Kolokvijum - supozitorije

Started by Maslacak, 27-02-2007, 19:17:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maslacak

U ponedeljak (juce) je moja grupa imala kolokvijum, i asistentkinja se tek kad smo poceli da radimo, setila da je zaboravila da nam kaze sta treba da spremimo za sledece vezbe. Onda je rekla da radimo u sali 301, i da radimo supozitorije...ali nije tacno znala sta i koliko...a mi svi ionako u tom momentu bez sveske da zapisemo...

Nakon kolokvijuma je jedinom kolegi koji je ostao, rekla da je zaboravila da nam kaze da se na sledecim vezbama polaze i kao ulazni test, i da nam on svima to prenese, da naucimo.
E sad, zna li neko tacno, sta mi treba da spremamo za taj "ulazni kolokvijum"? :K

tarantulica

Of kors da zna.... :cvet

Treba da kupi¹ praktikum J. Miliæ, M. Primorac, Stupar i ne znam da li ima jo¹ neko od autora. Praktikum je o parenteralnim preparatima, nama treba oblast o sterilnim preparatima, strane 1-13, 21-24, 29-39, 50-57

Obrati pa¾nju na konstante, na zaokru¾ivanje je....

2 termina posle ulaznog kolokvijuma radimo 2 Rp, injekcije i infuzije

:cvet

Maslacak

E, sad meni tek nesto nije jasno...
nama je rekla da radimo ono iz prvog praktikuma, supozitorije se nalaze tamo :hmm Nije spominjala novi...
A ja ne idem na fax do kraja nedelje, i kako sad to da kupim!  :wall: :wall:

Bred

supozitorije i vagitorije se nalaze u prvom praktikumu koji ste kupili [onaj sa praskovima] :wink:

Maslacak

Znam ja to...ali nam nije rekla sta tacno da spremamo pa na kraju nisam vise znala ni iz cega nam je taj ulazni...
E ovako, sad sam saznala, pa da razjasnim: od drugog semestra vise ne radimo svi isto! Tako da npr tarantulicina grupa radi parenteralne preparate, a moja grupa radi supozitorije. To ima veze sa nekakvim aparaturama u laboratorijama. A posle se rotiramo. Znaci, meni za sad ipak ne treba novi praktikum, jer ja polazem potpuno drugi ulazni kolokvijum :> :>

tarantulica

A meni treba novi praktikum kog nema u skriptarnici..... :wall:

Maslacak

A ni ti nisi nabavila...
uzas.
ja mislim da bi morali to da vam uvaze kao izgovor...
(ali kakvi su, nekako imam utisak da ipak nece :hmm)

tarantulica

Biæe od ponedeljka u 11....

A meni ve¾be poèinju u pola 9....

Jo¹ da u meðuvremenu nauèim da putujem kroz vreme....  :source:
:> :> :>

Bred

tarantulice mislim da je u romaricu na faxu imam taj praktikum koji ti treba... contact meeee :)

mrvica

supozitorije i vagitorije stari plavi praktikum - Milica Jovanovic str. 87 do 112, ulazni test je u formi zaokruzivanja, asistentkinja nam je rekla da nije tesko i da je vise u formi prepoznavanja!

Shaft

da li ima neko taj ulazni kolokvijum od prosle godine ? Unapred hvala !

MiKy

jel imao neko ulazni iz supozitorija? kakva su bila pitanja?

zooca

je l moze neko ko je vezbao supozitorije da napise pitanja kojih se seti,please! :help2:

Maslacak

Ma ljudi, to je mnogo prosto...
iscitate samo ofrlje i sve cete znati.

ne mogu uopste da se setim pitanja...
samo znam da uvek ima pitanje "koje je boje signatura...?
e pa, uvek je crvena! :)

A da...ima npr "za koju podlogu nije potrebno podmazivanje kalupa?" (pa ponudjeni odgovori)

i tako...ma lako je :wink:

yeca

Evo naviru seæanja:
1. Kog tipa su podloge Witepsol? (hidrofilna/lipofilna)
2. Kog tipa je podloga Makrogol? ( t a k o d j e )
3. Izrada supp./vagit. ruènom metodom se vr¹i uz kori¹æenje podloge ________?
4. Te¾ina vagitorija je od ____ do ______?
5. Te¾ina supp. je od ______ do _______?
6. ©ta je faktor istiskivanja?
7. Koje su boje signature za supp. i vagit.?
8. Nadoknada mase? (u jednom sluèaju je 10% u drugom 20% - davno bilo, proèitajte)
itd.