Seksualno prenosive bolesti – SPB

Started by Bred, 26-02-2007, 13:43:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Da li ste IKADA radili test na neku SPB?

Nisam
Jesam i bio je negativan
Jesam i bio je pozitivan
Ne znam ni ¹ta je to
Nemam sex-sigurno nemam ni SPB

igrackica

#30
Asimptomatske, ne rade se regularno, vec kada devojka-zena ne moze da zatrudni, pa se povede pitanje da nije od toga! Ili na zahtev pacijenta. Meni je to prosta logika, to je verovatno redje nego na primer trihomonas, pa sa tim u vezi ne ispituju kod osoba koje standardno i uvek imaju 2. ili 3. grupu sekreta. Osim ako imaju problema, a nigde drugo nista ne nadju, onda jos provere da nije to.
Kao sto ne rade svakome skener glave kao sumnju na aneurizmu kada ima glavobolje.

Mislim da mi imamo profesionalnu deformaciju, svako je ponekad "zgresio", tom logikom bi svi zivi bili zarazeni nekim "uzasom", a opet je daleko veci procenat mladih osoba potpuno zdrav, iako se ponekad neodgovorno ponasaju.

I da, ne pricam sve ovo napamet, jos odavno sam se potanko raspitala o svemu i ovo su informacije iz prve ruke.

HPV se isto radi na zahtev, ili ako lekar posumnja znate vec kako to izgleda. Mada to i nije striktno prenosivo, sto rece cvjetic, e sad rzl. su tumacenja odakle potice, a prvo se ispituje mogucnost zaraze seksualnim putem, a cesto se ispostavi da nema veze sa tim. To takodje moze da ostane neispoljeno, a pojedini autori tvrde da nastaje kao posledica pada imuniteta, dok drugi ovo procenjuju kao notornu glupost.

pig_am_am

bas glupo sto se tek tada rade... posto se dugo lece valjda treba da se otkriju sto pre...

bas bezveze.

tarantulica

Na Institutu za majku i dete preporuchuju da se testovi na hlamidiju, mikoplazme i ureaplazme, kao i papa test rade jednom godishnje. Sve u paketu, sa pregledom i razgovorom, je manje od 50 eura, bar je tako bilo proletos  :cvet

katarina

E lepo si rekla tarantula!
E ovako! Logicno je da razliciti lekari razlicito gledaju na odredjene bakterije i SPB, kao sto razlicito gledaju i na oralnu kontracepciju. Dosta dugo idem kod ginekologa, jos i pre nego sto sam imala prvog decka. Kada sad prvi put usla u ozbiljnu vezu(citaj-nekad koristim zastitu, nekad ne), otisla sam i rekla lekaru da mi kaze koje preglede treba da obavljam i koliko cesto da bih ocuvala reproduktivno zdravlje do kraja zivota! Tada mi je uradila uz standardne testove(tip sekreta, PAPA test, kolposkopski) i test na ureaplasmu, mikoplazmu i hlamidiju. Ne bih ni znala da nisam pitala!

majamil

Ja bih samo da podrzim sve one koji su rekli da treba da se radi papa, vs, kolposkopija jednom godisnje i ako postoje promene cak dva puta, tj. na sest meseci, a hlamidija, mikoplazma i ureaplazma (sve su iz iste grupe, mozete jednu imati, drugu ne) da se rade jednom godisnje jer se mogu preneti preko peskira npr. na plazi, sve ovo govorim iz licnog iskustva i jer sam dosta ginekologa saslusala. I da, devojke koje nose ves u boji tj. onaj koji se ne iskuvava OBAVEZNO ga peglati!

pig_am_am

 :face: isuse! meni je sav ves neki sareni...
e...sad idem dole na pijacu da kupim gace "Arilje", one bubrezanke!
sve si u pravu,majamil.

pauce,jel se nosi zdravstvena na institut za majku i dete?

tarantulica

Ponese¹ zdravstvenu i ka¾e¹ da hoæe¹ da otvori¹ karton kod njih  :cvet

Cecilly

Oko 33 miliona ljudi zara¾eno virusom HIV-a
|||| - 20.11.2007. - 10:51

Vi¹e od 33 miliona ljudi zara¾eno je virusom HIV-a, manje od prvobitne procene od oko 40 miliona, navodi se u poslednjem izve¹taju Ujedinjenih nacija (UN).

ZARA®ENI  Prema podacima Agencije UN za sidu (UNAIDS), u 2007. godini broj ljudi zara¾enih HIV virusom iznosi 33,2 miliona - 30,8 miliona odraslih i 2,5 miliona dece mlaðe od 15 godina. Meðu zara¾enima polovina su ¾ene.
Od side je od poèetka ove godine u svetu umrlo 2,1 miliona ljudi, 1,7 milion odraslih i oko 330.000 dece, podaci su UNAIDS-a.
Samo u 2007. godini virusom HIV-a je inficirano 2,5 miliona ljudi, meðu kojima 420.000 dece.
Kako se navodi, svakodnevno 6.800 ljudi biva zara¾eno virusom i vi¹e od 5.700 ih umire od side.
Za sidu jos uvek ne postoji lek. Oblik terapije koja koristi tri leka, trojna terapija ili visokoaktivna antiretroviralna terapija (HAART) kontroli¹e HIV infekciju i sprecava pojavu bolesti koje oznaèavaju nastupanje side.

24sata

alfie


Darker

Ajde, alfie, ¹ta si nauèio sexualnim putem? :K

katarina

...pa verovatno samo mudrost primanja i davanja :K

alfie

Quote from: katarina on 02-12-2007, 16:27:46
...pa verovatno samo mudrost primanja i davanja :K
Ej,pa ¹ta æemo sad tako da se igramo?!
Katarina,Katarina...

Nisam nauèio ni¹ta...
Koristio sam za¹titu,pa mi se ni¹ta nije prenelo!

katarina

 :cvet pa primanje i davanje je izuzetno bitno za uspesnu vezu, nisam nista lose mislila :K

A u vezi SPB...mislite o tome.

sumadijskirokenrol

Zanima me kako mogu da se prenesu kondilomi tj HPV, da li samo seksualnim putem ili postoje i drugi nacini.
Cuo sam da moze i preko uloska,peskira,dodirom...

pufnica

koliko sam ja nacula samo seksualnim putem...zato decice pamet u glavu...bolje bi bilo  :>