STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

#30
Ono sto ja za sad znam jeste da se ispit zastoji iz dva dela-ustav i tehnologija+farmakologija.

Iz oba dela se dobija po dva pitanja i mora da se zna po jedno iz svakog dela.

Komisija iz Ustava je strozija.

Kad taj deo polozite, prelazi se na tehn+farm.

---

Tomislav Kazic - Gotovi lekovi (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,16700.0.html)

scs

molim vas konkretno koja je leteratura za spremanje struènog ispita i gde se mo¾e nabaviti? koliko sam videla Ka¾iæ ima 600 strana...????

Bred

#32
656 strana ima 12. Kazicevo izdanje :)

Ono sto sam do sada video, u pitanju su skripte pisane rukom ...

Snalazis se tako sto iste uzimas od kolega koje su polozile drzavni ...

----

edit - od knjiga treba Kazic, gorepomenuti i Osnovna znanja o ustavnom uredjenju, radnim odnosima bla bla koja se kupuje u Gradskom zavodu za zastitu zdravljai kosta cirka 500din.

Knjiga iz Ustava izgleda ovako -> (http://img10.nono9.us/i/ustav1.jpg/)
Ima 270 strana, kosta 500din, kupuje se u Gradskom zavodu za zastitu zdravlja, III sprat, soba 59 od 8-10h.
U istoj sobi se i prijavljuje drzavni.

Iz Kazica se sprema prvih 375 strana (XII izdanje), ne trebaju gotovi lekovi ...  :wink:




edit3 -> Informacije o prijavi strucnog ispita (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,16740.0.html)


zvezdica

#33

Zdravo svima!
eto i mene na forumu, posle toliko vremena! i zavr¹en fax i staz u apoteci i skoro godinu dana radnog sta¾a u firmi...
Kad, eto ti ga-opet ispit! ja sam u toku sa spremenjem dr¾avnog i vrlo je muèno...

Mo¾da mogu da pomognem-od koleginica sam dobila nekakva pitanja, pa mo¾da mo¾e da vam pomogne da se "fokusirate" na neke od tema...

Za ostalo moci cu da pomognem, kad proðem i kroz to novo iskustvo...

salexandar16

#34
Kada je drzavni u oktobru?
Brede, zar se drzavni ne prijavljuje u Ministarstvu?

Bred

#35
Zvezdice, legendo!  :jub: :K

Kad plazes drzavni?

Kolega, nemam pojma, ja sam mislio da se to prijavljuje u Gradskom zavodu jer fakat i tamo ima neka potvrda/prijava sta vec..

Drzavni je uvek krajem meseca, kad tacno - ne znam.

I sve mi je izvesnije da je koleginica endi u pravu - treba da se plati i onih 5000 i ovih 9000din.

:face:  :wall: :dole: :puca2: :batina :djavo

salexandar16

Mislim da se placa "samo" onih 8990+200 dinara..

zvezdica

Da re¹imo sve nedoumice:
ispit se pola¾e poslednjeg utorka u mesecu od 16h pa na dalje (do kasno u noæ), pola¾e se u Ministarstvu zdravlja u Nemanjinoj, tu se i podnosi prijava za polaganje, do desetog u mesecu (mo¾e i desetog); prijava obuhvata zahtev za polaganje, popunjenu sta¾ersku knji¾icu i uplatu 8990 plus 200 din!
Ja pola¾em sad u utorak...

vmaja

Evo jos malo korisnih informacija o staziranju i polaganju drzavnog ispita
http://www.farmacija.org/dokumenti/posle%20studija%201.0.pdf

Bred

Zvezdice, drzimo ti fige i ocekujemo detaljne utiske sa ispita.

:ok:

endi

#40
Звездице срећно! Јави како је било и која је комисија (уставна или она друга)!  :cvet

Бреде, откуд теби оних 5000 дин и Градски завод? Тамо иначе колико ја знам полажу са средњом и вишом.  :wave:

Bred

^Zajeb ocigledan.

Ispravio sam.

:pst

Nina

Quote from: zvezdica on 22-09-2009, 20:57:43
Zdravo svima!
eto i mene na forumu, posle toliko vremena! i zavr¹en fax i staz u apoteci i skoro godinu dana radnog sta¾a u firmi...
Kad, eto ti ga-opet ispit! ja sam u toku sa spremenjem dr¾avnog i vrlo je muèno...

Mo¾da mogu da pomognem-od koleginica sam dobila nekakva pitanja, pa mo¾da mo¾e da vam pomogne da se "fokusirate" na neke od tema...

Za ostalo moci cu da pomognem, kad proðem i kroz to novo iskustvo...

Hvala puno za pitanja, mnogo ce mi pomoci, nadam se da cu spremiti ovo cudo za oktobar.
Kako je bilo?

Bred

Ja cuh da je u oktobru ona zeznutija komisija ...  :wink:

Nina

A joj, nije valjda...  :help2:
Da li neko zna gde mogu da naðem odreðivanje vitamina B grupe!?