Zimski sportovi

Started by SPRING, 21-11-2006, 21:58:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zabica

da li neko prati tkz skijasko trcanje, i da li je neko probao to??

Phenomenon

Od zimskih sportova najvise volim sankanje i grudvanje

SPRING

Quote from: Phenomenon on 07-12-2006, 15:10:46
Od zimskih sportova najvise volim sankanje i grudvanje

Mogli bismo da organizujemo neko takmicenje.... Kad padne sneg, naravno.... :roll:

Al-Jasmina

Mislis AKO padne sneg...

Phenomenon

Bilo bi lepo.
Mi smo u se srednjoj stalno, na svakom odmoru, grudvali sa masinskom i zanatlijama (SHUP).
Doduse, uzevsi u obzir gde nam je fakultet mozemo da organizujemo takmicenje:
"Farmaceuti" vs "krave (domace zivotinje)"
"Farmaceuti" vs "nista, ama bas nista" =)

Al-Jasmina

Zasto..?
Moze Farmaceuti Vs Besni seljaci po cinim njivama gazimo :)

nasty girl


Al-Jasmina

Znam znam, :cvet
ajde ljudi izvestavajte
ne stizem da gledam...a ima jedan cakani skakac...mislim da nije nesto spec.uspesan ali ono...
que se zbiva?

nasty girl

Kosteliæ pobednik superkombinacije
AP
AP

Pobednik prve superkombinacije u novoj sezoni Svetskog kupa skija¹a je Hrvat Ivica Kosteliæ.

Osmu pobedu u trci za Svetski kup u karijeri Kosteliæ je ostvario sa sekundom i osam stotih prednosti u odnosu na drugoplasiranog Austrijanca Baumana. Treæi je bio Bur¾e iz Francuske.

Vodeæi u ukupnom poretku Svetskog kupa Norve¾anin Aksel Lund Svindal osvojio je ¹esto mesto.

Superveleslalom i slalom za kombinaciju vo¾eni su u austrijskom Rajteralmu.

Superkombinacija, rezultati:
1. Ivica Kosteliæ (Hrvatska) ..... 2:08.90
2. Romed Bauman (Aut) ..... 2:09.98
3. Pjerik Bour¾e (Francuska) ..... 2:10.41
4. Hans Olson (©vedska) ..... 2:10.44
4. Ted Lid¾eti (SAD) ..... 2:10.44
6. Aksel Lund Svindal (Norve¹ka) ..... 2:10.47

Svetski kup, trenutno:
1. Aksel Lund Svindal (Norve¹ka) ..... 275
2. Peter Fil (Italija) ..... 206
3. Didije Ku¹e (©vajcarska) ..... 204
4. Benjamin Rajh (Austrija) ..... 176
5. Rajner ©enfelder (Austrija) ..... 169
6. Mario ©ajber (Austrija) ..... 149

b92

hulio_salinas

#24
16/12/2006 | Izvor: B92, eurosport

Ski skokovi: pobeda 16-godi¹njaka



Tinejd¾ senzacija Gregor ©lirencauer je senzacionalnim skokom u Engelbergu do¹ao do svoje druge pobede u Svetskom kupu. ©esnaestogodi¹nji Austrijanac je odu¹evio domaæu publiku izuzetnim skokom od 140,5 metara u drugoj rundi, ubedljivo najboljim rezultatom dana.
©lirencauer se nalazio na ¹estom mestu posle prve runde, ali je na kraju osvojio 6 bodova vi¹e od Norve¾anina Andersa Jakobsena, koji je skoèio samo 129m u drugoj rundi.
Poljak Adam "Leteæi Brkovi" Mali¹ je bio treæi, dok je razoèaravajuæi drugi skok Simona Amana spustio na èetvrto mesto.
Nekoliko velikih imena se jo¹ muèe da pronaðu pravu formu. Jakub Janda je bio èetrnaesti, Mati Hautameki 16. i Jane Ahonen 21. Biv¹i ¹ampion "Èetiri skakonice" Sigurd Petersen nije stigao ni do finalne runde, po¹to je u jedinom skoku ostvario samo 113,5 metara.
©vajcaraci Aman i ©lirencauer trenutno zauzumaju prva dva mesta u ukupnom plasmanu.

