Restorani

Started by Darker, 01-09-2006, 13:44:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darker

Malo da podelimo iskustva koja se tièu op¹tih pitanja: gde izvesti lep¹u polovinu/gde naterati pametniju polovinu da vas izvede :> :> :> :>
Kao svaki lokalpatriota, poèeæu sa super kafanicom u Mirijevu: Kao kod kuæe
Super mesta¹ce - nije skupo, obilno, vrlo ukusno, enterijer savr¹eno odraðen(stvarno izgleda kao da ste do¹li kod nekoga kuæi, ako ste bili u recimo klubu  Svetskih putnika - znate o èemu prièam :wink:)
Ko ¾ivi u Mirijevu i okolini, moguæe je naruèivanje hrane - besplatna dostava, jedino posle morate da im vratite sudove. Potpuno domaæinska atmosfera... :ziveli :ziveli

Masha

Meni se jako dopada restoran "Daca" koji se nalazi na Karaburmi. Kada sedite unutra imate utisak da ste u nekoj kuci s pocetka 20. veka. Hrana je superiska, a porecije su velike tako da ja uvek narucujem samo pola iste. Kelneri nose delove srpske narodne nosenje i obavezno opanke i jako su ljubazni. Inace, i ovde je skroz domacinska atmosfera jer sve sto ne pojedete spakovace vam za poneti.

vladimir

Ako Vas nekad put nanese ka KG-u, a idete starim putem ( preko Topole ), na samom ulazu u KG sa desne strane se nalazi restoran "Avala".Mislim da u Srbiji ne postoji restoran sa boljom domacom kuhinjom, a manjim cenama.Jos ti spakuju da poneses kuci ( ali u specijalnom pakovanju, da ne moras da im vracas posle  :lol: ).Sta da Vam kazem, ja mogu mnoooogo da pojedem, ali se tamo ne usudjujem da narucim vise od pola porcije necega...
A o restoranima u BG-u koji mi se svidjaju, naknadno. :)

lijepa bosanka

#3
Quote from: masha on 01-09-2006, 14:02:42
Meni se jako dopada restoran "Daca" koji se nalazi na Karaburmi. Kada sedite unutra imate utisak da ste u nekoj kuci s pocetka 20. veka. Hrana je superiska, a porecije su velike tako da ja uvek narucujem samo pola iste. Kelneri nose delove srpske narodne nosenje i obavezno opanke i jako su ljubazni. Inace, i ovde je skroz domacinska atmosfera jer sve sto ne pojedete spakovace vam za poneti.


E pa masha,javi kada budes dolazila ,jer ja sam na 5 min odatle..... :wink:
I bas sam htjela da predlo¾im..... :>

Naravno,po meni je nasa kuhinja mnogooooo dobra.....
Ali posto sam nekoliko puta isla u Italiju,imam lijepe uspomene i9z te zemlje....evo restorana koji moze da mi vrati sjecanje....


"Pietro Dell’Oro"



Na uglu Trnske i Save Kovaèeviæa 2005. otvoren je restoran Pietro Dell’Oro. Ime je dobio po jednom od osnivaèa fudbalskog kluba Inter i deo je ugostiteljskog lanca Bella Napoli Group. Specijaliteti italijanske i francuske kuhinje, koje pripremaju vrhunski kuvari, zadovoljiæe i najistanèanije ukuse pravih ljubitelja dobre hrane. Vinska karta restorana nudi gostima raznovrsna domaæa i strana vina, dok su neki od najboljih beogradskih koktel majstora zadu¾eni za pripremanje svih vrsta koktela. Prostrana i prijatna ba¹ta i gradski parking u blizini, samo su neki od detalja koji upotpunjuju ponudu restorana Pietro Dell’Oro. I sam Adriano Leite Ribeiro, napadaè Intera i jedan od najboljih fudbalera dana¹njice izjavio je povodom posete ovom italijanskom restoranu: "Pietro Dell’Oro je odlièan restoran! Svaka èast, nisam oèekivao da æu u Beogradu naiæi ba¹ na ovako ne¹to. Rekao sam Dekiju Stankoviæu da ¾elim ponovo da doðem da bih probao jo¹ neki specijalitet. Oèekujte me uskoro".

yeca

Splav ®ABAR na zemunskom keju, pored Monce, nije jeftin ali je odlièno uredjen, sa odliènom atmosferom i jo¹ boljom hranom...
U svakom sluèaju, za specijalne prilike ...

