Zdravstveno osiguranje za studente kada napune 26godina

Started by bebica111, 04-12-2010, 23:08:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bebica111

Studenti do 26-e godine imaju pravo na zdravstveno osiguranje preko roditelja. e sad sta se desava, ako imamo jos nekoliko ispita(koje cemo dati u narednih 6meseci-godinu dana), a napunicemo 26 pocetkom godine. kako da premostimo tih godinu dana sa zdravstvenim osiguranjem.

godinama kruze price da je najlakse da se izvadi radna knjizica, na birou se prijavite kao nezaposlen i po tom osnovu se dobije zdravstveno osiguranje. da bi ste se prijavili na biro morate im na uvid pokazati svedocanstvo o zavrsenoj srednjoj skoli, koje inace na sebi ima pecat fakulteta. i onda vam na birou kazu da ste vi student i da nemate pravo na to da se prijavite kao nezaposleno lice, vec da vam treba potvrda da ste se ispisali sa fakulteta
Sta onda?

katira

Osiguranje mozes da uplatis-mesecno kosta oko 2000 dinara a knjizica se overava na 3 meseca. Ne placas samo ako ukupna mesecna primanja podeljena na broj clanova domacinstva ne prelaze odredjenu sumu (u svakoj filijali rzzo istaknu koji je to iznos za svaki mesec). A znam i ljude koji su uspevali da dobiju radnu knjizicu sa svedocanstvom iz srednje iako jos studiraju. To, kazu, zavisi od sluzbenika na kojeg naletis i opstine u kojoj si prijavljen...

mina-L

Ja sam naletela na jako,jako,jako neljubaznu sluzbenicu, koja je bukvalno urlala na mene, a dosla sam samo da pitam sta mi je potrebno od dokumenata! Prvo mi je rekla da nisam zavrsila fakultet i ako mi se radi da nadjem sama poslodavca pa nek radim, onda sam jedva uspela da izvucem od nje da navodno mogu da se prijavim na biro kad napunim 26.god iako sam student...e sad, ne znam ,cekam da napunim 26 pa da idem i molim se da ne naletim na tu otkacenu zenu koju bih tako slatko prijavila negde ali ne znam gde se to prijavljuje! :namcor

Bred

Mozes da pitas na portirnici kome mozes da prijavis neljubaznu sluzbenicu. :K
Ili da posaljes pismenu zalbu preporucenim pismom a pismo naslovis na direktora recimo. :)

U svakom slucaju, sledeci put idi kod druge salteruse.
A gore sorte ljudi od saltrerusa mislim da nema, cast izuzecima.  :K2:

bebica111

posle par sati istrazivanja po netu, i ja sam shvatila da mi je jedina mogucnost da sama sebi platim osiguranje, posto sve i da dobijem radnu knjizicu i da se prijavim na biro, i vodim kao nezaposlena, potrebno je da ispunim jos jedan kriterijum, tj da sam bez prihoda, ili da je taj prihod manji od to drzavnog proseka..... a kako to nije tako... platis pa dobijes...
mada je meni generalno ovo malo bezveze zakonski definisano- jer nije isto biti student vise skole, cetvorogodisnjeg faxa, ili slusati svih X semestara. 26-a god dodje jako brzo:)

Bred

Nikog nije briga sto neko studira farmaciju a neko FON. Za njih je sve isto, jedina razlika je eto sto smo mi mr a njima za to jos treba master.  :ohwell:
Lm, kad sam se ja raspitivao, taj prosek je bio oko 10000din po clanu, sto i nije tako malo a ni tako puno mada to zavisi od opstine do opstine.  :wink: