usmeni kod prof. Šobajić

Started by lorimer, 27-06-2006, 23:19:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lorimer

jel je polagao neko kod prof.sobajic u ovom roku?
interesuje me kako pita :loptica

AquArius

A sto u ovom roku?

Kod nje ne moze da se prepisuje, uglavnom pises koncept ispred ili u njenoj kancelariji. Jedino ako si vrlo vest  :1
Dalje, voli kad znas. Nece bas da te obori, ali voli da pita i voli brate da slusa sve sto imas da joj kazes...
Najteza je kazu od svih, zato sto moras da ucis da bi polozio (za 6 je to na bromima uglavnom nesto sto vec znas iz drugih predmeta). Valjda provali kad neko prepise. A kod drugih moze i neko od ovih sto polaze da ti nesto pomogne. Ovde je to tezi slucaj. Mada, mozda i ima...

I pored svega napisanog, treba bas da ne znas ama ich da bi pao. Opusteno!  :V  :~

lorimer

#2
hvala  nadam se da ce biti tako

BK

Ja treba za par dana da izadjem na ispit pa me interesuje sta je predavala prof Sobajic, posto sam cula, naravno, da svako od profesora manje-vise samo slusa ono pitanje koje je vezano za njegovo gradivo (kao i uvek). I ako je neko skoro polago kod nje, ako ima vremena nek napise svoje utiske. HVALA

spadalo

   Hello my friends,
Ja polagah brome kod Shobajicke u petak ( 30.06.-nadam se da ovaj odgovor ne stize kasno) po sistemu dodjoh, videh, pobedih! :Z! Mada, pitanja su mi bas legla pa sam se zato i proslavila!
1. dokazivanje konfiguracije na anomernom C-at. (klasicno pitanje iz organske, kao i vecina drugih iz secera- ona izgleda bas voli da pita te secera mada nemam informaciju da je ona iste predavala)
2. Principi racionalne ishrane ljudi
3.Proteini mleka
4. vitamin K
Tog dana je jos bilo pitanje indirektna kalorimetrija ( tezak atak na mozak), nesto iz skroba-pektin,amilopekti, vitamini B-kompleksa-ona podela sa predavanja na izazivace bolesti, koenzime itd.,bioloska uzeglost masti, faktori koji uticu na svarljivost hrane-nesto na tu temu i vise se stvarno ne secam sta je jos od pitanja bilo! Prema mojim informacijama Sobajic bas voli da pita masti i ulja, namirnice, kontaminante ( mene je pitala podelu iako mi to nije bilo pitanje)-valjda je ove oblasti ona predavala! Setala me kroz gradivo, ali ne preterano uglavnom vezano za moje pitanje, kod ovih principa mi je trazila da objasnim zasto npr. treba da bude 50:50% biljnih i zivotinjskih masti ili npr. da nabrojim esencijalne ak ( nisam ih pisala)!Pisala sam formulu vitamina K,pitala me ko su rizicne kategorije kod kojih moze doci do deficita vit.K, koncept mi je samo u jednom trenutku pogladala, letimicno, mislim da se nije narocito udubljivala!Vrlo je stalozena, slusa i mislim da ima strpljenja, ne ulazi u pricu sa namerom da te obori vec da te pusti da polozis-sto je super! Ispit izgleda vise kao neobavezan razgovor! Kazem, prema meni je bila bas OK, mada mislim da sam lepo i znala, tako da je sve super proslo. Jedino sto i ja imam osecaj da lako moze da oceni da li se na konceptu prepisivalo pa onda pita malo sire, taman da naleti na rupe u znanju, ali cak i kada se to dogodi predje preko netacnih odgovora, ne pada u vatru, ne vredja, nego pita dalje- sto je super za ljude koji su ucili redom, pa mogu da se izvuku uz pomoc stvari koje bolje znaju! Ona definitivno jeste najzahtevnija od svih s broma, ali mislim da i kod nje moze lepo da se polozi! Sto se tice nedozvoljenih sredstava-doping i slicno  :) Shalim se! Mislim, znate vec, pisanje koncepta uz "nedozvoljenu" literaturu! Moguce je konsultovati se sa istom iako se koncept pise u profesorkinoj kancelariji ili u maloj laboratoriji ispred njene kancelarije, jer tamo zaista nema "policajaca" :police: kao na drugim institutima i zbog toga veeeliki aplauz za bromatologiju :Bog ! Samo sto, kao sto ranije rekoh, nije iskljicivo da ce vas prof.Sobajic oboriti i sa potpunim konceptom, ako oseti da ste nesigurni i pocnete da dajete suvise netacnih odgovira ili da se mnogo zbunjujete. Ko je odgovarao mikrobe kod prof.Marine ili gnoziju kod prof.Silvane moze da ocekuje slican fazon ispitivanja, jedino sto je meni kod Shobajicke bilo za nijansu neprijatnije, mozda sto sam se naslusala prica da puno pita i da obara vise od ostalih profesora, a mozda nam se nisu poklopile bioenergije  :roll:! Milslim da tolerishe ako se ne zna dobro jedno pitanje, ali ne znam kako onda pita da li postavlja neko drugo ili pravi presek kroz gradivo! Znam kolege kojima ispit i nije prosao najbolje i kojima susret sa prof. Shobajic nije  bas bio prijatan, ali ja sam imala srece i sa pitanjima i sa znanjem pa je sve proslo ok- cak su koleginici i meni na ispitu doneli vode jer je bilo uzasno toplo!! Jos jedno urrrraaaaaaa za humanost na bromatologiji !!  :~ Pozdrav svima koji uce brome i naravno ukoliko treba neka informacija- zato kolege sluze P.S. Na brome obavezno izadjite, uvek moze da vam uleti fina kombinacija!! Pozz

