Gradivo, kolicina, odakle spremati usmeni i pismeni, utisci o literaturi...

Started by Becks, 29-09-2006, 14:03:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Al-Jasmina

Slajdovi su dovoljni ali bez knjige/predavanja kojima bi se slajdovi popunili - nece biti razumljivo!
evo primera kako sam ja neke nejasnoce sebi razjasnila

Genetika bakterija mi je bila poprilicno apstraktna-
pod tim podrazumevam lekciju PRENOS GENETSKOG MATERIJALA
...
sve je to ok napisano u knjizi / knjigama
ali tek sam na predavanjima uhvatila poentu price
jer su predavaci popunjavali praznine u tezama

e sad, ako ti je prekasno da ides na predavanja
moj savet je da nadjes necije beleske sa istih...
Knjige su OK ali ima stvari koje su u njima zastarele (bar je tako u mom izdanju bilo)
i stvari koje cak i nisu tacne (mali broj ali nikad se ne zna)

:cvet

Marince

Ja sam ucila celu opstu iz knige,pola specijalne isto iz knjige i zesce se smorila i onda sam ostatak ucila iz predavanja i bilo mi je i lakse i brze sam ucila.Tako da bih svima iskreno preporucila da uce iz predavanja/slajdova i neke stvari koje su nejasne da se dopune iz knjige.Ja sam dobila 10,tako da vam je to dokaz da su predavanja dovoljna i za visoku ocenu :cvet

Ksenija

i sta je zakljucak na kraju,ima li smisla ici na predavanja,pisati? :lol2:

Daca

Danas je prof.rekla da ce 11.5. moci da se polaze kolokvijum koji ce da obuhvata bakteriologiju,i ko polozi,oslobodice se tog dela na testu...U svakom slucaju-ne moze da skodi! :>

marer_86

Quote from: Daca on 18-02-2008, 17:56:36
Danas je prof.rekla da ce 11.5. moci da se polaze kolokvijum koji ce da obuhvata bakteriologiju,i ko polozi,oslobodice se tog dela na testu...U svakom slucaju-ne moze da skodi! :>

ovo vazi samo u slucaju ako se polozi kolokvijum posle vezbi(prakticni ispit)!

Quote from: marer_86 on 04-03-2008, 17:01:14
Quote from: Daca on 18-02-2008, 17:56:36
Danas je prof.rekla da ce 11.5. moci da se polaze kolokvijum koji ce da obuhvata bakteriologiju,i ko polozi,oslobodice se tog dela na testu...U svakom slucaju-ne moze da skodi! :>

ovo vazi samo u slucaju ako se polozi kolokvijum posle vezbi(prakticni ispit)!

doslo je i do nekih izmena danas!
profesorka je okacila obavestenje na isntitutu da se kolokvijum iz mikroba(test) 11. maja moze polagati i bez polozenog kolokvijuma sa vezbi(prkaticnog ispita)!
i dalje vazi da ga mogu polagati samo studenti koji slusaju trecu godinu prvi put ove godine, tj oni koji je nisu obnovili!
pa neka nam je sa srecom!

aska

da li postoji sansa da se i starijim studentima tj onima koji su obnovili trecu, dozvoli izlazak na kolokvijum 11.maja?
i, ukoliko postoji sansa, kako da se to izdejstvuje? da li da i mi napisemo neku peticiju ili tako nesto?
iskreno, mozda ce, vama mladjima, ovo zvucati glupo ili smesno, ali sto se vise mikrobi uce manje se znaju a ja bi da se ozbiljno baim na ucenje farmaceutske, vec je vreme doslo..
hvala unapred!!!!

marer_86

za sada nije moguce, ali uz neku organizaciju svih studenata koji su zainteresovani vredi pokusati!