Poslovice i citati

Started by nasty girl, 13-06-2006, 09:53:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mashrum

Gledaj samo da tvom d*petu bude dobro.

Uglavi svoje d*pe naroèito tamo gde drugi misle da ne treba¹.

Zabadaj nos u stvari koje te se ne tièu.

Podmetni nogu i prijatelju i neprijatelju – potom se uglavi na upra¾njeno mesto.

Muvaj devojku prijatelja svog.

Kad neko plaèe, u¹tini ga – nek plaèe jo¹ jaèe.

Posoli ranu prijatelju.

Ako ne¹to ¾eli¹ – insistiraj, dok drugi ne popusti..¾ivèano.

Ne daj nikome ni¹ta, biæe vi¹e za tebe.

Prijatelji ne postoje. Postoje samo neprijatelji.

*************************
(Pametnjakoviæ)

Al-Jasmina

:116: O Boze, surovo :lol: :lol: :lol:


Svaka je buva u svom selu jaka  :)):


Mashrum

Surovost donosi profit.  :roll: :lol:

(Mashrum)

SLATKIS

Nema prijateljstva bez srodnosti meðu du¹ama.Prijateljstvo se na bira,ono biva,ko zna zbog èega,kao i ljubav.
                         (Selimoviæ)

Mashrum

Ja sam uvek ¾eleo da znam ko skuplja smeæe, a ti si ¾elela da zna¹ ¹ta se krije u umu sakupljaèa smeæa.
Oduvek si ¾elela proniknuti u dubinu svega, tra¾eæi pravo znaèenje. To bi nekoga izludelo, ali mene je nateralo da se i sam zagledam u dubinu.

Ne mo¾e¹ prihvatiti ni¹ta, dok ne prihvati¹ samoga sebe.

On bi trebao biti èovek za sebe, a ne èovek kakvog bih volela. A ako to nije dovoljno, onda nije dovoljno.

Prava inteligencija znaèi nemati predrasuda i biti otvoren. To ne znaèi da si budala

Da bi dohvatio plod s drveta, mora¹ stati na ivicu.

(Shirley MacLaine)

********************************

"Mo¾e¹ mi reæi da je moj rad prelep ili da traæim vreme, ali to ne bi uticalo na moju unutra¹nju smirenost. Ovaj stav se zove 'znati svoju vrednost'". Potom mi je postavila retorsko pitanje na koje je sama odgovorila. "©ta misli¹, kolika je moja vrednost? Ravna nuli."
"To je vrlo jednostavno," poèe Klara da obja¹njava. "Sve dok su pozitivne i negativne sile u ravnote¾i, one jedna drugu potiru, ¹to znaèi da je moja vrednost na nuli. To takoðe znaèi da me ni u kom sluèaju ne mo¾e uznemiriti kada me neko kritikuje, niti mo¾e da mi bude drago kada me neko hvali."


"Poku¹aj da zamisli¹ sebe kao gigantsko skladi¹te uspomena," predlo¾ila je." U tom skladi¹tu, jo¹ neko je pored tebe ostavio svoja oseæanja, ideje, mentalne dijaloge i obrasce pona¹anja. Po¹to je to tvoje skladi¹te, dozvoljeno ti je da ulazi¹ u njega i pretura¹ po njemu kad god to po¾elis kao i da se slu¾i¹ bilo èime ¹to tu pronaðe¹. Problem je u tome ¹to apsolutno nema¹ uvida u inventar zato ¹to je on ustanovljen pre nego ¹to si ti postala vlasnik skladi¹ta. Na ovaj naèin, tvoja moguænost izbora je drastièno ogranièena."
Dodala je jo¹ kako na¹i ¾ivoti lièe na jednu neprekidnu vremensku liniju zato ¹to se inventar na¹eg skladi¹ta nikada ne menja. Napomenula je da sve dok se skladi¹te ne isprazni, za nas ne postoji naèin da budemo ono ¹to zaista jesmo.

(Taisha Abelar )

****************************

Biti nepokolebljiv u razumevanju znaèi ne dopustiti da nas ono ¹to znamo spreèi u otkrivanju onog ¹to ne znamo.

(Ralph Waldo Emerson )




Mashrum

#80
Bio je tu par ovećih tiganja, ogroman mesingani svećnjak, nekoliko cigala, jedna stolica i mesingana modla za žele u obliku zamka.
Sve ga je to redom izudaralo i ostalo mu za ledjima.


