Saveti za ucenje i pomoc oko istog (privatni casovi) ?

Started by maki, 22-10-2006, 22:11:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maki

ljudi aj mi dajte predlog kako da spremam fiziologiju..predavanja su tek krenula,za sada hvatam beleske,al zena ispali 100 podataka na jednom predavanju..mislim da je moj mozak premali za sve te informacije imajuci u vidu da je predmet dvosemestralan,pa trazim savet od vas iskusnijih..uciti redovno ili..?

Al-Jasmina

Uciti redovno!
Vidis kako si smart...sve znas ko velika!

Sem toga, imas lepo ona predavanja koja je dala profesorka
istampas i iscitavas da razumes!
Onda ponavljas i tako mic po mic...

Darker

Zavisi kakve su ti navike... Ako mo¾e¹ da uèi¹ redovno-udri. U stavri-èitaj! Koliko puta je potrebno. Pa radi testove. Najbolje bi bilo, proèita¹ iz bele¹ki, pa skripte, pa priruènika, pa odradi¹ test za tu oblast (hvala bogu, oblkasti su podeljene), pa vidi¹ kako stoji¹ sa znanjem, pa ako nije najbolje, onda udri opet, ali obele¾avaj stvari koje ne bude¹ znao iz prve, pa sledeæi puta nanjih samo obrati pa¾nju... I tako... Slu¹ao sam bajke da mo¾e da se spremi za 10 dana iz priruènika... A ti ako si pametan, bez dobrih mesec-mesec i po dana nemoj da izlazi¹ na ispit, sem da pokupi¹ pitanja...

maki


Al-Jasmina


Darker

Ako mo¾e¹ kod nje da zapi¹e¹ - svakako! Kod profesora ne mo¾e¹, tako da je tu jedina motivacija - skupljanje potpisa, koji ti mogu doneti extra poen na pismenom, ako ti fali za prolaz ili za vi¹u ocenu, ili najbolja varijanta nabavi skrpite, pa dopunjuj :wink:

xyz

nema vise potpisa iz fiziologije,ali su predavanja korisna,posebno ako se nesto proradi i kod kuce.korisna su i za povezivanje gradiva-posebno profesorkina.

yeca

Ja èuh da je sad poèela profanka da predaje u prvom semestru za razliku od profesora koji je to do sad radio i to je odlièno jer profesorka izbacuje svoja predavanja dole u RC i svima su dostupna ali JEDINO IZ RC!!!
Elem, pro¹le godine je prof Pleæa¹ predavala drugi semestar i izbacila SAVR©ENO JASNA predavanja (kucana + slike) ¹to znaèi da æe sada isto to da uradi i za prvi sem ¹to je jo¹ va¾nije jer æe verujem na najbolji moguæi naèin da vam pribli¾i nervni sistem.
Dr¾ite se njenih predavanja, ne morate èak ni testove da radite, sve je obuhvaæeno predavanjima. Bar sam ja bez problema polo¾ila ali mora da se uèi sve!!!!!!!!

I slu¹ajte Darkera:
Quote from: Darker on 22-10-2006, 22:19:50
Slu¹ao sam bajke da mo¾e da se spremi za 10 dana iz priruènika... A ti ako si pametan, bez dobrih mesec-mesec i po dana nemoj da izlazi¹ na ispit, sem da pokupi¹ pitanja...
Ja se ni u kom sluèaju ne bih oslanjala na priruènik....

mullala

Ja sam ucila samo iz prirucnika. Desetak dana :>
Moze da se spremi ako imas veliko predznanje i ako imas jako dobru koncentraciju na ispitu, pa mozes bistre glave da razmisljas i zakljucujes.
Naravno, ocekivana ocena je 7, prirucnik ti ne daje znanje za vise od toga.

Alnus Glutinosa

#9
Otkud mi predznanje iz fiziologije??  :hm

Sorry, setila sam se... ja sam isla u gimnaziju  :(

mullala

I ja sam... Mislim na predznanje iz drugih predmeta: anatomija, histologija, biologija... razumevanje na vezbama... i naravno, povezivanje svega u jednu logicnu celinu.
Naravno, sta god moze da ti se ucini da treba da se nabuba, nabubaj. Sve pojmove koji su dobili nazive po naucnicima, sve bitnije cifre ili raspone fizioloskih vrednosti.
Tako sam ja...

Alnus Glutinosa

auuu, kakvo predznanje iz anatomije i histologije, pa mi smo to nesto skroz bezveze polagali... nema nista od toga! Oko mesec i po, treba za fiziologiju, da se ok nauci, tako sam barem ja...  :hm

Darker

E samo priruènik mo¾e samo za ekstra talente, koji to veæ sve otprilike znaju... Za ostale - guljenje stolice... Uostalom, probajte sami, ali ne preporuèujem Mullalin recept, sem ako imate 10 dana do ispita, a nemate ¹ta pametnije da radite, pa se igrate malo...

Maslacak

E to!
Moguce je poloziti samo pomocu prirucnika, glupo je pricati kako svi ti ljudi lazu... samo to nije nesto na sta se treba osloniti jer je prilicno nesigurno. Znaci, jedino sto D kaze...ako imate 10ak dana slobodnih, pa probate... Inace ne preporucujem da se sam ispit bas tako sprema...
Na kraju krajeva sve zavisi od testa. 9. juna su SVI polozili, i oni koji fiziologiju pipnuli nisu...

sladjafarm

Posto nemam vremena za iscitavanje,zanima me da li neko drzi casove iz fiziologije,potrebno mi je hitno za jednu mladu koleginicu koja je u nekim problemima pa zelim da joj pomognem?
Hvala unapred