Promena u nacinu polaganja

Started by anacid, 23-01-2009, 22:25:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

anacid


Mislim da smo svi procitali obavestenje:
1.   Ispit iz farmakokinetike se sastoji iz 4 dela, umesto dosada¹njih 5 delova;
2.   Iz dosada¹njeg ispita je izostavljeno pitanje iz praktiène nastave (IV deo dosada¹njeg ispita) koje se bodovalo sa 10 poena, a pitanja sa praktiène nastave su zastupljena u okviru test pitanja (I deo ispita);
3.   „Centralno“ pitanje nosi 25 poena, umesto dosada¹njih 20 poena;
4.   Seminarski rad se boduje sa 1-3 poena;
5.   Ocena sa kolokvijuma (u prvom roku polaganja kolokvijuma: 9 – 4 poena, 10 – 5 poena);
6.   Trajanje ispita 150 minuta;
7.   Ukupan broj poena je 70 umesto dosada¹njih 75, a raspodela poena je:
I deo (test pitanja) – 20 poena,
II deo (pitanje iz teorijskog dela ispita) – 10 poena,
III deo („centralno pitanje“) – 25 poena,
IV deo (zadatak) – 15 poena.
Minimalan broj poena za prelaznu ocenu je 45.

Interesuju me iskustva studenata koji su polagali u januaru?
Da li je bilo nekih novih pitanja mozda?


CicaBg

Ovo je info od Bambili:

QuoteNema nekih preteranih razlika u odnosu na pre.Pitanja sa prakticnog,koliko mogu da se setim su:
1.PH mleka
2.Eksterni standard
3.recovery
4.Kako se smanjuje izlucivanje amfetamina
5.Cini mi se tacnost analitickih postupaka,ali to nisam sigurna da je tako zvucalo.

A da,obratite paznju na metod superpozicije.To nije bila moja grupa,ali cujem danas da su to kolege imale u okviru velikog pitanja od 25 poena.Pitanje od 10 poena u mojoj grupi su bili ciklicni procesi(zadnja lekcija u izlucivanju).Veliko pitanje u mojoj grupi:Stepen i brzina resorpcije,parametarski i neparametarski za plazmu i urin...PA KOLEGE SRECNO JA POLOZIH DANAS ZADNJI ISPIT,A TO ZELIM I VAMA STO PRE!

CicaBg

Quote from: anacid
5.   Ocena sa kolokvijuma (u prvom roku polaganja kolokvijuma: 9 – 4 poena, 10 – 5 poena);


Ovo znaci, npr. dve devetke - 4 poena, ili dve devetke - 8 poena? ( Ljudski je nadati se....  :K )


Bambili

Pet pitanja je bilo iz praktikuma tako da 2 devetke znace 4 poena,a ne 8.
Farmakokineticka analiza koja je nekad nosila 20 poena,a sad nosi 25,nije promenjena po obimnosti,nego joj je samo vise dato na znacaju.

anacid

Znaci maximalan broj poena na ispitu mogu da dobiju studenti sa dve 10ke na kolokvijumima?
Studenti koji nisu polozili kolokvijume iz prvog puta mogu max da imaju 60 poena???

CicaBg

#5
Ukupan broj poena je 70 umesto dosada¹njih 75....


Studenti koji nisu polozili kolokvijume iz prvog puta mogu max da imaju 70 poena.

bebica111

Nije mi jasno bas ovo 70- 75 poena? kao ni cega su studenti koji su polozili kolokvijume na vreme sa 9/10 oslobodjeni
e ovako.... ranije je postojalo pravilo da ko na kolokvijumu dobije 9/10 biva oslobodjen tog starog IV dela testa i da dobija odmah 4; 4,5 ili 5 poena na tom delu u zavisnosti od ocena na kolokvijumima. e sad meni nije jasno po ovom novom nacinu polaganja jel to znaci da smo mi i dalje oslobodjeni pitanja iz praktikuma (sa vezbi) koja su sad u okviru I dela testa- jer ako je tako onda je max broj poena 70??

pa kako onda postici tih 75 poena? to bi znacili da se urade SVA pitanja u testu (ukljucujuci i ta iz praktikuma, pa tako ako test nosi max 70 poena i na to doda jos 5 poena sa kolokvijuma toje onda 75??

dekky

Evo kako sam ja to shvatio (i gotovo sam siguran da sam u pravu  :K2:):
ukupan broj poena na testu je 70, to je maximum koji svako moze da osvoji ako uradi sve tacno (aha, vazi  :streber:)
na osvojeni broj poena se dodaju jos:
- poeni sa seminarskog (max. 3)
- poeni sa kolokvijuma (max. 5)

sto ce reci, genije koji odvali test skrooooz, a odradio je seminarski i dobio dve desetke na kolokvijumima, imace ukupno 78 poena, i dobija 10+. (za ovo poslednje se zezam  :plez)