U Herceg Novom ulovljen morski pas ljudo¾der

Started by benefit, 26-06-2007, 08:24:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

benefit

U Herceg Novom ulovljen morski pas ljudo¾der
Utorak, 26. jun 2007. 09:22

Ribar Marjan Ovas iz Herceg Novog ulovio je u ponedeljak kasno uveèe u moru kod Prevlake opasnu ajkulu ljudo¾dera "modrulj" du¾ine 3,5 metra i te¾ine vi¹e od 100 kilograma.

Poznati bokeljski ribar upecao je morskog psa na plutajuæi parangal na sedam milja od Prevlake, preneli su podgorièki mediji.

Modrulj, morski pas ili latinski "Prionace glauca", jedna je od 28 vrsta morskih pasa koje ¾ive u Jadranu.

Mo¾e da poraste do du¾ine od èetiri metra, a veæina jedinki dosti¾e te¾inu od 150 do 180 kilograma.

Ajkula modrulj ima u celom Jadranu, a najvi¹e na puèini i u blizini luka. Poznavaoci podmorja smatraju da je modrulj, pored Velike bele ajkule (Carharodon carharias), jedna od najopasnijih vrsta ajkula.

Od svih vrsta morskih pasa koji ¾ive u ju¾nom Jadranu, samo su bela ajkula i modrulj ljudo¾deri.

Ulovljeni modrulj naæi æe se na jelovniku restorana "Kantula", spremljen na ro¹tilju, po ceni od ¹est evra.

(Tanjug)

josefina87


u prevodu..pazite koliko idete daleko od obale...

pereca

I ne nosite kupace kostime jarkih boja i ne mlatite mnogo nogama i rukama dok plivate  :>

Bred


mina_v

auuuuuuuuuuu.... :run

a ja treba da idem za hn 20og, qq

nadam se da ih nema vise!!

pereca

Pa ako cemo da se obaziremo na sve ove stvari, ne bismo trebali nigde da mrdnemo.

Crna Gora - ajkule
Grcka - pozari
Turska - bombe (Kurdi)
Spanija - bombe (ETA)
Egipat bombe (ne znam ko)...

Dovoljno je da budemo pametni i obazrivi, a ne dozvoliti da te ovakve stvari poremete.

Mislim, sta ako me sutra spali grom? Pa nista.

Darker

Biæe¹ spaljena na ro¹tilju ko jadna ajkulica :K
Mislim, ja sam skapirao iz ove  veti da je ajkula na**ala, dakle da one treba da izbegavaju HN a ne ljudi :hmm

josefina87

 :siza: :siza:
kako dobar zakljuèak
:siza: :siza:
kada mene pro¹le godine nisu pojele koja sam plivala u centru zbivanja nikog neæe :K