sto je Eu priznala Kosovo i nama nudi da se prikljucimo nekom njenom telu , ali to je indirektno uvlacenje nas u tu pricu na sporedni kolosek, a direktno u sluzbi opravdavanja njihove politike. Mozemo da udjemo , ali posle nema da potrazujemo .
      Pa srbi izvolte birajte...

    Posto me ovde uglavnom napadaju, apelujem na sve neodlucne da izadju na izbore meni u inat , ako vec boljeg razloga nemaju ,ovo je  moj konstruktivni doprinos ideji evropske Srbije (sta god to znacilo).

Masha

Dirigentu, sto se nacionalnog dostojanstva tice - tvoje shvatanje istog nije nuzno jedino ispravno pa samim tim nije ni jedinica mera da li je neko svoje izgubio i koliko. Moje i tvoje shvatanje dostojanstva se razlikuje, ali to ne znaci da imas luksuz da mi kazes kako ja nisam dostojanstvena.
A tvoj apel me je iskreno nasmejao.

dirigent

    Nisam mislio na tebe niti nilo koga odavde.
:cvet

Masha

Nisam ja ni mislila da si ti to uputio odredjenim ljudima, ona relacija moje-tvoje shvatanje je bila u kontekstu onoga gde su granice naseg dostojanstva. Univerzalna granica ne postoji.