Izbori za Studentski parlament Farmaceutskog fakulteta 2007

Started by pereca, 12-03-2007, 09:36:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

elem, tek sad mi ovo pade za oko
Quote2.   независне групе студената (за њихову кандидатуру потребно је минимум 50 потписа подршке студената по једном кандидату. Један студент може својим потписом подржати само једног кандидата са листе).
Ko se ovog setio, zivo me interesuje?
Prosta racunica kaze da bi za jednu takvu listu trebalo sakupiti 750 potpisa a toliko studenata nema ni kad su predavanja u jeku! :wall: ovako se stice utisak da samo studentske organizacije mogu da daju kandidate... :)
samo moje zapazanje :wink:

marer_86

Quote from: pereca on 22-03-2007, 14:47:58
Molim vas da na postove ne odgovarate samo smajlijima, odnosno ako nemate nista konkretno da kazete.  :K  :luda
takodje se mole se clanovi da ne dupliraju postove  :K :K :) :> :) :K
je li tako bred??  znam da sam u :OFF


To je on uradio (valjda) da bi tema bila izbacena "kao nova" - tj. za citanje.
A posle ide spajanje...

AquA

:cvet

pereca

Quote from: Bred on 26-03-2007, 10:11:59
elem, tek sad mi ovo pade za oko
Quote2.   независне групе студената (за њихову кандидатуру потребно је минимум 50 потписа подршке студената по једном кандидату. Један студент може својим потписом подржати само једног кандидата са листе).
Ko se ovog setio, zivo me interesuje?
Prosta racunica kaze da bi za jednu takvu listu trebalo sakupiti 750 potpisa a toliko studenata nema ni kad su predavanja u jeku! :wall: ovako se stice utisak da samo studentske organizacije mogu da daju kandidate... :)
samo moje zapazanje :wink:

Taj pravilnik je pre 3 ili 4 godine napravio tadasnji sekretar fakulteta i usvojilo ga NNV. Prvi saziv Parlamenta je morao da radi po tom pravilniku. Kao sto je i prve izbore za Parlament raspisivao dekan. Ali zato sada novi Parlament moze da menja pravilnik, ali i sve ostale akte Parlamenta.

Takodje i ja mislim da je 50 glasova po kandidatu previse. Ti pravilnici su preuzimani izmedu fakulteta, pa je verovatno taj broj OK na fakultetima gde se godisnje upisuje 1000 studenata. Za nas faks je ipak previse.

pereca

Na vecerasnjoj sednici je konstituisan novi saziv Studentskog parlamenta.

Za predsednika je izabran Stefan Miljkovic, apsolvent
a za studenta prodekana Sonja Nektarijevic, student 3. godine.

Pored dosadasnjih clanova Saveta fakulteta Sonje Nektarijevic i Igora Djurica, za clanove Saveta su izabrani i Jovan Stojicic i Aleksandar Popovic.

Novo rukovodstvo Parlamenta vec sutra ujutro ima prvi sastanak sa novim rukovodstvom fakulteta, gde ce biti predoceni trenutni problemi studenata na fakultetu.

Novom Studentskom parlamenu zelim puno uspeha u radu, a verujem da rezultati nece izostati sudeci po entuzijazmu, idejama i energiji koje sam primetila na vecerasnjem sastanku.

E pa, parlamentarci, srecan vam rad!

vladimir

Nek je sa sreæom novom sazivu Parlamenta!
Sve pohvale za èlanove starog saziva koji su se izborili za ostvarivanje plana i programa po Bolonji.
NAjveæi pozdrav za najbolju (biv¹u) predsednicu SP-a! :Bog :Bog :Bog :Bog :cvet

cvjetic

ja cestitam svim novoizabranim kolegama!! :pljes: :pljes: :pljes:


posebno cestitam predsjedniku parlamenta :smekerica:  i predstavniku V godine  :ziveli

Bojana 153

Bravo Hulio, cestitam!  :~

Cestitam i ostalima!

mikele

Pošto je došlo do malih izmena u sastavu Studentskog parlamenta jer je pojedinim članovima na lični zahtev ''ukinut'' status člana Studentskog parlamenta,napisaću vam spisak ljudi koji su trenutno članovi.

