"Avataru" devet nominacija za Oskara

Started by Bred, 03-02-2010, 22:43:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Remek delo D¾ejmsa Kamerona dobilo je devet nominacija za nagrade Amerièke akademije filmskih nauka i umetnosti.

U trci za najbolji film prvi put je deset umesto pet filmova, a to su "Avatar", "The blind side", "District 9", "An education", "The hurt locker", "Inglourious basterds", "Precious", "A serious man", "Up" i "Up in the air".

"Avatar" je nominovan u kategorijama najbolji film, re¾ija, scenografija, kamera, monta¾a, monta¾a zvuka, miks zvuka, originalna muzika i specijalni efekti.

nastavak -> http://www.mondo.rs/s159721/Zabava/Film/Avataru_devet_nominacija_za_Oskara.html

dirigent

jedina kvaka sto nisu mogli da nominuju glumu zivih glumaca , posto su bili `dublirani` avatarom

stephen

 :kul:

Sutra cu da odgledam film da vidim zasto ga bas toliko uzdizu  :puca2:

SPAJALICA


frckica-j

Nije lo¹ Avatar, mada je pokrao fabulu od Pokahontas (samo izmijenio kraj) i naroèito mnogo motiva od Gospodara prstenova i indijanske tradicije.  :batina

Prièa je totalno neinventivna, :wacko:, nakon 15 min kad upozna¹ glumce, zna¹ ¹ta æe biti na kraju, ¹to je malo bezze. Ipak, zbog fascinantnih efekata i izgleda planete, ne bude ti dosadno! Jaaaako mi se sviða njihov USB-u¹teka¹ se gdje hoæe¹! :siza:

Ipak, treba pogledati film-zbog 3D i op¹te kulture, ali da je  :Bog - nije... Bar meni...

SPAJALICA

Quote from: frckica-j on 11-02-2010, 18:15:33

Ipak, zbog fascinantnih efekata i izgleda planete, ne bude ti dosadno! Jaaaako mi se sviða njihov USB-u¹teka¹ se gdje hoæe¹! :siza:


:siza: :siza: :siza:
Dobar komentar!!!!!!

Meni se efekti dopadaju. Prièa manje vi¹e, ali mi se dopala ideja da je sve povezano ....slièno neurocitama....

Mo¾da i na na¹oj planeti postoje ne tako opipljive, ali sliène veze koje jo¹ uvek ne umemo da razumemo..... :wacko:

frckica-j

Postoje sigurno.  :ok:  Ili ja bar vjerujem, a èudno je ¹to to nauka dokazuje stalno. Off topic ali evo istinita prièa.  :trfr: Majka, koja je opsjednuta cvjeæem, èuje negdje na tvu, radiju ili gdje veæ, kako biljke bolje napreduju ako im se prièa. I ¾ena, kad god zaliva cvjeæe, uvijek prièa sa njima kao sa djecom. "Pa ¹to mi se ti su¹i¹? Jao kako si lijepa! Hajde procvjetaj..."  :wacko:  :K2: Najbolje od svega je ¹to stvarno djeluje!!!  :face: Jo¹ malo pa æe mi biti pra¹uma oko kuæe a botanièka ba¹ta u kuæi (sreæa nema ljudo¾derki.) :trfr: :K

To, o povezanosti svega u prirodi i jeste jedno od vjerovanja koje je postojalo kod indijanaca. Ne znam jesi li gledala crtaæ "Pokahontas" ali èak i u naslovnoj numeri za crtaæ imaju stihovi:
"I know every rock and tree and creature,
has a life, has a spirit, has a name..."

kao i:

"The rainstorm and the river are my brothers,
The heron and the otter are my friends
And we are all connected to each other
In a circle, in a hoop that never ends"

Takoðe, njihova religija je bila totemizam-vjerovali su da u svakom postoji duh neke ¾ivotinje, i da tako èovjek povezan sa tom vrstom, koja ga ¹titi, a mnoga plemena su vjerovala da potièu èak direktno od neke ¾ivotinjske vrste sa kojom mogu da komuniciraju na neki naæin. A oboje od toga ima¹ u odnosu izmeðu Navija i onih ptica...
(Ka¾em ja, sve je skoro pokrao, sem USBa, ali dobro upakovao...)


SPAJALICA

Nisam gledala Pokahontas, ali svi koji su gledali Avatar, imali su istu asocijaciju!
Ali ono sa USB-om je stvarno originalno! :K2:
Ima¹ pravo, ja sam èula za neko istra¾ivanje da su bljkama pu¹tali Mocarta i hard rock. Pogodi gde su bolje napredovale?
Skoro mi je drugarica poslala sa Yuo tube pesmicu- Symphony of science...

Evo ostaviæu link
http://www.youtube.com/watch?v=QMRGYkfzgs0

Mislim da nisu neke sekta¹ke poruke u pitanju, ba¹ ne bih volela da jesu, jer mi se dopala pesmica, muzika naroèito....

SPAJALICA

Jeste gledali ovaj film? Kakvi su vam utisci?

Mashrum


Ok je filmiæ, ali ni¹ta spe¹l ¹to veæ nismo èuli ili znali..mada mo¾da neki nisu znali :)

Meni je Avatar stvarno skroz dobar.
I stvarno smara ikakva pljuvaèina po njemu.
Èovek se zaista potrudio, takav film ne mo¾e svako da napravi,
zapravo nije niko ni mogao dok nije on prvi.

Posle njega su sve 3D kopiranja.

Meni se posebno svidja Sveto Drvo u filmu, ma sve mi se svidja.
Divno je i prelepo.
Svaka Èast.

:Bog :Bog :Bog :Bog :Bog

SPAJALICA

Hej! Da. Gledala sam skorije neki film, u kome glumi Bruce Wilis, èini m,i se da se zove Surogat. Iskoriæeni su neki motivi  iz Avtara. ... :wink:

frckica-j

Zar Surogat nije iza¹ao prije Avatara??? Gledah i to...

SPAJALICA