lorimer

koliko znam njene oblasti su
namirnice,aditivi,kontaminanti,masti

BK

Hvala Puno prevashodno SPADAL-u na ovako iscrpnom opisu ispita, stvarno mi
puno znaci i moram da te pohvalim da je ovo jedan od najboljih odgovora sto sam
dobila od nekog sa faksa. A LORIMER mi je mnogo pomogla jer cu da obratim
paznju malo vise na ove oblasti.HVALA PUNO!!!!

mullala

Lorimer je musko
ne zvao se ja Lorimer...
a i ne zovem se tako...
Izvinjavam se na off topicu
:)

lorimer

lorimer jeste musko
ne zvao se ja lorimer ako nije :loptica

Bred


Enea

lol

kome spenk?

lorimeru?=]

lorimer

sto meni spenk brate mili :loptica

Favis

...moram da dodam komentar na prof. Sobajic...imam lose iskustvo sa ovog ispita i umesto da popravim prosek ja sam jedva cekala da mi upise 6 posle sat vremena masiranja!
Brome sam polagala pre vise od dve godine i tada se koncept pisao ispred prof. kabineta...na onoj recepturi...sve u svemu, imala sam 10 na prakticnom i 10 na oba kolokvijuma a usmeni sam naucila sa skripti (kao neka predavanja), nesto sto nije bilo na skriptama sam dopunjavala ali sad ne znam tacno odakle, davno je bilo (vitamine sam iz farmaceutske). Nisam se ja sad nesto ubila od ucenja bromatologije i nisam detaljisala previse (da ne govorim o tome da nisam prepisala ni slovo jer puskice nisam imala...nisu mi trebale!!) ali sam znala bar za 7 ako nista vise (drugi studenti su na te iste skripte dobijali kod drugih profesora mnogo vece ocene)! Imala sam vitamin C kao poslednje pitanje i profesorku sam silno iznervirala sto nisam navela papriku kao izvor vitamina C pored svih ostalih agruma i kojekakvog drugog voca i povrca! Jeste, paprika je stvarno jedna od najbogatijih vit C ali ja se tog momenta nisam mogla setiti ni da paprika postoji kao povrce!!!...i na kraju kao zao joj je da mi upise 6 na te silne desetke...a da ne govorim o tome koliko je njih popadalo tog ispitnog roka a znam da su ljudi bas ucili!
Nadam se da se sada situacija malo promenila posto se koncept pise u kabinetu pa valjda profesorka smatra da ne moze da se prepisuje i ne "davi" previse! 

zooca

i ja se nadam,a ako je jos neko skoro polagao kod nje,neka napise utiske :cvet

TweeTy

Evo i moje kombinacije
1. Hidroliza skroba
2. Biotin
3. Energetska vrednost namirnica
4. Princip upotrebe aditiva