PREDSTAVNICI GODINA


1)   Aleksandar Popović II godina MF,           
2)   Marko Bivolarević II godina MB,             
3)   Ksenija Stojanović III godina DF,           
4)   Miljan Savković III godina MB,             
5)   Marija Mladić IV godina DF,                   
6)   Vanja Stanucanović IV godina MB,         
7)   Željko Pavlović V godina DF,                 
8 )   Branislava Obradović V godina MB,       
9)   Miloš Marinković apsolvent DF,             
10)   Kristina Pajnik apsolvent MB,                 

       LISTA KANDIDATA


11)   Sonja Nektarijević IV godina DF,               
12)   Ana Vemić IV godina DF,                         
13)   Uroš Čakar IV godina DF,                           
14)   Igor Đurić apsolvent DF,                           
15)   Dušan Goljić IV godina DF,                       
16)   Ivana Mihajlović III godina  DF,
17)   Nikola Tomić V godina DF,                     
18)   Gorana Pivljanin II godina DF,                   
19)   Aleksandar Radojković apsolvent DF,       
20)   Tijana Rakić IV godina DF,                         
21)   Ana Spasojević II godina DF,                     
22)   Stevan Stevanović II godina  DF,
23)   Dragana Savić apsolvent DF,                     
24)   Andrej Stojanović IV godina DF,               
25)   Jovan Stojičić apsolvent DF,                       



      PRIDRUŽENI ČLANOVI


1.   Vladimir Vujović I godina MF       
2.   Dunja Šobot I godina MF     
3.   Ivana Vučković I godina MB
4.   Rakazov Tamara I godina MB                     

ThymusMedica


Bla_bla_blaaaa

a ove dve devojke iz MB se ne racunaju za I god?

mikele

Quote from: ThymusMedica on 18-12-2007, 18:54:20
zasto ima tako malo predstavnika trece godine? :shock
Мало их има јер део студената који су били друга и који су требали ове године да пређу на трећу,нису дали услов,тако да им и даље пише да су друга.Надам се да ти је јасно о чему причам.Таква сисуација ће потрајати до априла када су нови избори и тада ће се водити рачуна да свака година буде равномерно заступљена(као и до сада).Е сада знам ја да је глупо одржавати изборе у априлу,али тако пише у закону о високом образовању.
Quote from: Bla_bla_blaaaa on 18-12-2007, 18:59:56
a ove dve devojke iz MB se ne racunaju za I god?
Оне(као и Влада и Дуња) ће званично постати чланови Студентског парламента после избора у априли.Има их на списку представника година,а добијаће редовно позиве да учествују заседања има парламента.
Сада ћу да их убацим,моја грешка. :stid:

vlpiv7

pa Mikele,nesto se i ne vidi da su sve godine podjednako zastupljene!ili ja lose brojim ili izvesne IV godine ima malo duplo vise?!

mikele

Quote from: vlpiv7 on 19-12-2007, 12:48:56
pa Mikele,nesto se i ne vidi da su sve godine podjednako zastupljene!ili ja lose brojim ili izvesne IV godine ima malo duplo vise?!

Ти добро бројиш,али не читаш баш најбоље,изгледа.
QuoteТаква ситуација ће потрајати до априла када су нови избори и тада ће се водити рачуна да свака година буде равномерно заступљена(као и до сада).
Ја сам написао да се на почетку,када се бирају људи за листу води рачуна да свака година буде скоро подједнако заступљена и тако ће бити и 2008.године.
Е сада није нико крив што су три члана парламента који су у време бирања били друга година(а сада би били трећа),обновила годину(тачније двоје је обновило,а један члан се сам повукао из парламента).И зато је сада трећа година најмање заступљена.
Мада не знам зашто је то толико битно када свака година има по два представника и то је оно што је битно јер студенти углавном имају највише контакта са представницима својих година.
А на нашем факсу људе требаш мотком да јуриш да буду чланови парламента,тако да није ни баш лако наћи студенте са сваке године у једнаком броју.

pereca

Obavezno je da Parlament ima po jednog predstavnika svake godine i svakog smera.
Ostalih 15 clanova ne moraju biti jednako zastupljeni po godinama/smerovima. To su kandidati sa jedinstvene liste studentskih organizacija, odnosno oni malobrojni koji su se prihvatili obaveze da daju svoj doprinos u studentskom organizovanju. Kao sto rece mikele, jedva se i to nahvata, a jos kad bi se gledala ravnomerna zastupljenost godina/smerova, nigde ne bismo stigli.
Bitno je da Parlament fukcionise i da je zaista koristan za studente i treba da je dobrodosao svako ko zeli da se time bavi. Bez obzira na godinu/smer.