Restorani

Started by Darker, 01-09-2006, 13:44:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

pereca

Evo i mojih favorita:
Nacionalna kuhinja - restoran K2 (Ulica Dz.Kenedija, Novi Beograd), preporuka Sumski cevap (nema veze sa cevapima i mlevenim mesom), spikovane telece grudi u sacu sa kajmakom, cene - prosecne, porcije - ogromne, ambijent - nacionalni, odlican, usluga - najbolja u gradu, cuvani parking. Samo nema bastu. Sve ostalo ima.

Kolaci - Black forest u Zvezdara teatru! Reci su suvisne.

Kineska hrana - restoran Secuan u Novom sadu. Jedina kineska hrana u Srbiji koja mi se svidja, mnogo sam izbirljiva. Pa prosudite.

Testa, paste...italijanska hrana - Trag (ima prozore, ima staklenu bastu na gornjem nivou), preporuka - taljatele sa piletinom i vrganjima.

Palacinke - Disney u Novom Sadu.

Brza hrana - "kod Jefte" pored Disney-a u Novom Sadu (ali ne zavaravajte se da mozete oboje u istom danu)

Eto to je to, bas tim redosledom kako je navedeno. Ako vam je puno, onda obavezno izaberite K2!

AquArius

Apsolutno, pez premca - ©aran!
Najbolja riba.
Savrsena atmosfera.
Duh i istorija...

Nekad Zlatni saran, sada samo ©aran.
Zemunski kej nije boljeg restorana imao!

Darker

Quote from: ivilija on 03-09-2006, 19:44:38
Meni je potpuno savrsenstvo Libanski restoran "Byblos" u ul. Kneginje Zorke!
Hrana je malo je reci savrsena, o cemu govore i cene u gore pomenutom restoranu...Jele smo musaku od patlidzana i lesnika,krokete od leblebije sa nekih 1000 preliva, pilece raznjice i neku govedinu cini mi se...i jos neku kiselkasto ljutu salaticu u maloj porciji...zaista izvrsno!
Definitivno treba sve ono probati!!! :happy:
e to jeste, hrana i atmosfera je stvarno vrh, ali mene je posebno odu¹evilo kupatilo - sa miri¹ljavim sveæicama i pe¹kiriæima za jednokratnu upotrebu, koje nakon upotrebe odlo¾ite u korpu :Bog
Gde vam je taj Trag?
Jo¹ dva super nacionalna restorana - Tabor i Sinðeliæ. Skupi su. Ali za sve pare. U Sinðeliæu sam jeo nikad bolje punjene lignje na ¾aru, kao i Palaèinke u vinskom ¹ato-u, dok su se za stolom pored mene ba¹karili NBA dream team sa Ajversonom i ekipom za vreme dijamantske lopte pro¹le godine... :~ :~
A u Taboru - preporuèujem specijalitet kuæe -Ve¹alica Tabor... Nekoliko poveæih parèiæa mesa sa(ve¹alice) sa ro¹tilja, zapeèenih u keramièkoj posudi sa pomfritom i kajmakom... A i muækalica im je savr¹ena... kao i pohovani kaèkavalj :T :T :T(opet smajli koji se oblizuje :>)

katarina

#18
Uhhhh Trag je negde kod Gundulicevog venca, cini mi se... Imas sigurno u Zutim stranama..

Tamo se stvarno dobro jede.

E znate koji jos....? Bella Napoli...italijanski restorancic...mnooooooooogo lep, blizu zemunskog keja(iz Glavne, pre Madlenijanuma skrenete desno i pri kraju ulice sa leve strane)....

samo......zasvrbeo me dlan kad sam videla racun!

spojio sam poruke-V

Masha

"Byblos" je stvarno divan. Obavezno ga posetite!

sandric

Trag je u ulici Djordja Jovanovica ili slicno odmah pored Bajlonija
Skadarlija Tri sesira,dobra hrana,nije skupo...
Treba li rezervacija za Byblos

AquArius

Byblos je 2 sa nista.
Bolje da rezervises.
064 6106542
Vec neko vreme imamtaj broj, al' proveri za svaki slucaj.  :wink:

yeca

Quote from: Darker on 06-09-2006, 20:51:56
ali mene je posebno odu¹evilo kupatilo - sa miri¹ljavim sveæicama i pe¹kiriæima za jednokratnu upotrebu, koje nakon upotrebe odlo¾ite u korpu :Bog
Ima toga i u ®ABARU sa sve ulo¹cima (raznih vrsta) za dame
A o klopi u ®ABARU da ne prièam, veæ rekoh..

Darker

Ulo¹ci mi stvarno ne trebaju, a ko hoæe mo¾e da ih konzumira i u Bongiorno-u u Save Kovaèeviæa, preko puta kuæe piva :> :> :> :>
Ponad Zvezdarske ¹ume, kod mladog Obiliæa, ulica Pante sreækoviæa, restoran Nova Tiha noæ.
Poznat je bio kad se otvorio po jagnjetini ispod saèa, u stvari dok je jo¹ bio Tiha noæ(bez nova :>) samo je to i slu¾eno, u poèetku...
Stvarno mnogo dobro, pogotovo prija zimi, topla atmosfera, topla jagnjetina, a posle toga recimo kru¹ke u vinu ili tufahije, mmmmmmmm :T :T :T
A cene su proseène...

sandric

Kolaci su dobri u Hajatu,ali su im cene malo nerealne....Palacinke su dobre na Keopsu i bas nisu skupe

yeca

#25
Quote from: Darker on 09-09-2006, 14:12:33
Ulo¹ci mi stvarno ne trebaju, a ko hoæe mo¾e da ih konzumira i u Bongiorno-u u Save Kovaèeviæa, preko puta kuæe piva :> :> :> :>
Ja rekoh ulo¹ci za dame, al' dobro ako ti mora¹ da nam potvrdi¹ da ti stvarno ne trebaju... :K
Biv¹a Save Kovaèeviæa, sada¹nja Mile¹evska...

Quote from: sandric on 09-09-2006, 19:42:00
Palacinke su dobre na Keopsu i bas nisu skupe
Meni su bljutave i sve slane istog ukusa... isti poh, isti garnirung, isti sos, ups svega dva menjaju (¹atro tartar sos i pavlaku)...
Amika je ipak prva poèela i najoriginalnija je, jes' malo da je ne propagira niko ali najbolji su ubedljivo...
A najgore palaèinke su u Pinokiu u Zemunu - evo malo anti-reklama da znate gde bar da ne idete ili da ne oèekujete...

Pizza na parèe (ili cela) je odlièna na poèetku Po¾e¹ke sa desne strane (preko puta pekare sa francuskim pecivima, ne mogu da se setim kako se zove) a i palaèinke su im odliène...

sandric

Pizza na parce je dobra u Amigu na Banovom brdu

yeca

PONÈO je u Po¾e¹koj :)

Darker

O da, Amika, nekada be¹e pri dnu skadarlije, sad su je èini mi se, premestili, ali ne znam gde?
Pljeka, sa ulice, najbolja u Perperu, na slaviji...
Pizza parèe - Pica trg, pre svega zbog keèapa, mmmmmmmm... Mada svaki put dobijem sve manje i manje parèe :box :box :box

zoe

Amika, u Misarskoj, oduvek bila... Takoreci, ona je jos jedan od objekata Trece beogradske posto je cesto tamo bilo vise naroda nego u samoj skoli.... :)