Bioskop je mrtav, ¾iveo DVD

Started by Bred, 27-11-2006, 08:55:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dyki

Quote from: Darker on 28-11-2006, 14:14:26
Quote from: dyki on 28-11-2006, 09:21:37
Mislim da to zavisi od filma. Ja npr. (zvucace stereotipno) volim skoro svaki film da pogledam, od Holivudskih akcija do tripova B produkcije. E sad, mislim da neki akcioni film ili neki koj ide na kartu efekata (npr. Gospodar Prstenova) ne moze dobro da se dozivi ako se ne gleda u bioskopu, dok neki tipa "Borat" ili teen komedijice/ljubavne sapunice mogu opusteno da se gedaju kuci lezeci ispred monitora/TVa :)
Za¹to da ih gleda¹ kuæi, kad mo¾e¹ sa nekom BLISKOM OSOBOM da ode¹ u mrak bioskopske sale, jo¹ ako je sala prazna, a vi zagrljeni...
hahahahhahahahahahahhahahahahahahahahahahahahah :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K

Zato sto, paceru, ako mi je to cilj, a ne gledanje filma, zar nije bolje da budem u spavacoj (ili bilo kojoj prigodnoj) sobi kod mene/nje kuci, a? Imas ti jos da ucis mladjani Zelenko, slab si mi nesto...

Darker

Aha. I tako Dyki doðe i ka¾e nekoj devojci: e, ¹ta radi¹ veèeras, aj' u moju spavaæu sobu da gledamo film?
Bioskop nema toliko veze sa gledanjem filma, koliko ima veze sa izlaskom...

dyki

#17
Quote from: Darker on 29-11-2006, 20:34:27
Aha. I tako Dyki doðe i ka¾e nekoj devojci: e, ¹ta radi¹ veèeras, aj' u moju spavaæu sobu da gledamo film?
Bioskop nema toliko veze sa gledanjem filma, koliko ima veze sa izlaskom...
Pa ti bi to od mene jos i manijaka da napravis? Rekao si BLISKA OSOBA a ne "neka devojka", tj. ako neku devojku vodim u bioskop ne mora da znaci da mi je vec postala bliska i sigurno da ne bih uradio nesto slicno tvom tumacenju! Ne trci pred rudu macane i ne izvrci reci, bolje cuti i lepo citaj inace odosmo u OFF opet!

SPRING

Sorry sto vam upadam u diskusiju, necu dugo... I dalje me cudi ljudska pohlepa, jedan od primera je i ovo sa bioskopima... Draze im je da ulaznice kostaju 300 din i da samo retki gledaju projekcije, nego da spuste cenu na 100 din i tako bar malo udju u trku sa piraterijom... :roll:  A pirati su sve bolji, juce sam gledala prvi film koji je bio preko celog ekrana (kad nema onog crnog dela gore i dole, znam da postoji ime za to, ali ne mogu da se setim...)

dyki

Quote from: SPRING on 29-11-2006, 21:16:03
Sorry sto vam upadam u diskusiju, necu dugo... I dalje me cudi ljudska pohlepa, jedan od primera je i ovo sa bioskopima... Draze im je da ulaznice kostaju 300 din i da samo retki gledaju projekcije, nego da spuste cenu na 100 din i tako bar malo udju u trku sa piraterijom... :roll:  A pirati su sve bolji, juce sam gledala prvi film koji je bio preko celog ekrana (kad nema onog crnog dela gore i dole, znam da postoji ime za to, ali ne mogu da se setim...)

Nema potrebe za sorry :)
Ona sa manjim ekranom je 16:9 format, a sa vecim 4:3 format, tako se i zovu... Valjda :) Zavisi na kom TVu/Monitoru gledas, u bioskopima je 16:9 format standard kao i na vecini (stranih) DVDeva
Inace slazem se sa teorijom o pojeftinjenju karata, tako bi napunili sale sigurno i svima lepo :)

SPRING

Bas sam danas pricala sa drugaricom kako je bilo super kad smo isle na "revije filmova"... Jeftine karte, gomila filmova... Mogli bi to da uvedu bar jednom mesecno.... Pa da bude:"Ponovo radi bioskop"  :)

Darker

Seæam se kad je u Odeonu bila akcija:neka bioskop ponovo bude najjeftinija zabava, pa u renoviranom bioskopu za 30 dinara gledah gomiletinu filmova za koje mi nikad ne bi palo na pamet da gledam u bioskopu...

dyki

pa zato su i bile karte 30 din, tesko da bi dali tako nesto za neke "jace" filmove... bilo je par takvih akcija (bese tako nesto pre 7-8 godina) ali s obzirom kako kratko traju... bolje je Tuckwood sistem - ista cena karte ali vise malih sala tako da je svaka popunjena dok u npr. Domu Sindikata retko napune vise od 1/3

Smrda

da ali Tac stvarno preteruje sa cenama.....

dyki

Cene su iste kao i svuda, 250 din! Jeste da su male sale ali su zvuk i sedista jedni od najboljih

Smrda

a cene svega ostalog?!?!,..kokice,voda cips....pa svasta nesto...
ne obaziri se na mene...u stvari...mene tac nervira jer sam imal spic sa neki radnikolm tamo pre dva meseca,pa sam jos pod utiskom...heheh

hulio_salinas

***smrdo pa to je bioskop, majku mu... kokice, vodu, cips uzmes ispod cene u "Metrou"...   :K

oni hoce da te malo kulturno uzdignu tako sto ti nece dozvoliti da pristupacno JEDES I PIJES u BIOSKOPU!!!   :>

Smrda

pa znam.....znam...ma kao sto rekoh...vise me nervira batica na vratima,nego cips...
ali dobro....nekako najvise gotivim zvezdu..a zasto?!?...da me ubijes ne znam...

dyki

Samo ti slusaj Hulia: cips/kokice i sok u torbu, batali ulicne (ili ne daj Boze) unutar-bioskopske kupovine :)
Meni je favorite Dom Sindikata, valjda jer sam tamo bio milion puta, svaki drugi mi je alternativa (osim za premijere, tada SC rules :) )

SPRING

Zar nisu sredili i Dom sindikata? Pre mesec dana sam gledala film u sali 4 i super izgleda, udobne fotelje, mesta izmedju redova ima koliko treba, zvuk extra, podseca na tuckwood, pa jos malo bolje.... :wink: