Kombinacije sa pismenog ispita iz Imunologije

Started by Bred, 09-05-2006, 09:25:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

Bred

1.Adjuvansi
2.odredivanje titra anti-penicilinskih-at metodom aglutinacije
3.Odredivanje IgG imunoelektroforezom
4.odrdjivanje antitirozinskog at metodom fiksacije komplementa
5.brojanje Nk celija
6.ne mogu da se setim iako je danas bio ispit Laughing
7.mesana leukocitna formula - dvosmerna
8.Objasniti sta su hibridomi i zasto se ne koriste samo aktivisani B limfociti

nimerija

#1
1.Dobijanje ovcijih anti-humanihIgG antitela
2.Odredjivanje alfa-feto proteina RID metodom
3.Ukratko objasniti PCR
4.Odvajanje NK cel magnetnim sortingom
5.Odredjivanje anti-HIV antitela ELISA-om
6.Detekcija cd4+cd8+ cel na histoloskom preseku
7.Odredjivanje ukupne hemoliticke aktivnosti komplementa
8.Indirektan COOMBS-ov test
Izvooooliiiiii......   :[
Ivan hoce da ti pomogne(citaj-odgovori na pitanje)....

Smrda

je li zna neko kakva su pitanja kod docentkinje?

yeca

Ja sam bila danas kod nje i pitanja su identicna kao ona ispitna pitanja
Iyvlacis sva tri pitanja odmah i odgovaras redom kojim ti hoces
Nije nista strasno kod nje, samo sto je malo pogubljena a to sam vec napisala
srecno

milena

1.   Koja je razlika izmedju seruma I plazme?
2.   Opisati Rose-Walerov test.
3.   Odrediti prisustvo HBsAg metodom fiksacije komplementa.
4.   Opisati RIA metodu (klasicnu).
5.   Navesti tri metoda za izdvajanje T limfocita, jednu opisati.
6.   Navesti ukratko postupke koji se rade nakon sto smo utvrdili da je fuzija uspesno izvrsena. Na koji   nacin mozemo produziti zivot hibridoma?
7.   Metode za detekciju imunskih kompleksa u tkivima, jednu opisati.
8.   Western-Blot




Eto jos malo pitanja.. :~

Goku

Ja sam upravo pao ispit iz imunologije, pa rekoh samo da vas obavestim - bolesti obavezno naucite. Ako vam dodju kao pitanje a ne znate pukli ste. Kao sto kazu: 'bolje spreciti nego leciti'   Pozdrav!

nimerija

Quote from: Goku on 15-06-2006, 13:17:58
Ja sam upravo pao ispit iz imunologije, pa rekoh samo da vas obavestim - bolesti obavezno naucite. Ako vam dodju kao pitanje a ne znate pukli ste. Kao sto kazu: 'bolje spreciti nego leciti' Pozdrav!
Ti si ,pretpostavljam, polagao kod docentkinje, jel da? Neko mi rece da ona "voli" te bolesti...

Goku

Pa, dobro pretpostavljas. Izgleda da ih mnogo voliĀ  :roll:

maki

ljudi ova imunoloija UOPSTE nije naivna..nisam ni verovala da ce ovoliko stvari trebati za jednosemestralni predmet..uf!uh!uf!koliko je proseku potrebno vremena za spremanje?

Coolgemini

Prakticni nije bio toliko tezak,koliko obiman i iscrpan...Ipak nije naivno popamtiti sve one procedure,redoslede dodavanja i principe..Bila je mesana leukocitna reakcija,izdvajanje i prebrojavanje NK celija,uvek standardna ELISA za odredjivanje koncentracije At,klasicna RIA...u sustini su sve obuhvatili..Bilo je i pitanje vezano za sintezu mogucih At u slucaju imunizacije haptenom ..A meni se ispit pogotovo svideo jer sam se podsetio pisanja.... :K

makili

Naprotiv,meni ispit nije nimalo nije bio naivan.Bas je bilo malo zeznuto,trebalo je pogoditi sve metode,imalo je bas mnogo da se pise!Uopste se nisam nadala takvim pitanjima!Sta ce biti videcemo :roll:

maki

s obzirom na to da je meni znacilo za ovaj prakticni,dajem onima koji ga spremaju za naredne rokove pitanja iz moje grupe.recept za ucenje:krenuti 10 dana pred prakticni,dovoljno da se ne odvaljujes,a da se opet sve lepo slegne,jer je to najvaznije,naravno ukoliko ne idete na srecu..

1.Sta su poliklonska At i dobijanje zecijih anti humanih IgE At
2.Koji se test koristi za detektovanje hemolize kod novorodjenceta.opisati test
3.Norhern blot
4.sta su hibridoni i zasto koristimo njih,a ne aktivirane B-Ly kod dobijanja mononukleara
5.na histoloskom preseku slezine misa detektovati B-Ly indirektnom imunoenzimskom metodom
6.koji test se koristi za detekciju specificnih IgE At u serumu.opisati test
7.odrediti titar anti DNK At metodom fiksacije komplementa
8.opisati detekciju i merenje (ne secam se tacno cega) nefelometrijskom metodom

darusaz

Quote from: maki on 25-01-2007, 21:30:34
s obzirom na to da je meni znacilo za ovaj prakticni,dajem onima koji ga spremaju za naredne rokove pitanja iz moje grupe.recept za ucenje:krenuti 10 dana pred prakticni,dovoljno da se ne odvaljujes,a da se opet sve lepo slegne,jer je to najvaznije,naravno ukoliko ne idete na srecu..

1.Sta su poliklonska At i dobijanje zecijih anti humanih IgE At
2.Koji se test koristi za detektovanje hemolize kod novorodjenceta.opisati test
3.Norhern blot
4.sta su hibridoni i zasto koristimo njih,a ne aktivirane B-Ly kod dobijanja mononukleara
5.na histoloskom preseku slezine misa detektovati B-Ly indirektnom imunoenzimskom metodom
6.koji test se koristi za detekciju specificnih IgE At u serumu.opisati test
7.odrediti titar anti DNK At metodom fiksacije komplementa
8.opisati detekciju i merenje (ne secam se tacno cega) nefelometrijskom metodom

8. IgG At ако се не варам

Практични није био претежак, ко је све лепо научио.

jonytan

Evo i mog skromnog doprinosa. Pitanja moje grupe na testu:

1.Sta su hapteni, kako se dobijaju At na haptene i koja se At dobijaju?
2.Kojom metodom se mogu izmeriti koncentracije pojedinih delova komplementa (navesti bar dve)?Opisati jednu od metoda na primeru C1d (ja mislim da je C1d, nisam siguran, ali nebitno je)
3.Kojom metodom se najlakse odredjuje krvna grupa i opisati metodu, kao i rezultate metode?
4.Kojom metodom se odredjuje aktivnost komplementa, i u kojim jedinicama se izrazava? Opisati metodu, naravno.
5.Proliferacija BLy.(dobijanje mononukleara, pa onda BLy aktivacija i proliferacija)
6.Obelezavanje CD54+CD18+ celija u preseku limfne zlezde pacova metodom imunofluorescencije.
7.Izdvajanje NK celija metodom indirektnog paninga.
8.Kako se zove metoda za dobijanje odredjenih sekvenci DNK i kako se izvodi?

Test nije bio naivan, ali ni nesto preterano tezak. Vremena je bilo malo, taman koliko da se ceo test uradi. Toliko od mene...

maki

slazem se za vreme,ja sam pisala bez prestanka,a kad sam zavrsila ostalo mi je mozda jos 15min.ne moze da se stigne ako se mnogo razmislja..mada,to il' znas il' ne znas..