Masha

#5
@LB: Posto volis italijansku kuhinju evo jos jednog restorana sa dobrom klopicom i prijatnom atmosferom- restoran "Ottimo" na Studentskom trgu, tacnije preko puta PMF-a. Ako se odlucite za dezert probajte tiramisu- odavno nisam jela bolji. Pozz
P.S. A mozda se vidimo i kod "Dace"  :wink:

katarina

Najbolji i najlepsi mi je Frans...
A ne-fensi varijanta Balkan Expres na Gardosu-dobar pogled, jeftina hrana!
Moram da pohvalim i poslasticarnicu "MAX"! Odlicni kolaci od cokolade! Nalazi se posle terazijske cesme, sa desne strane, ne znam koji broj...

yeca

©to se kolaèa tièe, meni se Buongiorno malo smuèio, ali je zato Mama's bisquit house ZAKON. U Str. Bana i u Srpskih vladara (bilo nekad, sad se drugaèije zove...)

Masha

Da,sada je to Max house.

lijepa bosanka

A da li je neko cuo za "Stenku"? Ona je negde kod sajma....prodje se ispod nadvoznjaka....ne sjecam se bas najbolje....
nije fensi....ali je da se opustis -superiska!!!! Sviraju ti muzikanti na uvce,klopa super,vina ima koliko hoces u bokalima kao domace,ma milina....
Ja sam se tu extra provela ,a jos bolje najela(za male pare!) pre nekih godinu dana..... :~
Super riblji specijaliteti....mmmm...

da ....i prsten dobih tada  :stid: ....uh....luda noc bijese to....  :loptica

Darker

QuoteNajbolji i najlepsi mi je Frans...
QuoteAko se odlucite za dezert probajte tiramisu- odavno nisam jela bolji.

Kad ssmo veæ kod Tiramisu-a i Fran¹a, ba¹ pre neki dan bejah u dotiènom i za dezert sam jeo Tiramisu, mnjammmm. Jedan o najlep¹ih restorana, sad sam prvi put bio unutra, obièno budem u prelepoj ba¹ti. cene naravno ujedaju, ali se zato isfolirate jedan dan da ste d¾et-set i milina :K :K :K

Grèki restoran - Zorba
Na uglu 27.marta i Beogradske. Cene su vrlo Grèke, to æe reæi deru ko :F :F :F, ali je zato savr¹eno... jeo sam tamo najbolju paradajz èorbu i neku piletinu u sosu sa povræem i medom(¹to zvuèi prilièno bezveze kad ovako objasnim, ali je stvarno njammmmm). Ali tamo æu navraæati jo¹ koji put zbog -Rota pite!! Pita od jabuka, prelivena karamelom i sa sladoledom... Ja nisam neki ljubitelj slatkog, ali na ovome bih mogao da ¾ivim... a pravi se u smo 5 restorana u svetu, a jedan od njih je Zorba... Ako ni¹ta, svratite da omiri¹ete atmosferu ida pojedete Rota pitu (280 din)

besno pile

Moj favorit je "Trag" kao totalno opusteno mesto sa pristojnim cenama.Probajte lignje na zaru i corbu "trag" (njam,njjam,...).
A od fensi mesta(mada se tamo ne osecam bas prijatno)-"Zaplet".Bukvalno sva klopa im je savrsena!

katarina

E jeste u Tragu je super klopa, ali ambijent je malo.....mislim bez prozora je a ja to ne volim!

Casanova-italijanski restorancic, deru, al je presladak! Na Dorcolu je-ugao "neke" i "neke" ne znam tacno:)

katarina

E da i Talir- tiramisu, nikad bolji!

ivilija

Meni je potpuno savrsenstvo Libanski restoran "Byblos" u ul. Kneginje Zorke!
Hrana je malo je reci savrsena, o cemu govore i cene u gore pomenutom restoranu...Jele smo musaku od patlidzana i lesnika,krokete od leblebije sa nekih 1000 preliva, pilece raznjice i neku govedinu cini mi se...i jos neku kiselkasto ljutu salaticu u maloj porciji...zaista izvrsno!
Definitivno treba sve ono probati!!! :happy: