pitanja kod prof.Katarine Ilic

Started by suncokret, 28-01-2011, 14:35:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

malena

1. Receptori vezani za G protein
2. Beta2 agonisti
3. Status epileptikus
4. Terapija hipertenzije u trudnoæi
5. Statini
6. Terapija gripa

1. Per os_intravenska upotreba lekova;
‎2.Noradrenergicki-holinergicki sistem;
3.Anksiolitici;
4.Diuretici henleove petlje;
5. Antituberkulotici ;
6.HOBP,

Ellena

1.Konstitutivni antagonizam
2.Miorelaksansi
3.Farmakoloska dejstva morfina
4.Bisfosfonati u terapiji osteoporoze
5.Terapija infarkta miokarda
6.Nezeljena dejstva citostatika

Za profesorku imam samo reci hvale, ne pita ne znam kakve dubioze od podpitanja...

Ellena

Izvinjavam se, kompetitivni antagonizam

malena

1. afinitet, efikasnost, terapijski indeks i sirina
2. mehanizam dejstva aspirina
3. anksiolitici
4. nitrati
5. karbamazepin
6. nezeljena dejstva glukokortikoida

vlada89

Ja nemam reci hvale za profesorku. Prvo u svakom roku po 100x pomera ispit i vreme ispita i ti se spremas psihicki svakako za odredjeni termin, dan pre toga vidis da ti je pomereno za 2-3 dana. Drugo, neshvatljivo mi je da nauku kao sto je farmakologija procenjujes na osnovu koncepta! Ja sam pisao koncept kao za dete od 5 godina npr imao sam ergot-alkaloide i pisao da su parcijalni agonisti pa onda objasnjavao sta to znaci i sl. Imao sam 5 pitanja : tolerancija, ergot-alkaloidi, status epilepticus, lekovi I linije protiv hipertenzije i influencu. Pitala me je za influencu kad radim u apoteci kome bih prvo prodao vakcinu? Logicno, ko ima para da plati :)  ja sam rekao stariji ljudi, ona mene pita sta su za vas stariji ljudi, ja kazem preko 60 godina, ona mi kaze da se to tacno zna, onda ja kazem hronicni bolesnici i ona me pita od cega boluju o.O rekao astma, HOBP... Samo to me je pitala sa koncepta i dala mi manje od polovine sa usmenog ispita i dobijem najjadniju sesticu. Morao sam da ostanem kako bi ispitala i jos dvoje za 7-icu - pitala ih je sta se daje u trudnoci protiv mucnine, nesto za epilepsiju - nisu znali odgovor, ja koji sam znao rekao sam ali dzaba...imao sam vec upisanu ocenu. Dakle, istina je, najlakse se mozda kod nje polaze ali nikad u zivotu nisam bio izneviraniji na ispitu! Ne ocekujte veliku ocenu!

diplfarm

Da li se kod prof, Kace izvlace kombinacije ili ona diktira pitanja? ima li neko pitanja iz januara?

diplfarm

Kolege, ako neko bude sutra slusao ispit kog prof.Kace neka napise pitanja, znacice nam punooooooooooooo, hvala unapred...




Rambo

Pitanja sa ispita 23.02.2013.

1.zavisnost i tolerancija
2.beta 2 agonisti
3.medijatori u cns-u
4.kardiotonični glikozidi
5.vitamin D
6.uterotonici i tokolitici