==========

Trijumf Stiva Najmana



Amerikanac Stiv Najman ostvario je svoju prvu pobedu u Svetskom kupu, koristiv¹i italijanske skije koje su nekada pripadale Kristijanu Gedini.
Leo Musi je, pre Stiva Najmana, vodio raèuna o opremi italijanskog skija¹a.
„Leo je ovde trijumfovao èetiri puta sa Gedinom i sada je do¹ao red na mene. On je najzaslu¾niji za moj uspeh, dao mi je Kristijanove stare skije i sve je pro¹lo kao u snu“, rekao je dvadesteèetvorogodi¹njak, kome je ovo najbolji rezultat u karijeri.
Gedina se povukao u subotu nastupiv¹i na skijama iz 1989. godine, kojima se prvi put popeo na pobednièko postolje.
„On je sjajan èovek, uvek je nasmejan. Svima æe nedostajati“, izjavio je Amerikanac.
Stiv Najman je pobedom zaokru¾io sjajan vikend Amerikanaca, po¹to je Bode Miler trijumfovao u super veleslalomu, a Marko Saliven ostvario èetvrto mesto.
„U velikom smo naletu. Pored Milera, tu je jo¹ i Saliven, kojem je pobednièko postolje izmaklo za dlaku. Ne bi trebalo zaboraviti ni Teda Ligetija i D¾imija Kohrana, koji takoðe odlièno skijaju“, dodao je Najman.

==========

Dominacija Austrijanki u Rajteralmu



Renata Geèl ostvarila je 40 pobedu u karijeri po¹to je bila najbolja u superveleslalomskog trci u Rajteralmu.
Od prvih osam pozicija, sedam su zauzele Austrijanke. ©vajcarkinja Martina ©ild na kraju je bila treæa sa zaostatkom od 8 desetinki za pobednicom.
Na podijumu je bilo mesta i za Nikol Hosp. 31-godi¹nja Renata Geèl je bila ¹ampion Svetskog kupa 2000. godine, a ukupno je treæa najuspe¹nija alpska skija¹ica svih vremena. Samo njena zemljakinja Anamari Mozer i ©vajcarkinja Freni ©najder imaju vi¹e pobeda od nje.
"Pobediti pred domaæom publikom je specijalna stvar. Letim na oblacima", rekla je Renata Geèl.

hulio_salinas

Èetiri skakaonice: Jakobsen lider!
04/01/2007 | Izvor: B92



Norve¾anin Andreas Jakobsen pobednik je treæeg takmièenja novogodi¹nje turneje Èetiri skakaonice koje je odr¾ano u Inzbruku.

Jakobsen je u fantastiènom fini¹u skokom od 128,5 metara u drugoj seriji pobedio za samo jedan bod ispred domaæeg ljubimca Tomasa Morgen¹terna, dok je treæi bio ©vajcarac Simon Aman.

Ovim trijumfom Jakobsen je preuzeo prvo mesto u generalnom plasmanu, ispred Finca Lapija, dok je dosada¹nji lider Gregir Èlinezauer pao na sedmo mesto posle izuzetno slabih skokova i tek 11. mesta u Inzbruku. Poslednje takmièenje na turneji odr¾aæe se 7. januara u Bi¹ofsahofenu.

SPRING

Nikako da pohvatam kako se zove mali Austrijanac... Gregor, Grigor, Slerenzauer, Slirencojler, sad vidim i Clinezauer...  :roll:

mikele

Zove se Gregor Slirencauer(Gregor Schlierenzauer) i drago mi je sto je bio tek 11.Bilo bi lepo da tako i ostane do kraja sezone  :> :> .Ipak su moji favoriti skandinavci,tj Andreas Jakobsen(NOR) i Artu Lapi(FIN). Nadam se da ce jedan od njih dvojice pobediti u ukupnom poretku takmicenja 4 skakaonice.Interesantno je da je Andreas Jakobsen vodoinstalater i tek je ove godine uspeo da upadne u najbolji tim Norveske,a vec je jedan od favorita za trijumf u generalnom plasmanu.Trud se isplati,nema sta.Svaka cast :Bog :Bog :Bog

SPRING

Jakobsen mozda, ali Lapi je slucajno pobedio na prvoj skakaonici... Danas u 19h na eurosportu su kvalifikacije, a sutra u 16:40 takmicenje u Bisofhofenu (nisam sigurna da se ovako izgovara, slobodno me ispravi)  :loptica

mikele

Nisi mnogo pogre¹ila,èita se Bi¹ofshofen ili ti u orginalu Bischofshofen(AUT).
Lapi jeste slucajno pobedio na prvoj skakaonici u sezoni jer se skakala samo jedna serija,ali na takmicenju 4 skakaonice je konstantno u samom vrhu.U Obersdorfu je bio sedmi,u Garmisu peti,a u Insbruku cetvrti.Mozda je sada dosao red da bude na samom vrhu,ko zna?  :hm :hm :hm