usmeni kod prof.Brizite

Started by MiKy, 04-06-2007, 15:52:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MiKy

sta treba za lizinoalanin?

yeca

Quote from: MiKy on 27-06-2007, 18:08:54
sta treba za lizinoalanin?
Kakvo je to pitanje?? Pa sve ¹to pi¹e u skripti/predavanjima/slajdovima!!!! O tome bar pi¹e!

MiKy

ja za to znam da ispricam par recenica ....a da li je to dovoljno?zato pitam?   nastajanje lal kod termikog tretmana

yeca

Ja sam danas imala to pitanje - uticaj termièke obrade na bioiskoristljivost lizina!
Prièala sam stvaranje lizino-alanina i interakciju proteina i UH (preme¹tanja, nastajanje tamnog pigmenta..) i to je to!

ljubi

#19
moja pitanja:
specificno dinamsko dejstvo hrane
lipidi- uloga i podela
Ca
maillardova reakcija
profesorka je jako fina, pokusava maksimalno da izvuce ocenu ali i zato postavlja podpitanja koja nisu konkretno u okviru vase konbinacije

sesa

moja kombinacija kod prof. /MB/
E potrebe za bazalnim metabolizmom
uloga UH-podela
Mg

a utisci...prof.super,prijatna,postavi par kratkih podpitanja i to je to

Ajvi

Ja se secam prof. Brizite sa predavanja, bas je fina, ljubazna, korektna..
Vidim da je ok i na ispitu, sto je bilo za ocekivati..  :happy:
Srecno svima koji su kod nje!

igrackica

Ko je sada polagao?
Ima li nekih utisaka?
Je l' zna neko je l' svi imaju iste komb, ili to zavisi od prof do prof?
Moze li to nekako da se ispreskace?

MiKy

profesorka je super,jako je prijatna crpi maksimum...

anna1

Profesorka je super,ja sam danas bila kod nje.Inace nista ne pita van pitanja i danas su ja mislim svi polozili.Ona je predavala energiju,cisto da znate. Inace jako malo kombinacija ima i uglavnom su sve lagane.

igrackica

Ok, napisite te kombinacije koje ste imali ako nije problem...
Ja polazem kod nje, ali imam ispit za 5 dana, a moram ga poloziti. Dajte mi neki konkretan savet!
Je l' ne daje pitanja van onog spiska?  :help:

malabu

Svaki profesor ima svoju kombinaciju pitanja.
Evo nekih pitanja kod prof. Brizite Djordjevic, ovu kombinaciju je kolega imao:
1. lipidi-opsta podela
2. sirova energetska vrednost
3. Vitamin D
4. formulacija izopeptida

i jos neka pitanja: Sastav i hranljiva vrednost leguminoza, 2.princip racionalne ishrane ljudi, vitamin B2

Profesorka je i vise nego fina  :~

malabu

@igrackica: konkretan savet je da ucis sto vise i sigurno nece biti problema, profesorka je uctiva, strpljiva, postavlja podpitanja, ali samo u oblasti u kojoj ti je pitanje, znaci nije nista strasno i izvlaci maksimum iz tvog znanja za bolju ocenu.
Srecno za 5 dana!

igrackica

Hvala puno, samo jos da mi neko kaze da li gleda koncept, tj da li je neophodno znati sve r-je i formule, ili je sve samo konverzacija?

MiKy

ne gleda koncept...ja kad sam odgovarala pisali smo koncept dole kod saltera u nekoj kancelariji za istim stolom ona i nas 5 + Bojana asistenkinja