„Kobasice u zemičkiiii“, dernjao se iz petnih žila. „Stare dobre kobasi..si..si..sice u zemičkiiii! Daj mi kobasicuuuu u zemičkiiii!“ Potom dograbi tri dobra komada i pokuša da ih pojede sve zajedno.
„Budi Bog s nama!“, reče Ridkali.
Stvorenje poče pola da trči, a pola da skače, dok su mu se ogrisci zemičke i komadići svinjske preradjevine kotrljali niz zapuštenu bradu.


„Ma ne beri brige“, reče Ridkali. „Sve ti je to pitanje one..gumarabike. Znaš ono kad tri prava ugla čine trougao..
„Da niste možda mislili na geometriju?“, upita Rinsvind merkajući vrata.  :>


Dao im je parče leopardetine..


Ne treba majmunu davati ključ od plantaže banana.


Osmeh je zapretio da liši Šest Povoljnih Vetrova gornjeg dela glave.


„Ovi ljudi“, reče Rinsvind, očajnički uperivši prst ka dvojici stražara, koji počeše da se povlače, „ovi ljudi imaju sendvič sa svinjetinom. I senfom!“
Ka stražarima se okrete 20 majušnih glava. U njima se probudilo svih 80 živih neurona.
A onda se pod zatresao.  :116:
...
Kada je stampedo sumo-rvača prošao, slikar Tri Čvrste Žabe je ustao, izvadio četkicu iz nosa, iščeprkao štafelaj iz krošnje i pokušao da na miru razmisli.


Ne možemo! Moramo hitno da properemo neke čarape!  :trfr:


Poznato je da su 4 Jahača čiji Dolazak najavljuje kraj sveta Smrt, Rat, Glad i Kuga.
Medjutim, i manje važni dogadjaji imaju svoje Jahače. Na primer, 4 Jahača Obične prehlade su Šmrkavica, Gušobolja, Zapušen nos i Nestašica maramica.  :116:


„Tako je! Pravo u bućke!“
„Gde se tačno nalaze bućke?“
„To je mali planinski venac nadomak Ose.“


„Za početak, hoću šolju čaja, toliko gustog da potkovica pliva po njemu. Tri kašike šećera. Za pet minuta. Jasno?“
„Šolju čaja za 5 minuta?“, na to će Dvocvet. „Ali to nije dovoljno ni za skraćeni ritual!“
Koen prijateljski prebaci ruku preko čovečuljkovih ramena.
„Sad imamo novi ritual“, reče. „Evo kako ide: Čaj, ljubavi. Mleko? Šećer? Krofnu? Još jednu? I slobodno reci evnusima, da je car bukvalan čovek i da je upotrebio onu frazu sa glavama koje se kotrljaju.


Bibliotekar se utetura u dvoranu, zanoseći se pod težinom velikog atlasa.  :trfr:
„Uuuk..“
(Za one koji ne znaju..bibliotekar je čarobnjak koji je koristeći jednu čin greškom pretvorio sebe u majmuna, a posle nije želeo da se vrati u prvobitno stanje. I jedini poznaje lavirinte biblioteke Nevidljivog Univerziteta.)


Knjižica – Zanimljiva vremena
Pisac – Teri Pračet

Al-Jasmina

Nema raka bez mokrijeh gaca

:trfr: Nasa narodna  :lol: :lol: :lol: :lol:

Mashrum

#82

          (http://nono9.us)



Mashrum



Za nauènika koji ima potpunu veru u moæ razuma, prièa se zavr¹ava poput noæne more.
Izmerio je planine neznanja, dosego najvi¹i vrh, a zapeo preko poslednjeg kamena,
gde ga je doèekala skupina teologa koji tu sede veæ vekovima.

Robert Jastrow – direktor Nasinog instituta Goddard za svemirska istra¾ivanja

Haha! :116:
Sjajno!

SPAJALICA

Ne znam ko je ovo rekao....

Gubitnik ima izgovor, pobednik ima re¹enje!

Mashrum





                                                                                            "The war is eternal,
                                                          and you shall find delight
                                                                    in fighting."

                                                                                                            :djavo




Mashrum


"Zamislite tu nesreæu
kad neko ne ume da bude ono ¹to zaista jeste,
i da u tome ¹to jeste bude i sveèan i uspravan,
nego Vam stalno zavidi ¹to ne zna da bude:  Vi."


                                                    Miroslav Mika Antiæ

Jasmin23

Tko rano rani, dvije sreće grabi.

Moja verzija:

Tko rano rani, umoran je cijeli dan. :D