Botanika

Started by Nea, 30-05-2006, 15:54:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nea


  Ovo je adresa sajta bioloskog fakulteta.
  Ovde se nalazi herbarijum koji bi mozda bilo korisno pogledati:
  www.bio.bg.ac.yu
   

zmajic

Kako prolaze ljudi na usmenom kod prof. Radise? Rekose mi neki da najvise pita familije?!

yeca

Radisa je fin cikica, kazu ljudi da je bolji od Branislave!
Ali ume da se zakaci za biljcice (i algice) pa cak i za njihovo geografsko staniste, ali znam ljude koji su bas bas malo znali ali su bili simpaticni pa su prosli

Tako da, ako ne mozete na znanje, vi onda na sarm  :wink:

Masha

Radisa je mnogo fin. Nemojte da brinete. Pita on i za staniste, ali ne uzimA za zlo ako to ne znate. Ja se secam kada sam polagala kod njega da je pitao jednog kolegu gde moze naci biljku o kojoj je govorio, a ovaj mu je posle duzeg razmisljanja rekao da ako mu to bude trebalo on ce otvoriti knjigu i procitace jer i da je to naucio zaboravio bi vrlo brzo pa bi opet morao da otvara knjigu. Profesor se samo nasmejao i rekao mu da je u pravu!

Bred

I moj je utisak da je profesor mnogo otvoreniji za saradnju

nimerija

I profesorka je odlicna.... Mada rekla bih da Violeta barata sa vise znanja, ali na ispitu je profesorka totalno korektna i ne gnjavi van pitanja, mada mislim da joj je vazna ocena sa prakticnog... Eto...

zmajic

Znaci bez frke. Hvala ljudi.

yeca

Ma da!!
I nemojte da se salite da ne ucite alge i funghi, to obavezno dolazi i ponavljaju se visa puta ta pitanja.. Bar kod profesorke, ja kad sam odgovarala, pa jedno prvih 5-6 kombinacija je imalo alge a ribe su redom svih 5-6 padale i padale...

Bred

Shvatite da sva pitanja MORAJU da se nauce i bice vam mnogo lakse i davacete sve redovno

yeca

Bred, mudro zboriĀ¹!!  :K

zmajic

Bred HVALA ti na tako inteligentnoj izjavi. Ja to stvarno nisam znala!! :K
Pa nisam upoznala bas mnogo studenata koji sa polovicno naucenim ispitina svaki za redom polazu.

Bred

#11
Ha ha, pa studenti uvek pokusavaju da se na neki nacin izvuku da ne uce sva pitanja i onda kukaju kako im je bas to pitanje palo :roll: Razumem ja to u visim godinama, posle 3. ali u drugoj :roll:  :F

zmajic

OK! Ja cu sad da poslusam strarijeg kolegu, pa cu da ucim sva pitanja, a onda cu od trece da eskiviram :P

Nagflar_the_Sinner

Profesorka je extra!!!
Ljudi, citajte praktikum pre ispita kod nje, ona pita dosta stvari odatle i ne morate da ucite andreceume i gineceume biljaka vec obratite paznju na sekretorne strukture u kori, listovima i stablu biljaka, takodje obratite paznju na sprovodne snopice...
Srecno!

bebica111

slazem se sa Nagflar_the_Sinner...... profesorka je stvarno je super, ne seta puno od teme, ali kod svake familije najvise trazi da se zna zasto su te biljke bitne nama farmaceutima, i sekretorne strukture)gde se nalaze, sa cime su) OBAVEZNO